Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jaki router kupic zeby podzielic sygnał . Komputer stacjonarny jest połaczony kablem sieciowym ( dostawca Enterpol ( z Lublina ) -posiada adres IP komputera stacjonarnego) . Teraz zakupiłem laptopa i chce sobie sygnał podzielic ( routerem ), ?? wiec jak to zrobic ??

 

1) musze adres IP laptopa podac do eterpolu ??

2 ) jaki router kupic zeby to podzielic ( okolo do 150 zl )??

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, jak twój ISP, ale mój zezwala na dzielenie łącza internetowego w obrębie lokalu bez żadnych formalności, czy zezwoleń. Adres IP laptopa tak na prawdę będzie taki sam, jeśli tylko podzielisz łącze.

 

Router musisz kupić z WiFi, jeśli chcesz dzielić Internet również bezprzewodowo. Ja niedawno kupiłem D-Link DI-524 (spokojnie zmieścisz się w twoim przedziale cenowym) i spisuje się należycie. Również z Linksys WRT54GC-EU nie miałem żadnego problemu.

Link to post
Share on other sites

zapytaj czy jest możliwość połączenia internetu dla twojego mieszkania :/ wiesz czasem się czepiają ja mam w nplay'u neta też jestem z lublina myślę że będą musieli odblokować ip routera... zadzwoń do nich :D myślę że będzie musiał napisać małe pisemko i po kłopocie :P

Link to post
Share on other sites

zapytaj czy jest możliwość połączenia internetu dla twojego mieszkania :/ wiesz czasem się czepiają ja mam w nplay'u neta też jestem z lublina myślę że będą musieli odblokować ip routera... zadzwoń do nich :D myślę że będzie musiał napisać małe pisemko i po kłopocie :P

Que passo?

 

Jezeli jest to podlaczenie stricte przez lan (cos w desen sieci osiedlowej) to dopoki nie jest umieszczona po stronie providera blokada na TTL to nie bedziesz mial najmniejszego problemu z podlaczeniem routera do tej sieci i rozdzielniem lacza internetowego. Natomiast kiedy siec dziala na podobnej zasadzie jak neostrada, to bedziesz potrzebowal inny router np. DSL-G624T .

 

W skrocie:

Jezeli Twoj komputer jest po prostu podlaczony kablem ETHERNET (RJ-45) bez zadnych dodatkowych urzadzen, to rozdzielenie pasma powinno dzialac bez mniejszych problemow, natomiast jezeli masz tam jakies urzadzenie dostepowe, to lepiej bedzie zadzwonic do nich i zapytac co i jak.

Link to post
Share on other sites

sory wiesz lepiej...

wiem że ta siec jest zrobiona na takiej samej zasadzie jak moja i nie wiem czy się zgodzą ! będziesz mi mówił takie rzeczy... jestem pewien że jak podłączy router i go skonfiguruje to nie zadziała bo będzie zablokowane ip... tak sam było u mnie wiem trochę więcej o Lubelskich dostawcach internetu...

Link to post
Share on other sites

sory wiesz lepiej...

wiem że ta siec jest zrobiona na takiej samej zasadzie jak moja i nie wiem czy się zgodzą ! będziesz mi mówił takie rzeczy... jestem pewien że jak podłączy router i go skonfiguruje to nie zadziała bo będzie zablokowane ip... tak sam było u mnie wiem trochę więcej o Lubelskich dostawcach internetu...

Nie blokujesz po IP tylko po adresie MAC, wiekszosc routerow D-Link umie klonowac adres MAC Twojej karty sieciowej jak to slusznie nadmienil Qpers. Moze byc co najwyzej blokada po TTLu oraz po MACu.

Link to post
Share on other sites

D-Link DI-524, który posiadam jest właśnie routerem pod łącza DSL.

 

EDIT:

Jedyną słabą stroną, którą dostrzegam w tym routerze, to fakt, że można podać "tylko" 20 pozycji przekierowywania portów (oczywiście można podawać zakresy, zamiast pojedynczych portów w poszczególnych pozycjach).

Link to post
Share on other sites

Witam

Podepne sie pod temat szukam szukam i nie moge znalesc lub nie znam oznaczen. Jaki annex ma router Linksys WRT54 GC ?? I czy bedzie dzialal na internecie z TPSA.

 

Dziekuje

Pozdrawiam

Kompletnie nie znam się na sieciach, ale z tego co wyczytałem jest to najzwyklejszy router Wi-Fi / Acess Point. Także będziesz potrzebował osobno modemu do niego

Link to post
Share on other sites

Witam

Podepne sie pod temat szukam szukam i nie moge znalesc lub nie znam oznaczen. Jaki annex ma router Linksys WRT54 GC ?? I czy bedzie dzialal na internecie z TPSA.

 

Dziekuje

Pozdrawiam

Żaden bo on nie ma modemu adsl. Więc albo dokupisz osobno modem albo zmienisz router. Polecam to drugie rozwiązanie.

 

 

Co do tematu - autor dostał odpowiedź na pw. Jak chce to opublikuje.

Na pewno nie poleciłbym DI-524 - chyba nie muszę pisać dlaczego.

Linksys - najwyższa klasa ale to=bardzo drogi. A można mieć mieć dobry sprzęt za dużo mniejszą kasę. Co do netgear to on z tego co czytam to nawet WPA2 nie obsługuje.

 

Na dzień dzisiejszy najlepszym rozwiązaniem jest inwestowanie w n-kę (802.11n lub jak kto woli wireless - n). Ale na to trzeba trochę kasy sypnąć ;) Ale się opłaca.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że muszę...

Więc - trochę siedzę w sieciach komputerowych ;) Ten model to wg. mnie jedna z największych porażek d-link. Model ten jest bardzo zawodny, częste zawiechy, gigantyczne problemy z połączeniem się. W pierwszych modelach były nawet problemy z konfiguracją. Co chwila nowy firmwmare który nie rozwiązywał problemu.

 

Po prostu powiem tak - wejdźcie na forum pcformat do działu sieci komputerowych i poczytajcie o tym modelu jak to cudo działa. Jeszcze trochę tematów o tym urządzeniu zostało (mam nadzieję).

 

Poza tym patrząc na cenę i działanie tego sprzętu to można się przestraszyć - kosztuje 130zł :lol: gdzie TP-Link TL-WR543G z radiem na eXtended Range kosztuje 100-120 zł.

 

Więc po manewrach jakie były z tymi routerami nie polecam tego modelu nikomu.

 

Wielu z was pewnie powie, że TP-Link to chińskie g***** ale większość urządzeń tego typu to chiny albo tajwan. I miałem styczność z wieloma tp-linkami i muszę powiedzieć że biją na głowę wiele markowych i zarazem drogich urządzeń.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że muszę...

Więc - trochę siedzę w sieciach komputerowych ;) Ten model to wg. mnie jedna z największych porażek d-link. Model ten jest bardzo zawodny, częste zawiechy, gigantyczne problemy z połączeniem się. W pierwszych modelach były nawet problemy z konfiguracją. Co chwila nowy firmwmare który nie rozwiązywał problemu.

 

Po prostu powiem tak - wejdźcie na forum pcformat do działu sieci komputerowych i poczytajcie o tym modelu jak to cudo działa. Jeszcze trochę tematów o tym urządzeniu zostało (mam nadzieję).

 

Poza tym patrząc na cenę i działanie tego sprzętu to można się przestraszyć - kosztuje 130zł :lol: gdzie TP-Link TL-WR543G z radiem na eXtended Range kosztuje 100-120 zł.

 

Więc po manewrach jakie były z tymi routerami nie polecam tego modelu nikomu.

 

Wielu z was pewnie powie, że TP-Link to chińskie g***** ale większość urządzeń tego typu to chiny albo tajwan. I miałem styczność z wieloma tp-linkami i muszę powiedzieć że biją na głowę wiele markowych i zarazem drogich urządzeń.

Ja jakos zawsze kazda mala siec opieram o ten router, i nigdy nie bylo problemow. Pech?

Link to post
Share on other sites

Ja jakos zawsze kazda mala siec opieram o ten router, i nigdy nie bylo problemow. Pech?

Raczej miałbyś jakieś niewiarygodne szczęście. Nie wiem od kiedy znasz ten router ale ja miałem z nim odczynienia jak już wyszedł.

 

Więc wg. mnie DI-524 nie jest godny polecenia. A poza tym funkcjami nie imponuje za taką cenę.

Link to post
Share on other sites

Ja mam tego D-Linka DI-524 z drugiej rewizji (były bodaj 4) i nie narzekam. Jedyne, co mnie drażni, to fakt, że czasem muszę dwa razy wpisywać poprawny login i hasło, żeby się zalogować. Reszta w jak największym porządku. Działa od razu po podłączeniu - na upartego nie trzeba go wcale konfigurować.

 

EDIT:

Rewizja również B4G :lol:

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja jakos zawsze kazda mala siec opieram o ten router, i nigdy nie bylo problemow. Pech?

Raczej miałbyś jakieś niewiarygodne szczęście. Nie wiem od kiedy znasz ten router ale ja miałem z nim odczynienia jak już wyszedł.

 

Więc wg. mnie DI-524 nie jest godny polecenia. A poza tym funkcjami nie imponuje za taką cenę.

Mozliwe ;)

Jednak nigdy nie doswiadczylem zadnych problemow z tym zwiazanych, sam ma rewizje B4 od 2 lat, i naprawde nie mam na co narzekac :lol:

Link to post
Share on other sites

Ja również dużo naczytałem się o problemach z tym D-Linkiem. Poszukajcie sobie forum o sieciach bezprzewodowych - ogólna zasada jest taka "Odradzamy DL-524, Polecamy TP-LINK'i, a przy wyższych kwotach WRT-54GL". Jak dla mnie temat skończony, chcecie to się upierajcie ale ja naprawdę duuużo czytałem przed zakupem router'a!

 

EDYTA:

 

viewtopic.php?f=13&t=2263

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...