Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisz coś o planach. Jaki konfig itp. Planujesz coś w niej modzić?

 

Sam miałem na krótko Parvuma, fajne budki z niesamowitymi możliwościami jednak ciut zbyt drogie...

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Cała buda będzie mat black/ mat black według ich nomenklatury.

Co do głównych komponentów to zostaje sprawdzony leciwy 3930k i P9X79 pro., jak na razie 980ti classy.

Chłodzenie lc: 4x360 alphacool nexxxos (przyszłość pod sli), D5 od alphacool, rez od primochiil,  peteg od EK no i czarny pastel.

 

 

patrząc na aktualny wygląd, w nowej budzie wszystko oprócz płyty głownej/ramu i ramek od corsarzy sp będzie czarne.

 

 

ReMEkKB.jpg?1

Edytowane przez huckinCharlie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Na razie do puki nie wyjdzie sensowny następcą 980ti czyli 1080ti albo nowy titan zostaje petg a potem mama ochotę na coś w rodzaju tego co proponuje alphacool:

 

http://www.aquatuning.pl/media/image/fd/73/33/1012173-1_600x600.jpg

 

żałuje że nie kupiłem jakiegoś bloku na x79 jak jeszcze były dostępne. Jak będę zmuszony porzucić 2011 bo nie będzie w stanie już wydolić, nie popełnię tego błędu  :wariat:

Edytowane przez huckinCharlie
Link to post
Share on other sites

so it begins

 

 

 

 

 

MLVQcMZ.jpg

 

 

pierwszy raz w życiu zabrałem się za gięcie

 

ubw1oeN.jpg

 

gKvyQ15.jpg

 

sprawdzałem czarny pastel mayhems i tak patrze i on nie jest czarny tylko ciemny grafit  :(

Edytowane przez huckinCharlie
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Lipa taka duza buda a max co w nia wsadzisz to 45 push-pull  ^^ 

(dlaczego nie zamontowales wentyli od spodu na niej i dlaczego one wyciagaja powietrze zamiast je pchac do chlodnicy :roll: tym bardzije ze jest to 60mm)

na fron widac ze max tam chyba tylko slim wejdzie (w push-pull) trzebaby otwor powiekszysc w midlplaicie :/

ps pokazal bys fotke taka co na niej widac miejsca ile jest miedzy wentylem a spodem obudowy na drugim zdjeciu widac ale za ciemno jest w tym miejscu ) chodzi mi o to czy wejdzie tam chlodnica obrocona w dol wejsciami na zlaczki najlepiej jak sam bys sprawdzil na swojej chlodnicy (bylbym wdzieczny)

 

fajna obudowa ale widac ma wiele innych wad a uwazalem ze jej najwieksza wada (procz tego ze jest z plastiku) jest brak filtrow przeciwkurzowych :/

Link to post
Share on other sites

Co do chłodnic, to na dole i na górze zmieści się 60mm plus push-pull. Wentyle będą jeszcze od spodu górnej chłodnicy. A na górze ma wyciągać powietrze a nie jeszcze tłoczyć ciepło do środka. Co do frontu to zobacze jutro.

Link to post
Share on other sites

No tak ma wyciagac na topie ale w tym przypadku lepiej chyba bedzie zamontowac wentylatory zeby pchal chlodne powietrze do chlodnicy (choc zeby byc 100% pewny sam musialbys to przetestowac)

ale nie sadze ze byloby gorzej niz teraz tym bardziej ze to gruba chlodnica jest (jak zle sie wyrazam albo niezrozumialem to chodzi mi o to...zebys wentylatory z topu (nie zmieniajac kierunku w ktory beda dmuchac) dal je na spod chlodnicy :)

i pod wzgledem wizualnym by sie to lepiej by prezentowalo

Link to post
Share on other sites

aha... wiac ja zle zrozumialem %-) przy tej chlodnicy slaba bedzie sie push/pull prezentowal zasloni radiatory na mobo wetylator na tyle i od rez beda podchodzic
(narazie zostawilbym tak jak jest tylko dal daw wentyle na spod)

w przyszlosc tego kolosa z topu wrzucil do piwinicy a na top dal 45mm

ps pod co masz podlaczone te wszystkie wentyle (bo troche ich jednak jest)

Link to post
Share on other sites

Jak by dał wentylatory tak aby tłoczyły powietrze do środka to bez pull-push i na niskim rpm będzie mu się ciepłe powietrze kumulować pod chłodnicą. Najlepiej jak obieg powietrza aby współgrał z prawami fizyki a nie na przekór im 

Link to post
Share on other sites

jest jeszcze czarny od xspc http://www.angela.pl/p12611,xspc-ecx-ultra-concentrate-coolant-black-100ml.htmltylko nigdzie nie ma zdjęć w necie jak wygląda w realu

 

co do rurek to petg jest lepszy http://www.angela.pl/p12354,monsoon-petg-16-12mm-id-1-2-od-5-8-4x90cm-black.htmlno i czarny  :) tylko pytanie czy podczas podgrzewania kolor nie zacznie się rozłazić itp.

 

nie rozumiem co za problem zrobić czarny kolor płynu

Edytowane przez huckinCharlie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...