Skocz do zawartości

Gtx 950, czy może 750Ti? :)


Recommended Posts

Siemanko

Stanąłem na tym, że chce do mojego i7 4790k dołożyć jakąś kartę w niskim przedziale cenowym, ze względu na coraz szybciej zbliżającą się premierę nowych kart od czerwonych jak i zielonych :)

Kwota jaką chce wydać to max 700zł ale bardziej jestem przekonany do 750Ti ze względu na niższą cene i mniejszą stratę w późniejszej sprzedaży. Kartę jestem skłonny kupić używaną, ale wiadomo na gwarancji. Co wy o tym sądzicie? 

Jestem w stanie wyrwać 750Ti za 400-420zł a 950 do 600zł na spokojnie wyrwę. :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wszystkie trzy radki są sporo lepsze od 950 i to kiepskie porównanie,jak już z nimi mogła by 960 "powalczyć"

 

ps. mam GTX-a 950 i radeona r9 285 (taka prawie 380) i jest spora różnica w wydajności,w "kulturze" jest gorzej.

 

ps. jak by co to są one na sell,przynajmniej jedna bo integry nie mam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Kwota jaką chce wydać to max 700zł ale bardziej jestem przekonany do 750Ti ze względu na niższą cene i mniejszą stratę w późniejszej sprzedaży. Kartę jestem skłonny kupić używaną, ale wiadomo na gwarancji. Co wy o tym sądzicie?

 

Zasada jest prosta czym mniej wydasz tym mniej stracisz, jeśli to ma być karta tylko na przeczekanie. Wydajność ma tu drugorzędne znaczenie. Jeśli w/g przewidywań AMD zaoferuje mocne karty w niskim pułapie cenowym można się spodziewać że GTX 950 straci mocniej na cenie niż 750Ti. Z drugiej strony czy nie lepiej przemęczyć ten miesiąc na integrze ?

Link to post
Share on other sites

Ale jaki miesiąc? Gdzie jest powiedziane że za miesiąc dostanę już nowe karty AMD w rozsądnym pułapie cenowym?

Zanim będzie "premiera" na papierze, zanim wszystko wejdzie na Polski rynek i ceny się unormują to nie sądzę by było to za miesiąc ;)

Chce po prostu już grać w coś konkretniejszego, lece na integrze od końca zeszłego roku. :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

JumpHigh jak już z takich ogłoszeń to albo odbiór osobisty lub allegro,a też to na 100% nie jest pewne.

 

ps. zauważ że sprzedawca z linku wyżej tzn. od tego r9 280x ma całkiem "świeże" konto,brak nr tel. a w innych ogłoszeniach 

bardzo ciekawe okazje.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale jaki miesiąc? Gdzie jest powiedziane że za miesiąc dostanę już nowe karty AMD w rozsądnym pułapie cenowym?

 

A gdzie jest powiedziane że nie dostaniesz ?

 

 

 

Zanim będzie "premiera" na papierze, zanim wszystko wejdzie na Polski rynek i ceny się unormują to nie sądzę by było to za miesiąc ;)

 

Co to znaczy premiera na papierze ? Na polskim rynku w zeszłym roku pierwsze Radeony były dostępne dzień po premierze i w zasadzie w cenach normalnych, które się niewiele zmieniły przez wiele miesięcy., a potem nawet były droższe przez kurs dolara.

 

 

 

Chce po prostu już grać w coś konkretniejszego, lece na integrze od końca zeszłego roku. :P

 

To w sumie dość późno się obudziłeś :P z zakupem na przeczekanie :D

Link to post
Share on other sites

Nie że się obudziłem tylko myślałem ze wytrzymam ale no nuda jest max i trzeba coś zmienić :)

To co najlepiej wybrać na ten moment?

 

Na ten moment to jest już ciekawiej. 6 maja premiera/prezentacja Nvidi więc się pewnie dowiemy co w trawie piszczy. AMD też już oficjalnie promuje Polarisa na swojej stronie, możliwe że lada dzień też ogłoszą datę premiery bądź coś zaprezentują.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...