Skocz do zawartości

Potrzebny zasilacz i to szybko.


Recommended Posts

Witam.

 

Dziś zamontowałem nowy procesor Q6600 i z przerażeniem stwierdziłem 2 fakty z czego jeden będzie tematem tego wątku.

Mianowicie zasilacz grzeje sprawdziłem odczyty zasilacza i okazało się że na lini 12V jest 9,3V (ze starym prockiem było 12,2V).

Tknięty tą fatalną obserwacją skorzystałem z kalkulatora prądożernośći http://www.thermaltake.outervision.com/Power

 

Wynik był dość porażający. Sugerowany zasilacz powinien mieć 630W. (przy ustawieniu obciążenia na 100% wartość ta wspina się do ponad 700W)

 

Mój zestaw wygląda następująco

Q6600 rev. G0 @ 2,4GHz

2x DDR2 1Gb 800MHz Kingston

x3870x2

2x HDD SATAII

2x wiatrak 80mm

 

Wiedziałem, że wstawienie 4 rdzeniowego CPU może skończyć się wymianą PSU ale nie spodziewałem się, że ten który mam będzie ledwo zipał nawet gdy niema obciążenia.

 

Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze zasilacza. Czy faktycznie potrzebny mi będzie potwór na 700W? Czy może od razu 2 PSU wstawić (lol).

Bardzo fajnie by było gdyby miał też 8pinowy wtyk PEG i jedno 6 pinowe PEG.

Link to post
Share on other sites

Obecnie korzystam z GPS400AA-101A. Określonego budżetu nie mam jednak nie chciałbym wydać więcej niż jest to konieczne.

 

Drobna korekta odnośnie wskazania kalkulatora W, jednak zapotrzebowanie wychodzi nieco niższe (coś źle ustawiłem poprzednio) wychodzi mi teraz raptem 450W.

Link to post
Share on other sites

Cos źle policzyłes panie kolego.Napewno bedzie mniej niż 630 Watt.Dobra 500 wystarczy,dla świętego spokoju 600 W.Konkretnego modelu nie polecę bo jest tu takich postów kilka setek...Myślę tez że na krótka mętę i bez oc posiadany obecnie Chiftec jako tako wydoli...

Ps.Nie dokładnie doczytałem,jesli posiadasz 400 to wymiana jest konieczna jak najszybciej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...