Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera:Gry, głównie CS:GO, ale myślę ze po złożeniu pogram w nowe tytuły

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2000 +/- 250zl = 2250zł

Kiedy zamierzasz kupić komputer? - Do połowy maja

Których części potrzebujesz?:Cała buda

Czy będziesz podkręcać sprzęt? - Raczej nie.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Planuje zakupić monitor full hd

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie.

Własna propozycja zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/vxeCVj/

Wiem, że wychodzi troszke ponad budżet, ale myślę, że bbym to zbolał, bo i tak pewnie części większość używanych będę miał zamiar kupić, zeby się zmieścić w wąskim budżecie

Link to post
Share on other sites

Radeon jest wydajniejszy. W tym budżecie można mieć zestaw na socket 1151 i DDR4. http://www.morele.net/inventory/info/gwdjTR/tak jak wyżej ponad budżet ale ten zestaw jest opłacalniejszy bo i5 6400 dogania i5 4690k. Grafika z dobrym chłodzeniem, RAM na DDR4 i budżetowa płyta. Reszta zostaje. Zawsze można szukać używanego R9 380 z gwarancją 

Link to post
Share on other sites

Na jakiej podstawie twierdzisz, że R9 380 będzie wydajniejszy od GTX 960 przy takim CPU ? 

 

Narzut sterownika z strony AMD w miejscach mocno obciążających CPU da osobie znać i wcale to tak kolorowo nie jest. Oczywiście w testach gdzie mam podkręcone i5 czy i7 problemu nie ma. Gorzej to wygląda na stockowych CPU. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

kręcił procek czy nie ?

i3 6100 ma zablokowany mnożnik, only bclk na z170 ale to dziwna sprawa...

 

Wymień dysk na seagate 1tb, jest szybszy, a przy braku ssd to ma znaczenie.

Osobiście w życiu nie kupiłbym 950 od gigabyte'a, głośna wersja, kompletnie nieadekwatnie do ciepła jakie wydziela rdzeń 950. Za 20zł więcej masz świetną wersję od msi z cichym, wydajnym i półpasywnym ukkladem chłodzenia.

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-cuda-gtx950-gaming-2gb-ddr5-pci-e-128bit-2dvi-hdmi-dp-gtx-950-gaming-2g-707413/


 

 

ze 60 fps stałe było

mam gtx 950 przy i5 6400. 60fps na detalach wysokich jak najbardziej możliwe, jednak z wyłączeniem msaa i kilku innych "groźnych" opcji.

Najlepszy efekt uzyskałem przy detalach,cieniach,wodzie: średnich, zaś inne funkcje; msaa 4x, ambient oclusion ultra, tesalacja ultra, cieniowanie/odbicia ultra mam stałe 45fps, czyli całkowicie płynnie, a gra wygląda zdecydowanie lepiej niż w scenariuszu z detalami na najwyższe i reszta na średnie/wysokie.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...