Skocz do zawartości

I5 3550 w turbo nie ma 3.9Ghz


Recommended Posts

Witam włączyłem dość wymagającą gre Fallout 4 i program CPU-Z i mój procesor i5 3550 powinien miec w turbo 3.9 a tutaj osiąga 3.5 ktoś może wie dlaczego ? I drugie pytanie czy warto włączyć na płycie głównej MSI Z77A -G41 OC Genie II pytam bo mam troche stary procesor jeszcze na sockecie 1155 i w najnowszych grach już troche mu brakuje. Tak btw. co było by w tym zestawie najlepiej wymienić aby te najnowsze gry chodziły bez zarzutu ?

Procesor Intel Core i5-3550, 3.30GHz
Płyta Główna : MSI Z77A-G41
Pamięć Ram : Crucial Ballistix Tactical 16GB
Karta Graficzna : MSI Nvidia GeForce GTX 970
Zasilacz : FSP FORTRON Raider S 650W 80Plus
Chłodzenie Procesora : Zalman X10 Preforma
Obudowa : Zalman Z5
Dysk HDD : Seagate 1TB
Dysk SSD : Kingston 240GB V300

Jeśli zły dział prosze o przeniesienie :)

Link to post
Share on other sites

Wg

http://ark.intel.com/m/pl/products/65516/Intel-Core-i5-3550-Processor-6M-Cache-up-to-3_70-GHz#@product/specifications

max turbo to 3.7GHz ale takie turbo dziala przy obciazeniu 1-2 rdzeni a jak obciazone sa wszystkie 4 to wtedy turbo jest nizsze. Na plycie z77 mozesz recznie wymusic 3.7 na wszystkich rdzeniach a nawet zrobic oc do 3.9 jak dobrze pamietam to do mnoznika turbo mozna dodac +4.

Link to post
Share on other sites
Tak btw. co było by w tym zestawie najlepiej wymienić aby te najnowsze gry chodziły bez zarzutu ?

Zależy od gier, ale raczej procek (a co za tym idzie też płyta), chyba że na ten sam socket tylko wersję K

 

 

 

 

I drugie pytanie czy warto włączyć na płycie głównej MSI Z77A -G41 OC Genie II

Najlepiej podkręcać ręcznie w biosie, jednak masz procek z zablokowanym mnożnikiem więc kiepsko (chyba że czegoś nie wiem o serii 3XXX)

 

Na twoim miejscu na pewno podkręcił bym grafikę jeśli tego jeszcze nie robiłeś

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

O ile mnie pamiec nie myli to na plytach z chipsetem z77 mozna na zblokowanych prockach podniesc mnoznik +4 powyzej masymalnego mnoznika turbo. Trzeba to zrobic recznie w biosie i ustawic opce all core lub podobna aby tyczylo to wszystkich rdzeni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...