Skocz do zawartości

Klaw+mysz+podkładka - 550 zł, ew. ocena "zestawu".


Recommended Posts

Witam.

Zanim wkleję "wzór podania" chciałbym wyjaśnić pewną kwestię. Wytypowałem sobie "zestaw" klawiatura + mysz + podkładka. Co prawda wszystkie te produkty są od jednego producenta ale wynika to poniekąd z mojego pedantycznego podejścia. Obudowa, monitor i głośniki mam w obudowie koloru czarnego z niebieskim podświetleniem (diody). Tym samym klawiatura itd. również ładnie by prezentowały się w tej samej kolorystyce. Na temat myszki zaraz napiszę parę danych ale jeżeli chodzi o klawiaturę, to głównym powodem jej wyboru był fakt, że posiada podświetlenie - które przyda mi się w graniu późną porą (nie będę musiał korzystać z kijowej lampki), ale tu pojawia się moje pytanie. Czy ta klawiatura nie jest głośna (czytałem, że mechaniki jednak hałasują. Nie każdy, wiem, że to zależy od przełączników). Nie mieszkam sam więc cichy sprzęt jest jak najbardziej pożądany. Komputer Wy mi poleciliśmy w 2014 roku i mam go do dziś. Sprawuje się i jest cholernie cichy (poza starym napędem na płyty :D) Więc tym razem również liczę na pomoc. Jak napisałem w kwestii klawiatury zależy mi na podświetleniu. Co do podkładki to wiem, że nie każdy typ dobrze współgra z danym sensorem. Ale tutaj moja wiedza się kończy. 

 

§  Budżet: do 550 złotych

§  Jakiej myszki obecnie używasz: Razer Deathadder  RZ01-00150100

§  Jaką masz obecnie podkładkę: Razer goliothus (szmacianka)

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: nie wiem :D, serio, grając w BF4 i nastawiając się na "latanie" zwiększałem czułość w opcjach aby szybciej manewrować, zaś przy chodzeniu "z buta" musiałem zmniejszać. Więc opcja zmiany czułości w locie, wchodzi w gre

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): wszystko od BF4, po Fallouta 4, Batman Arkham Knight, World of Tanks, Civilizacja, GTA V etc. (mam parę tytułów które zawsze kupie - seria Fallout, gry jak Jagged Alliance czy Xcom, nie stronię od naszych produktów - Wiesiek, Hatred itd, ale czasem zagram w coś nowego lub odgrzewanego kotleta w nowej oprawie - Cień Mordoru, Mad Max, Batman etc.

§  Ile przycisków używasz w myszce: 4 (moja obecna mysz ma ich 5, jednak jak napisałem poniżej dostęp do 2 przycisku z boku mam nieco utrudniony - nie sięgam do niego komfortowo i często go po prostu olewam).

§  Chwyt: w obecnej myszce palm grim - finger grip (w zależności od tytułu jaki gram - czy siedzę wyluzowany grając w Xcom i myśląc nad posunięcie, czy w coś dynamicznego. Choć częściej finger grip), Jednak aby czasem skorzystać z 2 przycisku na lewym boku (tym wysuniętym dalej) korzystam z claw grip 

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 12cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: ma swoje lata, jest poniszczona, a głównym problemem jest (jak w poprzedniku Coppeheadzie) "podwójne kliknięcie". Naciskam raz, a zachowuje się jakbym zrobił to dwa razy. Głównie chcę też odmłodzić sprzęt.

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): cóż w większość gier w jakie gram (czy nawet grałem - moby, WoW) 4 przyciski mi wystarczały, choć nie zawsze. Nie chcę myszki typu Razer Naga więc jak będzie miała 6 to też dobrze. Jak będzie miała 12 ale tak rozplanowanych, że równie dobrze mogę korzystać z myszki i nawet nie korzystać z nich, a nie będą mi przeszkadzać to też dobrze. 

 

Jak wspomniałem fajnie by było, gdyby klawiatura, mysz i podkładka spełniały moje kryteria podane na wstępie. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że przy takim budżecie niekoniecznie musi to być wykonalne i czasem inny producent daje coś lepszego za te same pieniądze (chociaż czy z takim budżetem jest to możliwe ?) Z góry dziękuje za pomoc w temacie. Na koniec podam jeszcze trio, które przykuło moją uwagę (biorąc pod uwagę różne top10 - w tym z tej strony, oraz czasopisma o grach).

http://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/10076187 - Logitech G502 Proteus Core

http://www.skapiec.pl/site/cat/3142/comp/3253073 - Logitech G105 Gaming Keyboard

http://www.skapiec.pl/site/cat/3014/comp/8594793#from71564 - Logitech G240

Nie chcę robić reklamy czy coś, po prostu miałem te strony otwarte szukając cen tych produktów. 

Link to post
Share on other sites

Myszka myśle, ok ale moze byc zaduza na twoją dłon tbh. Ta klawiatura co podałeś nie jest mechaniczna,a w tej cenie to moge zdecydowanie polecic Cougar 200k, ale ona ma dość niski profil, wiec nie wiem czy Ci będzie to odpowiadac, chodz co za tym idzie jest dosc cicha :P Podkladka zakladam, ze tez w podobnej cenie to od siebie Roccat Taito moge polecić naprawde dobrze zrobiona szmacianka, od SS qck rózniacą sie tym, ze przy okazji nie pełni funkcji odkurzacza :D 

Link to post
Share on other sites

-myszka ok, ale bez szału, 

-podkładka nieopłacalna.

-klawiatura strasznie nieopłacalna .

Myszke polecam od firmy zowie. Jaką? na to pytanie musisz sobie sam odpowiedziec. Idz do sklepu gdzie  mozesz przypasowac dłon do myszki i wybierz najwygodniejsza. Klawiature albo membranówke do 100 zł albo mechanik za min 300. Podkładka albo http://www.ceneo.pl/8528987#tab=spec za 30 albo cos koło 100zł. Najpierw odpowiedz sobie czy chcesz mechanika czy nie.

Link to post
Share on other sites

Cougar 200k - klawa

zowie fk1/logitech g502/deathadder/rival/kana v2 - kwestia co lepiej leży i co bardziej się podoba. Osobiście skłoniłbym się w stronę fk1 lub g502. Jak coś tańszego to raczej kane v2.

Co do podkładki. Przeleciałem przez wszystkie goliathusy, qck i inne wynalazki, a pozostałem na podkładce a4tech x7. Jest dużo rozmiarów do wyboru i kosztuje grosze. Łatwo się czyści i myszy ładnie po niej śmigają. Jak nie przypasuje to ewentualnie można poszukać czegoś innego, aczkolwiek zapewne będzie ok :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...