Skocz do zawartości

Podkręcanie szrota ( Wyciskanie ostatnich potów)


Recommended Posts

Witam, dziś zacząłem się bawić w podkręcanie :D Nie byłem do tego przekonany ponieważ bałem się, ze coś spierniczę :) Ale mówie i tak to jest gó**o i tak więc nic nawet nie strace i udało mi się podręcić kartę graficzną Ati radeon 4670 1 gb na rdzeniu 100 MHz i na pamięci 100 MHz szału nie ma ale już nawet 5 dalej i były artefakty :) Temperatura nie przekracza 70 stopni  ( sprawdzane pod obciążeniem 100 % w furmark chodziło przez 10 min. 

 

no dobra ale do rzeczy :) Spodobało mi się ogólnie podkręcanie i chcę podkręcić mój procesor ale musicie mi w tym pomóc. Tutaj jest już trudniej niż z kartą. Możecie mi powiedzieć czy wgl moja płyta główna ogarnie ? Mam Asrock A780GM-LE 

 

Powiecie mi jak to zrobić ? I czy wgl mój procesor można podkręcić ? Macie tu screena z cpu-z

http://iv.pl/images/69997169741853983634.png

 

/EDIT

 

A i jak coś to zasilacz mam od iBoxa 500w, 4 gb ram, windows 8 64 bity, ati radeon 4670 1 gb (podkręcona :DD) Chłodzenie procesora to chłodzenie BOX

Edytowane przez mesutxxx
Link to post
Share on other sites

 

 

A i jak coś to zasilacz mam od iBoxa 500w, 4 gb ram, windows 8 64 bity, ati radeon 4670 1 gb (podkręcona :DD) Chłodzenie procesora to chłodzenie BOX

pewnie że procka podkręcisz  

tylko przy tym zasilaczu i boxowym chłodzeniu

to albo spalisz zasilacz  lub płytę

i przy tym chłodzeniu spalisz procka

Link to post
Share on other sites

pewnie że procka podkręcisz  

tylko przy tym zasilaczu i boxowym chłodzeniu

to albo spalisz zasilacz  lub płytę

i przy tym chłodzeniu spalisz procka

Bez przesady  , tak samo może spalić ten zasilacz przy podkręcaniu jak i bez tego . Ile ten cały komputer potrzebuje 200w to max .

Według mnie bym podkręcił delikatnie . Tym bardziej że masz odblokowany mnożnik , więc będzie tak samo łatwo jak z kartą graficzną . Zobacz sobie ile się da bez podnoszenia napięcia monitorując temperaturę . 200 300 dodatkowych mhz powinieneś bez żadnego problemu wycisnąć . Ustaw sobie mnożnik na początek z 13.5 na 14.5 , temperatura pewnie wiele nie wzrośnie .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

 

i przy tym chłodzeniu spalisz procka

Ale głupoty... Nie wiem jak byś się musiał męczyć żeby spalić procesor... 

No zasilacz przydałoby się wymienić - już byś miał do nowego komputera.

Procesor łatwo możesz podkręcić mnożnikiem.

Link to post
Share on other sites

 

 

i przy tym chłodzeniu spalisz procka

tutaj racja źle napisałem  że spali 

ale komputer po mocnym  prze-taktowaniu procka będzie się resetował 

a tak w ogóle nawet nie kręć tego bo nijak jak to się ma na wydajność w grach 0 przyrostu fps

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Dobra spróbowałem go trochę podkręcić poprzez AMD cpu overDrive i zrobiło mi test przy 3100 MHz komputer mi się zresetował. Ustawiłem go teraz z 2700 MHz na 3000 MHz i chodzi stabilnie temperatury pod 100 % obciążeniem nie przekraczają 65 stopni. Jak mówicie ? Zostawić tak czy zerować do fabrycznych ? Wszystko jest stabilnie z tego co widze na furmarku robiłem test gdzie proc cały czas był obciążony 100 % i komputer się nie resetował ani nic. Aby z tego co widzę to mi samo napięcie podwyższyło ... Ja to robiłem z automatu. Napięcie z 1.350 do 1.412. Zapotrzebowanie na waty podniosło sie aby o 4.5 z 90 na 94.5

Edytowane przez mesutxxx
Link to post
Share on other sites

Dobra spróbowałem go trochę podkręcić poprzez AMD cpu overDrive i zrobiło mi test przy 3100 MHz komputer mi się zresetował. Ustawiłem go teraz z 2700 MHz na 3000 MHz i chodzi stabilnie temperatury pod 100 % obciążeniem nie przekraczają 65 stopni. Jak mówicie ? Zostawić tak czy zerować do fabrycznych ? Wszystko jest stabilnie z tego co widze na furmarku robiłem test gdzie proc cały czas był obciążony 100 % i komputer się nie resetował ani nic. Aby z tego co widzę to mi samo napięcie podwyższyło ... Ja to robiłem z automatu. Napięcie z 1.350 do 1.412. Zapotrzebowanie na waty podniosło sie aby o 4.5 z 90 na 94.5

Ja bym tak zostawił jeśli się nie będzie wieszał . Ewentualnie napięcie bym obniżył do standardowego , bo podwyższone z reguły mocniej wpływa na temperatury niż taktowanie  . Zasilaczem się nie przejmuj , wzrost zapotrzebowania na prąd będzie niewielki . Dziwne rozumowanie  bo według tego to na takim ibox 500 to już żaden phenom x4 nie odpali bo zasilacz wybuchnie . A tam tdp jest dużo wyższe .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

 

 

Dobra spróbowałem go trochę podkręcić poprzez AMD cpu overDrive

 

 

Ja to robiłem z automatu.

Kiepskie chłodzenie, marny zasilacz a ty jeszcze używasz gotowego oprogramowania które na pewno ustawi napięcia na 10 razy większe niż potrzeba, ty prosisz się o pożar czy jak?

 

 

 

 

Zapotrzebowanie na waty podniosło się aby o 4.5 z 90 na 94.5

Mierzyłeś miernikiem? bo jeśli nie to te dane można o kant d**** , z resztą, nie o same waty tu się rozchodzi

p.s oblicz sobie o ile wzrósł prąd jeśli waty wzrosły o 4,5 W przy wzroście napięcia 0.062V

Link to post
Share on other sites

Dobra zmieniam zdanie :D Stabilnie może i było ale w obudowie to ja mogłem grilla robić.... Zmieniłem na fabryczne częstotliwości momentalnie komputer przestał tak głośno buczeć i napięcie z powrotem 1.300 Jak dotknąłem kompa to myślałem, ze rękę poparzę :D A i tak wgl te podkręcenie mi nic nie dało komp działał tak samo i gry zresztą też. Po zmianie na domyślne ustawienia momentalnie komputer jest aby ciepły a nie gorący. 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc. A z kartą graficzną ? Niech zostanie podkręcona jeśli jest wszystko ok czy lepiej nie ryzykować ? Przy karcie akurat jest dobrze i fps-y wzrosły w niektórych grach o 8-10

Link to post
Share on other sites

Jak obudowa gorąca to znaczy że chłodzenie odprowadza ciepło :) tylko to ciepło nie ma jak uciec z obudowy , a że głośno  to niestety standard na seryjnym chłodzeniu. To już kartę sobie zostaw podkręconą , najwyżej masz na płycie wbudowana jak by Ci padła dokładana .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...