Skocz do zawartości

Problem z HD5870 Gigabyte SOC


Recommended Posts

@Igorus dlaczego mam kupic 2 x 120mm wiatraki?.Nie bede mial nawet gdzie je wstawic.Jedno miejsce mam juz zajete przez jeden wiatrak, no i mam jeszcze tunel dla procesora, to jedynie tam i juz nie mam wiecej miejsca :).No chyba ze o czyms nie wiem... i jeszcze jedno sciagnalem sobie programik Geekbench do testu ramu i wykazalo ze mam kosci 1333 Mhz :o , a zakupilem 1600 Mhz, na paragonie tez tak jest.Jaki program byscie polecili do testu ram'ow?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

@Igorus dlaczego mam kupic 2 x 120mm wiatraki?.Nie bede mial nawet gdzie je wstawic.Jedno miejsce mam juz zajete przez jeden wiatrak, no i mam jeszcze tunel dla procesora, to jedynie tam i juz nie mam wiecej miejsca :).No chyba ze o czyms nie wiem...

Odpowiadam.

 

Na wysokość temperatur ma wpływ przewiew w obudowie. Im wierszy wentylator, tym większy przepływ powietrza generuje przy niższych obrotach (rpm). A z kolei im większe obroty tym hałas generowany przez wentylator jest większy.

 

Poza tym przepływ powietrza powinien być taki z przodu wentylator, który wpycha do środka zimniejsze powietrze z zewnątrz obudowy. Z tyłu wentylator, który nagrzane powietrze wyrzuca na zewnątrz. Dodam, co zapewne wiesz z fizyki, że gorące powietrze jest lżejsze od zimniejszego i unosi się ku górze. Zatem ogrzane już przez karet graficzną idzie ku procesorowi. Jeśli zatem "wiatr" w obudowie jest odpowiedni - to nie ma problemu.

 

Dlatego też proponuję Ci zamontować z przodu duży 120mm a wydajny i cichy wentylator i z tyłu - zamiast tej "pierdziawki" co nasz - drugi cichy i wydajny. Zainwestuj w Enermax UCTB12 - będziesz zadowolony i odczujesz zmniejszenie temperatur na pewno.

 

Wywal też ta tubę, która masz z boku. Dobra ona była do Pentiumów D ale do i5 czy i7 już się nie nadaje, blokuje tylko przepływ powietrza. W jej miejsce lepiej dać wydajne chłodzenie procesora. Proponowałem Ci SilentiumPC Fortis, które powinno zmieścić się do Twojej małej, ciasnej obudowy. Skoro jest za drogie kup SilentiumPC Spartan. Jednak generalnie wielkość ma znaczenie (zapytaj koleżanki) :o i im większy radiator ma chłodzenie procesora tym jest wydajniejszy (Mugen 2 rev. B).

 

Dlatego też, aby poprawić przepływ powietrza i jednocześnie mieć możliwość założenia większego radiatora na CPU proponuję CI też wymianę obudowy. Te co podałem sa optymalne.

 

Bo wiesz - masz fajny zestaw ale gó**o wartą obudowę i gó**o warte chłodzenie procesora. Niestety. Nie obrażaj się na to - wielu ludzi o tym nie wie i kupuje szajs. Niestety.

 

 

Pozdrawiam.

 

Przepływ powietrza:

http://obrazki.elektroda.net/98_1293884221_thumb.jpg

 

Obudowa Cooler Master 690 II Lite (przykład uporządkowania w środku):

http://img440.imageshack.us/img440/23/dscn7517.jpg

(Nawet zasilacz jak Twój)

Link to post
Share on other sites

Rozumiem.Na fizyce tego jeszcze nie mialem :), bo dopiero co mam 1 miech fize :co:, ale wiem o co chodzi z zyciaChlodzenie zakupie do procka, tylko jest takie jedno ale.Powiedz mi, gdzie ja mam zainstalowac ten 3 wentylator?.1 kupie zamiast tego szajsu z tylu, 2 zamiast tuby, a trzeci gdzie ? :).Jeszcze jedno, artefakty wystepowaly pewnie dlatego, ze mam poprostu caly radiator od karty graficznej zaklejony kurzem ^^.W procku jest tez troche, ale 10 raz mniej niz w karcie.No obudowe mam troszke mala i pomysle nad jej wymiana.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Z boku zamiast tuby możesz dać tylko nie wiem, czy 120mm czy może raczej 92mm a może 80mm? Musisz zmierzyć. Co do przodu to jesli to jest ta obudowa to dajesz między panel przedni a zatokę na dyski twarde, popatrz na dole z przodu --->

 

http://i-serwis2.action.pl/LogOut/XMLPictures.aspx?p=/Pictures/OBU/AXT/OBUIBOAXT0170/3.jpg

 

Pamiętaj tylko kierunku dmuchania: na dole do środka, z boku do środka a z tyłu na zewnątrz.

 

Sprawdź temperatury ponieważ niektórzy twierdza, iż boczny wentylator zaburza przepływ powietrza, który powinien być jak w tunelu aerodynamicznym ukierunkowany od prawa do lewa, od dołu do góry.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

O żesz kurczę pieczone :oops:

Dałem nie tą obudowę... też od IBOX'a ale nie tę...

 

Dobra, jak nie możesz dać na dole to zawsze możesz wsadzić dodatkowy wentylator do zatok 5.25cala i przymocować go opaskami zaciskowymi. Taka typowa stodwudziestka powinna zająć trzy zatoki. Tylko nie zapomnij od strony wewnętrznej dokręcić do wentylatora odpowiedni grill, aby Ci śmigło przewodów nie wciągnęło / pocięło...

 

tu masz zdjęcie, inna obudowa ale myslę, że zrozumiesz, o co chodzi:

http://i54.photobucket.com/albums/g88/Kopi22/IMG_0520.jpg

źródło: http://www.blazingpc.com/forum/showthread.php?t=20834

 

Ja mam tez K62 i u siebie dałem taki, tylko niebieski do 5.25 poniżej napędu DVD oraz kontrolera obrotów...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...