Skocz do zawartości

Komputer do gier ~3000zł czy wszystko jest "odpowiednie"?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez XaroN,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Bardziej wymagające gry

  • Maksymalna kwota : ~3000 zł

Których części potrzebuję : Cały sprzęt

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model : Zawarty w zestawie

Specjalne wymagania : Dobry stosunek ceny do jakości, wiedźmin 3 na najwyższych detalach

Własna propozycja zestawu https://www.morele.net/inventory/info/8bkfP5/

Inne : Czy taki zestaw jest odpowiedni? Czy wszystko jest kompatybilne i współgra ze sobą, czy coś warto zmienić? A może czegoś zapomniałem? Monitor taki, nie inny gdyż chciałem jakoś zaoszczędzić, także monitor do 400zł.

Edytowane przez XaroN
Link to post
Share on other sites

Ok zrozumiałem, że monitor poza budżetem.

 

 

Monitor taki, nie inny gdyż chciałem jakoś zaoszczędzić, także monitor do 400zł.

Za 400 zł nic porządnego nie będzie- wyjdź kilka złotych i będzie już coś na matrycy VA. 

Ile możesz wydać maksymalnie ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1 x Liteon iHAS122 SATA (black)1 x Thermaltake TR2 450W 120mm Bronze1 x Crucial 8GB 2133MHz CL151 x Asus H110M-K /intel H110, DDR4, LGA1151/1 x LG 22MP58VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI)1 x GoodRam Iridium PRO 120GB SATA3 (560/350MB/s)1 x EVGA GeForce GTX 960 SSC ACX 2.0+ 4GB DDR5 128bit (1342/7100)1 x Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (b/z)

 

zmiany:

Zdecydowanie lepszy ssd na kościach mlc od goodram z 5 letnią gwarancją. ponadto znacząco szybszy. Zasilacz z 408w na +12V jest tu całkowicie wystarczający, certyfikat 80+ i japońskie kondensatory. Standardowe mobo i ram. 

Zdecydowanie lepszy monitor z matrycą ips, tn to żaden luksus, lepsze kolory i kąty widzenia. Wychodzisz tu trochę taniej. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

1 x Liteon iHAS122 SATA (black)1 x Thermaltake TR2 450W 120mm Bronze1 x Crucial 8GB 2133MHz CL151 x Asus H110M-K /intel H110, DDR4, LGA1151/1 x LG 22MP58VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI)1 x GoodRam Iridium PRO 120GB SATA3 (560/350MB/s)1 x EVGA GeForce GTX 960 SSC ACX 2.0+ 4GB DDR5 128bit (1342/7100)1 x Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (b/z)

 

zmiany:

Zdecydowanie lepszy ssd na kościach mlc od goodram z 5 letnią gwarancją. ponadto znacząco szybszy. Zasilacz z 408w na +12V jest tu całkowicie wystarczający, certyfikat 80+ i japońskie kondensatory. Standardowe mobo i ram. 

Zdecydowanie lepszy monitor z matrycą ips, tn to żaden luksus, lepsze kolory i kąty widzenia. Wychodzisz tu trochę taniej. 

Czy ta różnica prędkości rekompensuje 120gb ? Na tak małym pojemnościowo dysku ledwo mieści mi się 1 gra, a gry ważą coraz więcej, dlatego wybór z mojej strony padł na 240gb dysk ssd. Posiadam również dysk zewnętrzny HDD 1TB, jednak jest na nim już mało miejsca, wygodniejsze dla mnie jest korzystanie większego dysku ssd wewnętrznego.

Czy mógłbyś również wyjaśnić jakim sposobem jest szybsza? Nie znam się za bardzo, a patrzę na:

 

GoodRam Iridium PRO 120GB SATA3 (560/350MB/s)

[sSDPR-IRIDPRO-120]

Prędkość odczytu: do 560MB/s

Prędkość zapisu: do 350MB/s

Dysk SSD ADATA Premier Pro SP550 240GB SATA3 (ASP550SS3-240GM-C)

Prędkość odczytu: do 560MB/s

Prędkość zapisu: do 510MB/s

 

Ok zrozumiałem, że monitor poza budżetem.

 

 

Za 400 zł nic porządnego nie będzie- wyjdź kilka złotych i będzie już coś na matrycy VA. 

Ile możesz wydać maksymalnie ?

Mógłbym ewentualnie dojść do 500zł, ale jak już pisałem chciałbym maksymalnie zaoszczędzić na monitorze. Obecnie mam niewiele gorszy monitor i nie przeszkadza mi jakość. Kolega lewiis zaproponował  http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=67240, myślę, że ten będzie wystarczający, chyba, że masz lepszą propozycję w tej cenie.

Edytowane przez XaroN
Link to post
Share on other sites

 

 

Mógłbym ewentualnie dojść do 500zł, ale jak już pisałem chciałbym maksymalnie zaoszczędzić na monitorze. Obecnie mam niewiele gorszy monitor i nie przeszkadza mi jakość. Kolega lewiis zaproponował  http://www.esc.pl/pr...oducts_id=67240, myślę, że ten będzie wystarczający, chyba, że masz lepszą propozycję w tej cenie.

Jest jak najbardziej ok.

 

 

 

Posiadam również dysk zewnętrzny HDD 1TB, jednak jest na nim już mało miejsca, wygodniejsze dla mnie jest korzystanie większego dysku ssd wewnętrznego. Czy mógłbyś również wyjaśnić jakim sposobem jest szybsza? Nie znam się za bardzo, a patrzę na:

Adata jest na kościach TLC przez co wyniki te są zaledwie teoretyczne natomiast GoodRAM jest na MLC - większa trwałość i bardziej zbliżone osiągi do podanych przez producenta. 120 GB SSD to zdecydowanie za mało - radzę wybrać 1 TB HDD lub dociągnąć do większego ale lepszego SSD.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Czy ten dysk byłby dobry? http://www.morele.net/dysk-ssd-hyperx-fury-240gb-sata3-shfs37a-240g-646779/Jednak wolę dopłacić do dysku 240 niż kupować HDD.

 

Szukałem także monitorów i znalazłem http://www.komputronik.pl/product/318822/Elektronika/Peryferia_PC/Wyprzeda%C5%BC_ASUS_VX228H_1ms_.htmli tu moje pytanie - czy ten monitor byłby lepszy?

Edytowane przez XaroN
Link to post
Share on other sites

 

 

Szukałem także monitorów i znalazłem http://www.komputron...X228H_1ms_.htmlitu moje pytanie - czy ten monitor byłby lepszy?

matryca tn, nie warto, jak koniecznie chcesz zejść z cena monitora to Benq GW2270 (VA, 5ms, DVI) [9H.LE5LA.TPE]  na VA, jednak ips od lg jest znacznie lepszy. 

 

 

 

zy ta różnica prędkości rekompensuje 120gb ? Na tak małym pojemnościowo dysku ledwo mieści mi się 1 gra, a gry ważą coraz więcej, dlatego wybór z mojej strony padł na 240gb dysk ssd. Posiadam również dysk zewnętrzny HDD 1TB, jednak jest na nim już mało miejsca, wygodniejsze dla mnie jest korzystanie większego dysku ssd wewnętrznego. Czy mógłbyś również wyjaśnić jakim sposobem jest szybsza? Nie znam się za bardzo, a patrzę na:

przepraszam Cię bardzo, moje niedopatrzenie z tym dyskiem, po prostu w zestawie wyżej wrzuć sobie 

1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

 bardzo popularny dysk na mlc. Wychodzi wtedy 3371zł za całość, jak chcesz tu zjechać z ceny to minimalnie wolniejszy cpu 

Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 


http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/adata_sp550_test_tanich_dyskow_ssd_z_pamieciami_tlc

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Znalazłem jeszcze jeden monitor, który wydaje się być starszą wersją tego, który Ty podałeś http://www.morele.net/monitor-lg-22mp55-22mp55hq-p-621596/, pytanie czy różnica między obojga jest na tyle spora, żeby zapłacić więcej?

Dysk zakupię Crucial BX100 250GB (535/370MB/s), nie będę kupował wolniejszego cpu.


//edit: Ah, nie spojrzałem, że produkt jest niedostępny, więc ostatecznie zakupię ten model  LG 22MP58VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI)

 

Liteon iHAS122 SATA (black)

Thermaltake TR2 450W 120mm Bronze

Crucial 8GB 2133MHz CL15

Asus H110M-K /intel H110, DDR4, LGA1151/

LG 22MP58VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI)

EVGA GeForce GTX 960 SSC ACX 2.0+ 4GB DDR5 128bit (1342/7100)

Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (b/z)

Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

 

Suma: 3361 zł. Cena przekracza zamierzoną kwotę, jednak przeboleję to, zobaczymy czy warto ;)

Dzięki Wam za pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez XaroN
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...