Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy z E6300


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Przymierzam się do zmiany komputera na wakacje.

Ostatnio z reklamacji ASUS-a dostałem nową 9800GT 1024MB HybridPower, a wcześniej miałem serie 7 która padła prawie po 3 latach.

No i przede wszystkim chciałbym zmienić sprzęt ze względu na nią bo mój stary Athlon 64 3000+ jej nie daje rady i przez to wykorzystuje może z 1/3 mocy karty.

 

Zastanawiam się nad takim zestawem:

Procesor: Pentium Dual Core E6300 2.8Ghz 2MB 1066FSB

Płyta główna: Gigabyte GA-EP45-UD3R

Pamięć RAM: OCZ Reaper 2x2048MB CL4 800Mhz DDR2

Dysk twardy: Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 16MB

Zasilacz mam stary: Chifteca 560W

Wcześniej wspomniana karta: ASUS 9800GT 1024

No i do tego jakaś obudowa np. Centurion 590 lub ANTEC THREE HUNDRED.

 

Ogólnie nie chce wydać zbyt dużo na zestaw komputerowy max 1500zł. Szczerze mówiąc zmieniam tylko by móc się cieszyć kartą graficzną i móc ją wykorzystać w pełni.

 

Proszę o wasze opinie i radę.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny zestaw. Pierwszy raz ktoś napisał proponowany zestaw, w którym nic nie trzeba zmieniać. No jeżeli już mam się przyczepić, to weź zasilacz 500W. Wystarczy, a na pewno będzie tańszy :D Np. OCZ StealthXStream. No i obudowa - wiadomo, Antec :/

Link to post
Share on other sites

Lepsze chłodzenie powiadasz? hmm jakoś się na tym nigdy nie zastanawiałem bo się na tym za bardzo nie znam. Owszem fajnie by było przetaktować troszkę procesor, a z tego co wiem to na boxowym chłodzeniu dużo się nie podkręci. Zatem jakie chłodzenie polecasz?

I czy pasta dołączona wraz procesorem wystarczy?

 

Innych proszę o wyrażanie opinii i udzielanie rad. Będę bardzo wdzięczny. Bo sam się jakoś zdecydować nie mogę, a chciałbym w końcu kupić komponenty i się delektować wydajnością karty:)

Link to post
Share on other sites

Do tego procka to spokojnie ci wystarczy coś mniejszego :/ np. PENTAGRAM FREEZONE KARAKORUM HP-120 -Spokojnie dostaniesz za 80zł

Może też być ZALMAN CNPS9300 też fajne chłodzenie w tej samej cenie.

 

Z takim chłodzeniem to nie będziesz miał problemów z OC I na pewno

co do temperaury będzie dużo lepiej niż na boxie

Link to post
Share on other sites

karakorum jest lipne, nieoplaca sie wydawac nawet 80 zl

jestem zdania ze albo kupowac naprawde dobre chlodziwo za 130 -160 albo dac sobie spokoj tymczasowo i pozostac narazie na boxie

 

P.S

dlaczego e6300? rownie dobrze czyli tak samo, mozesz (bez teoretyzowania ze moglo by a nie musi bo mnoznik bo szyna..) podkrecic e5200 a stowe taniej jest, Jedyna rozsadna opcja to ta ze przy odsprzedazy bedziesz mogl powiedziec ze sprzedajesz 6000 a nie 5000 bo roznicy zadnej nie ma - pomijajac inne ustawienia oryginalnej szyny

 

plyty tez nierozumiem -p45 bez CF ? to po co Ci taka (droga) plyta i to nie jakos szczegolnie wyjatkowa jesli tak to w czym bo slabo widze :/

sa ciekawsze modele na p35 i to taniej a chocby nawet i niedrozej

jesli juz p45 to lepiej w tej cenie asus P5Q-pro / epu

niepolegaj na samym ultra durable to za malo by czynilo plyte najlepszym mozliwym wyborem

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Właśnie po przeczytaniu ostatnio testów Phenoma II 550 też mnie wzieła chrapka na niego. Jeszcze istnieje prawdopodobieństwo odblokowania 2 dodatkowych rdzeni, lecz to szansa raczej jest znikoma.

Ale jakby brać PII 550 to już trzeba by było wziąć AM3 z obsługą DDR3, a tu robi się pod górkę jeśli chodzi o wydatki.

Link to post
Share on other sites

albo sie kuopuje ekonomicznie i przy tym wydajnie albo sie kupuje ekstremalnie wydajnie - pierwsza opcja daje Ci poczucie ze zasuwasz za male pieniadze a druga ze masz ful wypas. kupowanie czegos posrodku niczego niedaje poza swiadomoscia ze juz sam sie gubisz czy kupiles tanio i dobrze czy przeplaciles za sredniosc bo extremum i tak nieosiagniesz a roznice za sredniiosci niewarte uwagi - bo czy skompresujesz film w 40 czy 30 minut czy obrobisz fote w 1,5sek czy 2sek to nieprzeklada sie w zaden realny sposob na komfort (chyba ze zajmujesz sie tym zawodowo) tak naprawde liczy sie tylko zegar i wydajnosc w grach bo albo szlak Cie trafi (czyli rychla smierc;) allbo bedziesz gral

 

do phenomow2 tylko AM3 i ddr3 inaczej to strata kasy i ograniczanie sie i to za duze pieniadze

ps

jak to przyjelo sie juz dawno powiedzenie na wielu forach m.in. pclabu czy chipa - polegaj na testach benchmarka a "daleko" zajdziesz

Link to post
Share on other sites

jak to przyjelo sie juz dawno powiedzenie na wielu forach m.in. pclabu czy chipa - polegaj na testach benchmarka a "daleko" zajdziesz

Wytłumacz mi jaka jest różnica między testami benchmarka a innymi testami? Bo programy są w większości te same.

Link to post
Share on other sites

moze Ty mi wytlumacz bo roznice sa gigantyczne w forowaniu phenoma - praktycznie nigdzie w calym zachodnim necie nie ma porownywalnych wynikow. w dodatku nikt nie podaje do wiadonmosci ze ewentualne "wyniki" biora sie z am3 i ddr 3 oraz odpowiednio ustawionego testu - ano niech zyje w benchmarku phenom x3 3.8 ktory bije na glowe c2d 4.4 - jedyne w swoim rodzaju rewelacje na skale swiatowa- ale czy ja komu bronie wierzyc w cuda:)

Link to post
Share on other sites

@Junior .

 

ja przepraszam że się czepiam , ale juz to się powtarza , moze mam manie i jestem dziwny albo to jest idiotyzm .

TO NIE JEST GG albo cos podobnego . Darujcie sobie dopiski w stylu :

xD

xd

;d

i hu* wie co jeszcze tam kochane dzieci z fotka.pl wymyslili.

 

Po pierwsze to nic nie wnosi do komentarza

Po drugie zawsze jak widze to ,,coś'' to nasuwa mi sie mysl - debil

 

i nie zwracam sie tylko do Juniora ale do wszystkich ktorzy uwazaja ze takie cos jest ,,fajowe , supcio i i *** wie co jeszcze''

 

Forum to nie gg.

Link to post
Share on other sites

Skłoniłeś mnie bym sprawdził inne testy (również na PcLabie) i jak na nie patrze to chociażbym bardzo chciał je zinterpretować na korzyść Intela to nie mogę, Phenom II x2 550 wypada bardzo podobnie do E7400, a w części testów jest od niego lepszy, a nowy Athlon II tylko nieznacznie ustępuje C2D. Nie muszę chyba mówić, że oba procesory są tańsze od konkurenta.

Link to post
Share on other sites

(...) ano niech zyje w benchmarku phenom x3 3.8 ktory bije na glowe c2d 4.4 - jedyne w swoim rodzaju rewelacje na skale swiatowa- ale czy ja komu bronie wierzyc w cuda:)

Nie wiem co rozumiesz przez bije na głowę, ale Phenom II X3 3.8 vs c2D 4.4 np w grze GTA IV osiągają porównywalną wydajność.

Zresztą w wielu grach to właśnie 3 rdzenie zapewniają znaczące przyśpieszenie (nawet 40% w stosunku do dwóch). Dołożenie czwartego już nie daje takiej różnicy (ok 10%). Wiąże się to z faktem, że gry są pisane z myślą o XBOX360, który ma właśnie trój-rdzeniowy procesor.

Link to post
Share on other sites

Drodzy forumowicze dziękuję wam bardzo za każdy dodany post lecz nadal nie wiem na czym stoję. Co mam w końcu kupić? AMD Phenoma II 550 czy Intela Pentium Dual Core E6300? A może jeszcze coś innego?

 

Pamiętajcie, że naprawdę nie chce wydać dużo na komputer i chce mieć tylko procesor wystarczający na 9800GT.

 

A co do podstawki AM3 to chyba warto by było spróbować bo jedynie na niej można odblokować rdzenie, a zarazem jest to w jakiś sposób bardziej przyszłościowe bo zawsze to nowszy socket.

 

Czekam na wasze przemyślenia w mojej sprawie.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz coś wystarczającego do gier to wystarczy dwurdzeniowiec Intela działający na @3.5GHz. Kupno Phenoma i odblokowanie dwóch rdzeni brzmi kusząco, więc to tylko kwestia tego czy chce Ci się w to bawić i ryzykować czy będzie działać czy nie. Z drugiej strony zostaniesz i tak z bardzo dobrym dwurdzeniowcem. Tyle, że będzie o te ~100zł droższy. Ciężki wybór :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...