Skocz do zawartości

i5-3317U czy i5-3210M ? (do gier i renderingu filmów)


Wybór laptopa  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którego laptopa wybrać?

    • i5-3317U + geForce gt635m 2gb
    • i5-3210M + geForce gt630m 2gb


Recommended Posts

Tak jak w temacie, który procek lepszy?
Widziałem różne porównania i raz pokazuje, że jeden, a raz że drugi lepszy.
Niewątpliwie ten "U" ma wyższe taktowania od "M" ale też jest mniej prądożerny.

Jak to się będzie mieć co do wydajności?

i5-3317U + geForce gt635m 2gb + 8gb ram
czy
i5-3210M + geForce gt630m 2gb + 8gb ram (mój obecny sprzęt)

Co wybrać?


 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

A powiedzcie mi, bo wiem, że mógłbym wyjąć procek i5-3210m z jednego laptopa i wsadzić go do tego lapka zamiast i5-3317u i wtedy miałbym lepszy proc i lepszą grafike (ta sama architektura ten sam slot) tylko teraz czy byłyby jakieś fixy z tego powodu w biosie czy coś, może TDP? dodam że modele z serii K56 nie miały w opcji i5-3120M, ale są i7'mki ale też "U"

a laptopy: 
i5-3317U gt635m    ASUS K56CM
95-3210M gt630m  LENOVO Z580

 

Edytowane przez Bartek5035
Link to post
Share on other sites

A powiedzcie mi, bo wiem, że mógłbym wyjąć procek i5-3210m z jednego laptopa i wsadzić go do tego lapka zamiast i5-3317u i wtedy miałbym lepszy proc i lepszą grafike (ta sama architektura ten sam slot) tylko teraz czy byłyby jakieś fixy z tego powodu w biosie czy coś, może TDP? dodam że modele z serii K56 nie miały w opcji i5-3120M, ale są i7'mki ale też "U"

 

a laptopy: 

i5-3317U gt635m    ASUS K56CM

95-3210M gt630m  LENOVO Z580

 

 

Musisz sprawdzić, ale procesory z serii U, są zazwyczaj wlutowane na stałe. Ja tak miałem w przypadku i7 4510u.

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Musisz mieć świadomość że taki układ 3210m + 635 będzie grzać się nieco bardziej niż oryginał Asusa. Sam wiatraczek i heatpipy takie biedne troszkę. Musisz porównać oba układy chłodzenia, ale coś mi się wydaję że 35W na Asusa to za dużo troszkę.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Ja ostatnio wymieniałem w robocie w asusie k52 z pentiuma 25w na i5 35w . Z tym że znalazłem że w tej budzie takie były najmocniejsze . Układ chłodzenia sobie dawał radę bez problemu . 

hmmm a jaki to model ? bo u mnie K52CM

I czy mimo wszystko gdzieś w biosie nie jest poustawiane pod ten procesor? Jak uważasz próbować czy jednak nie?

 

no ale zauważ że u mnie jest K56 a wszystkie proce do tego są z 17 TDP

Edytowane przez Bartek5035
Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

A ile ta jednostka z u na początku ma w stresie 84-86 stopni? Jak uda się schłodzić procesor o 2x większym TDP, Fortisem? Bios może ale nie musi mieć microcodów zapisanych do obsługi procków innych niż z (u). Jak już chcesz na siłę kombinować to możesz spróbować oryginalny bios od asusa podglądnąć takim oto toolem :

 

MMtool

 

Dostępnym na tej o to stronie : https://www.bios-mods.com

 

Jeżeli okaże się że wystartuje to czemu nie, jak uda się go schłodzić to tralala. To że ktoś wsadził coś nie oznacza że w twoim wypadku to też zadziała. Same procesory z u w nazwie w większości są lutowane także nie wiem czy w twoim wypadku nie jest podobnie.

 

Ja mam w biosie wpisaną obsługę procesorów i7 quad mobile bez intel HD, niestety optimus nie startuje bez intel HD. Gdzie tu sens gdzie logika. Ale chinski ynżynier wpisał.

 

Zostawił bym sobie na twoim miejscu to lenovo z 630m nie kombinował więcej i zasadził tam i7 quada niech się buja jak ta lala.

 

Chyba taki nawet pasuje i7-3520M 35W TDP i jest szybszy pewnie od i5

 

Sorki pomyłka QM mają 45W, ten skreślony to 2 rdzeniowy.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Przelutować grafikę, a tak na poważnie to ile szybsza jest 635 od 630. Ja bym wybrał się z procem w lenovo na wymiankę. Ale to ja. Myślę że łatwiej uporać się będzie z 10W TDP niż męczyć się z jednostkami typu u.

 

Zrobisz jak uważasz.

Link to post
Share on other sites

hmmm a jaki to model ? bo u mnie K52CM

I czy mimo wszystko gdzieś w biosie nie jest poustawiane pod ten procesor? Jak uważasz próbować czy jednak nie?

 

no ale zauważ że u mnie jest K56 a wszystkie proce do tego są z 17 TDP

K52F , Koledzy zdążyli już odpisać no i ten Twój k56 to strasznie cieniutki chyba jest , przez co bateria jest mała i może dlatego nie wkładali procków większych jak 17w , a układ chłodzenia może być sporo wydajniejszy . Trzeba by po prostu sprawdzić jak to się będzie sprawować na twoim procesorze jak jest taka możliwość . Przekładka w przypadku k52 to jakieś 5 minut . Budowy Twoich kompów niestety nie znam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...