Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy jeśli będę grał np. w gta 5 na ultra i wyciągnie mi to 100+ fps-ów jeśli to w ogóle możliwe, a mam monitor 60hz to jak będzie wyglądała gra? I ogólnie bym prosił o wytłumaczenie z tymi fpsami, bo niewiem czy kupić monitor z gorszą jakością kolorów na matrycy TN ale 1m/s czy taki amva 4m/s czy chocby ips, wystarcza ? Proszę o pomoc, wyjasnienia :)

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Z tego co wyczytałem, to jeśli mój sprzęt da rade zrobić np. w gta 5 100fpsow lub wiecej to żeby to wykorzystać powinienem kupić monitor który ma wiecej niz 60hz np. 120/144 . dobrze zrozumiałem czy nie bardzo ?

Edytowane przez insaneinsane
Link to post
Share on other sites
o 100+ fps-ów jeśli to w ogóle możliwe, a mam monitor 60hz to jak będzie wyglądała gra?

 

Będą występowały zniekształcenia obrazu typu tearing. Niby bzdura, ale mnie osobiście strasznie wkurza.

 

 

I ogólnie bym prosił o wytłumaczenie z tymi fpsami, bo niewiem czy kupić monitor z gorszą jakością kolorów na matrycy TN ale 1m/s czy taki amva 4m/s czy chocby ips, wystarcza ? Proszę o pomoc, wyjasnienia

 

Zależy jaki budżet, zastosowanie, co preferujesz, pod co podpinasz etc. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Będą występowały zniekształcenia obrazu typu tearing. Niby bzdura, ale mnie osobiście strasznie wkurza.

 

 

 

Zależy jaki budżet, zastosowanie, co preferujesz, pod co podpinasz etc. 

 

Budżet to tak bym chciał zmieścić w 1000zł. Sprzęt to intel skylake 6600 , płyta z170 d3h, 8gb ramu i gtx970. Zastosowanie: MMO, wiedzmin3, gta 5 etc. Chciałbym ładny obraz na ultra, bez ścinek i innych defektów, aczkolwiek nie jestem np. graczem cs go i nie potrzebuje ułamków sekund widzieć kogoś wcześniej bo takim profesjonalistą nie jestem. Jakieś rady ? łapie się to w tym budżecie na monitor ? Lepiej brać tą TN 144hz i gorszy obraz czy jednak starczy jakiś ips/ va za 1000 i bedzie ok ? Prosze o pomoc :)

Edytowane przez insaneinsane
Link to post
Share on other sites

Może nie tyle jakość, co płynność. Do gier pokroju GTA, strategie, fifa itp. nie ma sensu dopłacać do szybszych monitorów. Wg. mnie szybszy monitor ma sens tylko jak ktoś głównie dużo gra strzelaniny sieciowe pokroju CS, CoD czy BF. Jeśli jesteś okazjonalnym graczem i bardziej lubisz kampanie dla pojedynczego gracza, to nie ma sensu przepłacać za taki monitor.

 

Jaki masz sprzęt teraz ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może nie tyle jakość, co płynność. Do gier pokroju GTA, strategie, fifa itp. nie ma sensu dopłacać do szybszych monitorów. Wg. mnie szybszy monitor ma sens tylko jak ktoś głównie dużo gra strzelaniny sieciowe pokroju CS, CoD czy BF. Jeśli jesteś okazjonalnym graczem i bardziej lubisz kampanie dla pojedynczego gracza, to nie ma sensu przepłacać za taki monitor.

 

Jaki masz sprzęt teraz ?

 

 

Sprzęt to intel skylake 6600 , płyta z170 d3h, 8gb ramu i gtx970.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakoś zanim przyszło jaranie się tymi hz nikt nie narzekał na cokolwiek przy dużej liczbie klatek. pojawiły się monitorki z wyższym odświeżaniem i nagle wszystkim przeszkadza jak jest mniej hz. Marketingowa papka moim zdaniem, ale co kto lubi. Kup taki, który ma dobry obraz, kąty, kolory. I tak nie zauważysz różnicy w hz, chyba, że ją sobie wmówisz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jaaa już nie moge :D Przeczytałem tyle forów, napisałem tyle tematów, oglądałem nawet filmy a dalej niewiem jaki monitor kupić. Może zapytam tak : Jest pc karta gtx970 intel skylake 6600 płyta z170 d3h, 8gb ramu, bede grac w MMO wiedzmina 3 gta 5 itp, w cs go i inne strzelanki typu COD nie bede gral a jak tak to sporadycznie. gta 5 chce na ultra. I teraz moje pytanie, macie taką sytuacje i musicie dobrać monitor, jaki bierzecie i dlaczego? budzet do 1000zł no chyba ze sie nie da takiego znalesc za tyle zeby fajnie pasował to tez napiszcie. Prosze o odpowiedzi kazdego kto chce pomoc, to moze wkoncu rozwiaze problem :D

Edytowane przez insaneinsane
Link to post
Share on other sites

Ja jak najbardziej brałbym coś z 144Hz, powtarzam się ale cóż...

Tylko że owe 144 Hz jest przydatne w FPS-ach głównie, w MMO 60Hz starczy, więc tutaj lepiej pójść w odwzorowanie barw.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jakbyś grał w W3 na ultra, z monitorem 60hz to by ci  gry nie cieło i też by płynnie chodziła ? 

 

Jak teraz mam monitor Lg flatron w2241S a kupiłbym jakiś 144hz w okolicach 1000zł, i odpalam gta 5 na ultra to na tym 144hz, jakość i odwzorowanie tych kolorów bedzie lepsze, gorsze czy podobne w stosunku do tego LG ? 

Edytowane przez insaneinsane
Link to post
Share on other sites

Wiesiek na ultra (około 60fps) na 144Hz wygląda lepiej. Jak przełączam na 60Hz to pojawia się tearing, delikatny, ale pojawia.

Oczywiście mówimy o sytuacji z wyłączonym G-SYNC.

 

144Hz nie daje Ci kolorów czy jakości. To daje Ci płynność :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tzn. Ja wiem że wiecej HZ nie daje kolorów itp, w tym pytaniu chodziło mi o to, że ja się waham bo albo sie bierze lepsze kolory mniej hz , albo 144 gorsze kolory i jestem ciekaw jak wyglądaja te kolory na 144hz w porownaniu do tego monitora lg 2241S. Chodz tak mysle ze ten i ten jest na matrycy TN to pewnie jakość bedzie taka sama ? Czy jednak teraz sie to rozwinelo troche i jak sie kupi jakis 144hz w okolicach tysiaca z matryca TN to i tak bedzie mial lepszy obraz niz starszy lg z matryca TN ?  

Edytowane przez insaneinsane
Link to post
Share on other sites

Ja bym szedł na twoim miejscu w kolory. Mam znajomego, który ma monitor 144Hz (nie pamiętam jaki model dokładnie), bawiłem się na nim i owszem, dostrzegałem/odczuwałem różnicę, ale osobiście wolę lepsze kolory a przede wszystkim głęboką czerń w filmach które oglądam do spania, więc wybrałem 60Hz na matrycy AMVA i jestem w pełni zadowolony.

Masz dobry sprzęt i możesz teraz spokojnie grać z włączonym vsync ze stałymi 60 fps i samemu się na spokojnie zastanowić, czy Ci to wystarcza, czy chcesz więcej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czemu medium detale to 120fps, nie jest tak ze im wieksze detale czyli np. te ultra to wiecej fpsy ? Moze ktos przy okazji powiedziec, jak to jest z tymi fpsami, tzn wiem ze zalezy od sprzetu ale dokladniej, kiedy sa jakie itp ? 

Edytowane przez insaneinsane
Link to post
Share on other sites

Temat rzeka. Do 970-tki wystarczy monitor 60Hz. Aby uzyskać wyższą płynność musiałbyś mocno zejść z detali. Co innego gdyby to był 980Ti lub chociaż 970 w SLI. Monitory z odświeżaniem rzędu 120/144/165Hz to sprzęt dla entuzjastów, którzy wiedzą czego chcą i z czym to się je.

Miałem do czynienia z dobrymi monitorami. Różnica jest subtelna i - moim zdaniem - niewarta rezygnacji z wyższych detali. 60 absolutnie wystarczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...