Skocz do zawartości

monitor 144 hz 27 cali do 2500 zł


Recommended Posts

Dlatego po prostu polecam zakup monitora na Amazonie niemieckim. Sam tam zamawiałem swojego PG278Q, dostając złe podświetlenie matrycy, napisałem do amazonu na chacie i Pan z obsługi z miejsca zlecił wysyłkę drugiego egzemplarza. Dali mi 30 dni na zwrot mojej sztuki. Drugi monitor miałem po 3 dniach i mogłem prosić o więcej, aż dostanę sztukę która mnie zadowoli. Resztę po prostu zwrócić. Druga sztuka była lepsza i jest zemną do teraz.

Z samymi monitorami jest ogromny problem, fakt, "bo ludzie i tak kupią". Producenci mają wywalone bo jak widać towar schodzi. Polecam Amazon w tej kwestii, bo przynajmniej jest jakieś zabezpieczenie :)

http://i.imgur.com/hACqIHe.jpg

Grałem chwilę na dwóch i efektu pseudo surround jest bardzo obiecujący. Nabrałem ochotę na pełny surround z trzech, bo wrażenia mogą być o wiele ciekawsze. Aczkolwiek troche bolą te ramki...

Sumarycznie ja bardzo polecam PG278Q, monitor genialny. Jednocześnie polecam jednak Amazon, a polskie sklepy omijać szerokim łukiem. Aktualnie unikam polskich sklepów i zamierzam wszystko kupować u producentów czy też na Amazonie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A tak serio serio - czy tak mają wyglądać nasze zakupy w przyszłości?
Zakup kilku sztuk i zabawa w odsyłanie ? Super  :D

Dziwi mnie tylko jeden fakt - czemu nikt nie wspominał wcześniej o olbrzymiej awaryjności tego modelu - od tego powinna się zacząć ta rozmowa, a nie od tego jaki super to jest monitor ... nie, nie jest super i daleko mu do super. Wydajemy naprawdę niemałą kwotę na ... TN-ke z jednym z najgorszych podświetleń jakie widziały moje oczy, do tego wadliwą jak diabli - ogólnie zakup typu chybił trafił i to zakup w okolicach 3K zł. Uraziłbym naiwnych nazywając tak potencjalnego nabywce  :D Osobiście nie jestem dumny z tego zakupu, tak samo z PG348Q (swoją droga daleko mu do TN, odświeżanie na poziomie 4ms robi znaczną różnicę) - dałem się zrobić tak się czuje. Pozostała zabawa w wymiany-zamiany aż w końcu trafię jakąś w miarę sztukę - nie tego szukałem.

Link to post
Share on other sites

Jestem grafikiem z zawodu - na co dzien pracuje z obrazem i niestety ale nie mogę się z tobą zgodzić - TN to nie kwestia gustu, tylko po prostu słabsza jakość względem IPS. 
IPS to dużo większa (szersza) skala barw - naprawdę dobre matryce są wstanie wyświetlać bardzo naturalny obraz z pełnym odwzorowaniem barw. Do tego odchylenia nie wpływają na prezentację kolorów jak ma to miejsce w TN. Ogólnie obraz jest bez dwóch zdań znacznie ładniejszy i milszy dla oka ... w czym haczyk ... w czasach reakcji IPS - średni czas to 5ms, a im lepsze szkiełko tym ten czas się robi dłuższy - dla konkretnych szkiełek czas rzędu 15-25ms to norma. Druga kwestia to Hz, ale to już można się domyśleć że skoro input lag wysoki to z odświeżaniem też nie będzie za różowo. I tak dochodzimy do puenty - albo dobra jakość obrazu, ale spore lagi, albo super płynny obraz z niskim lagiem, ale za to kolory niespecjalnie (szczególnie przy odchyleniach).

Aktualnie u mnie stoi obok siebie Asus PG278Q vs Wacom CINTIQ 27QHD - jeden i drugi po kalibracji sprzętowej i muszę powiedzieć że to dwa rożne obrazy są, oczywiście na korzyść Wacoma. Generalnie Asus nadaje się tylko do gier i do niczego więcej - może po wyminie na kolejny model trafię na "lepszą" sztukę, póki co tak to u mnie wygląda.

Link to post
Share on other sites

 

 

Druga kwestia to Hz, ale to już można się domyśleć że skoro input lag wysoki to z odświeżaniem też nie będzie za różowo.

 

Akurat w przypadku Acera XF270HU/XB270HU (ten sam monitor tylko z G-sync) wyglada to calkiem dobrze jak na panel IPS. 

 

http://www.overclock.net/t/1581706/acer-xf270hu-1440-ips-144-hz-adaptive-sync-thread/240

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/acer_xb270hu.htm

http://www.tftcentral.co.uk/images/acer_xb270hu/lag.jpg

Link to post
Share on other sites

Miało być podobnie jak na TN (1ms), ale jak widać, nie jest. Czas rzędu 2,75ms to nie jest zbyt dobry wynik, a przynajmniej nie taki jak być powinien i jest to odczuwalne. Póki co IPS gamingowe ustępują pola znacznie szybszym TN - miałem nadzieje że ostatnie nowości rynkowe to zmienią, ale przeliczyłem się zdeczka. 
Reasumując uważam że TNka póki co jest najlepszym wyborem i paradoksalnie Asus ze swoim PG278Q jest najlepszy w swojej klasie, pomimo tak dużej awaryjności. Po prostu niema wyboru i trzeba wybrać mniejsze zło. 
I nadal uważam że to chore wydawać +2K na monitor, gdzie na starcie już zakładamy wymiankę/zwrot.

Teraz kwestia jakie ktoś ma ciśnienie. Jeżeli ktoś jest wstanie to przełknąć to OK niech zamawia i być może już 1 sztuka okaże się tą działającą. W innym przypadku lepiej odpuścić, bo szkoda nerwów, czasu i pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

wczoraj odebrałem asusa MG278Q kolory faktycznie trochę bledsze niż w moim poprzednim Eizo FG2421, ale wielkość matrycy mi to rekompensuje:) testowałem już CS:GO- pięknie się gra:), niestety jest mały szkopuł z martwym pikselem(czarny) , zastanawiam się czy się do niego przyzwyczaić czy wymieniać egz.

Link to post
Share on other sites

wczoraj odebrałem asusa MG278Q kolory faktycznie trochę bledsze niż w moim poprzednim Eizo FG2421

Na matrycy IPS. Pomyśl jak musi wyglądać na TNce.

 

niestety jest mały szkopuł z martwym pikselem(czarny) , zastanawiam się czy się do niego przyzwyczaić czy wymieniać egz.

Jeżeli tylko masz możliwość to jak najbardziej wymień.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jakoś ciężko mi uwierzyć, że ktoś jest w stanie dostrzec różnicę rzędu 2ms.
róznicy pomiędzy 60kl a 120-144kl też niema, bo ludzkie oko przecież max 30FPS wyciąga ... NIe niema różnicy żadnej - tak sobie piszę żeby pisać  :cry:

Siadam do pg348q (100Hz, 4ms) i czuje różnicę znaczną pomiędzy pg278q (144Hz, 1ms), na niekorzyść tego pierwszego. Zresztą czy nie jest zastanawiające to że zostałem przy pg278q mając takie 34" cacko pod ręką ??
Jak dokładniej się przyjrzeć to jest nas więcej, bo znalazłem już kilka podobnych opinii w tym temacie - Linus podobnie na pg278q giercuje, a bez problemu mógłby go zmienić na "szybkiego" IPS'a.

Link to post
Share on other sites

Po tym co napisaliście zacząłem przeglądać różne fora i testy, i wygląda to nieciekawie. Raczej tego asusa wezmę, bo w tych pieniądzach raczej dobrego ipsa nie ma.

 

Edytowane przez ulwer
Link to post
Share on other sites

stelek, taa, bo ja piszę o takich skrajnościach. Po pierwsze mowa o odczuwaniu 2ms różnicy. Po drugie sama wielkość monitora też ma wpływ na odczucia z grania i i nie tylko, można znaleźć wypowiedzi wielu graczy, którym łatwiej/lepiej gra się na mniejszym ekranie. Po trzecie PG348Q ma input lag rzędu ~10ms, a PG278Q ma ~4ms, to przede wszystkim ma wpływ na twoje odczucia. Po czwarte sama liczba fps którą na pewno masz odpowiednio większą przy tym mniejszym monitorze też ma na to wpływ (rozdzielczości 3440x1440 vs 2560x1440).

 

Mając obok siebie 2 monitory o tej samej rozdzielczości, input lagu i wielkości, na których jest różnica responsywności piksela 1ms vs 3ms (smużenie), jestem pewien, że nie był byś w stanie dostrzec różnicy.

Tak samo, jeśli mowa o input lagu, 2ms również byś nie zauważył (chociaż tutaj jest różnica 1ms na korzyść tego acera z ips). Dałeś się złapać w marketingową papkę i tyle, w sumie sam już to przyznałeś.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Dałeś się złapać w marketingową papkę i tyle, w sumie sam już to przyznałeś.

What? Ty chyba nic nie rozumiesz ... jeszcze raz ...

- marketingowa papka to pitolenie o tym jaki to Asus PGxxx jest super, a jaki jest można przeczytać wyżej lub sprawdzić po forach

- marketingowa papka to pitolenie że nowe IPSy dają takie same wrażenia jak ich odpowiedniki z matrycami TN

Szczerze - nie obchodzi mnie jakie tam cyferki podają na stronach, co pisze producent w specyfikacji itd. Interesuje mnie realne odczucie i jak wyżej już pisałem na PG348Q było gorzej w kwestii dynamiki, niż na starszym PG278Q i problemem nie było tu zbyt słabe GPU, tylko wyraźny input lag i być różnice w Hz (niestety, ale dopóki nie pojawi się nowy standard DisplayPort to niema szans na więcej niż 100Hz).

Rozumiem że masz inne zdanie w tej materii i masz do tego prawo - ja się tylko dzielę swoimi spostrzeżeniami związanymi z użytkowaniem tego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Witam,
Stoję przed wyborem monitora do gier. Który z monitorów będzie lepszy? Z tego co czytałem, to AOC ma technologię Flicker free, a iiyama tylko redukcję światła niebieskiego. Dodatkowo w AOC jest USB Hub.

-AOC G2770PF

-iiyama G-MASTER Red Eagle GB2788HS

Link to post
Share on other sites

Po wymianie Asusa MG278Q na Benq XL2730Z, jestem bardzo zadowolony, nawet zastanawiam się skąd się bierze hejt na Benq (może chodzi o politykę firmy?, może zawyżają ceny bo monitory są "gajmingowe") bo z samego monitora jestem pozytywnie zaskoczony (testuje dopiero parę h) na papierze oferuje to samo co Asus, ale feeling monitora jest dużo lepszy, kąty lepsze(w pionie są dosyć słabe, ale na pewno lepiej to wygląda niż w asusie), możliwości dostrajania pod siebie dużo większe, jeżeli chodzi o dostosowanie go do gier, na prawdę po prostu dobry solidnie wykonany monitor.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...