Skocz do zawartości

Pamięć DDR3 a płyta główna Maximus Formula Special Edition X38


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szczablik,

Recommended Posts

Cześć. Chcę dokupić ram do swojego leciwego już komputera. Z racji tego, że kości DDR2 są bardzo drogie, próbowałem się zorientować czy do swojej płyty głównej wepchnę DDR3. Patrząc na gniazda, są one przeznaczone dla DDR2, lecz w informacjach o mojej płycie wyczytałem coś o obsłudze DDR3:

 

01.gif IntelR X38 Chipset
The IntelR X38 Express Chipset is the latest chipset designed to support the next generation 45nm CPU in high-end desktop and workstation platform; and up to 8GB of dual-channel DDR3 1066/800 MHz or DDR2 800/667 MHz memory architecture. It also supports 1333/1066/800 FSB (Front Side Bus), fully dual PCI Express x16 graphics and multi-core CPUs.

O wsparciu dla tego rodzaju pamięci dowiedziałem się też z programu HWiNFO64, który podaje informacje o moim sprzęcie. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy rzeczywiście jest możliwość zainstalowania DDR3. Oto opis i specyfikacja mojej płyty głównej na oficjalnej stronie ASUSA:
https://www.asus.com/Motherboards/MAXIMUS_FORMULA_SPECIAL_EDITION/

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Cześć. Chcę dokupić ram do swojego leciwego już komputera. Z racji tego, że kości DDR2 są bardzo drogie, próbowałem się zorientować czy do swojej płyty głównej wepchnę DDR3. Patrząc na gniazda, są one przeznaczone dla DDR2, lecz w informacjach o mojej płycie wyczytałem coś o obsłudze DDR3:

O wsparciu dla tego rodzaju pamięci dowiedziałem się też z programu HWiNFO64, który podaje informacje o moim sprzęcie. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy rzeczywiście jest możliwość zainstalowania DDR3. Oto opis i specyfikacja mojej płyty głównej na oficjalnej stronie ASUSA:

https://www.asus.com/Motherboards/MAXIMUS_FORMULA_SPECIAL_EDITION/

 

Niestety, wzmianka mówi tylko o tym, że chipset obsługuje takie pamięci, czyli DDR2 i DDR3.

 

Twoja płyta natomiast obsługuje tylko DDR2.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...