Skocz do zawartości

Modernizacja PC pod CSGO


Recommended Posts

Witam, planuje zmienic podzespoly pod countera bo na obecnym sprzecie nie idzie pograc, juz przy jakiejs mniejszej akcji nie jestem w stanie utrzymac stabilnych fpsow, a co dopiero przy wiekszej

 

Budżet jakim dysponuje to 700-800~ zł, tylko nowe, raczej nie bede podkrecal(nie znam sie na tym)

 

z obecnego sprzetu zostaje jedynie

grafika : nvidia geforce GTX 750

i zasilacz Tagan 700W TG700-U33

 

potrzebuje procka, plyty glownej i kostki ramu( z 4gb mysle wytrzymam ; ) )

 

o procesorze myslalem takim : http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-4130-3m-cache-3-40-ghz-box-bx80646i34130-603029/

 

jezeli taki to prosilbym o jakies propozycje jakiejs fajnej plyty glownej do 250 zł ( nie mam pojecia czym sie kierowac) i jakiejs kostki ramu. Wszystkie propozycje i inne procki mile widziane:)

Pozdrawiam i góry dzieki

 

 

Link to post
Share on other sites

Bardzo mocny zasilacz, jaki sprzęt miałeś do tej pory? może wystarczy tylko zmienić procesor i dołożyć pamięci, ten procesor jak najbardziej wystarczający do CS:GO, ale moim zdaniem lepiej wziąć i3 6100, jest mniej więcej w tej samej cenie.Z płyt głównych to MSI H110M PRO-VD (229 zł na morelach), a pamięci to na przykład te: http://www.morele.net/pamiec-adata-ddr4-8gb-2133mhz-cl13-xpg-z1-dual-ax4u2133w4g13-drz-722601/

Edytowane przez matej64
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Oj 4 GB ci spokojniejsze wystarczy :) wyślę Ci linki do prockuw za 250zł A mam pytanie czy chcesz procek z kostkami ramu all za 250zł czy osobno? Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Oj za taką cenę Nowy znalazłem 250zł to dosyć mało http://m.ceneo.pl/37936951#mh=t5S7dXo747005intelxXpV4gc4iFCXC79Z_DSewyEkyhOQpTqyY1a54NEfqyuKqd_-KPB-e02r2pow6o3eGUFdXxnStk2d5e_cElN9aw8tCswpjOlKzReTeoyvBVuIEjx2rhp5CMz3qux7ZvNpCQnhHO1Q_I259xDY48hJqb4TKFdU9yBGFskra3dCZtWnlr5SjZq8bbDHEl_tfJuE0 tylko napisz mi czy ma być nowy czy używany Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Intel i3-6100 3.70GHz / MSI H110M PRO-D / Crucial 8GB 2666MHz Ballistix Tactical CL16 - w tym akurat sklepie, 881zł. Trochę ponad budżet. A co dostajesz w zamian? Procesor i3 ostatniej generacji, pozwoli komfortowo pograć we wszystko co nie ma skopanej optymalizacji. Podstawowa płyta główna z obsługą DDR4, bez wodotrysków. Nie najniżej taktowane 8GB RAMu w jednej kości.

Jeżeli liczy się każda złotówka, RAM możesz zamienić na ten. Osobiście nie schodziłbym poniżej i3. Dlaczego najnowsza generacja? Obecne ceny procesorów generacji poprzednich, nie zachwycają, nie opłaca się ich obecnie kupować, chyba, że trafi się okazja.

To tyle moim zdaniem, jeżeli chodzi o sprzęt nowy - jeżeli zdecydowałbyś się na używany, na pewno znajdziemy coś wydajniejszego w tym budżecie.

 

@@Chips3T, czytamy ze zrozumieniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Bardzo mocny zasilacz, jaki sprzęt miałeś do tej pory?

To co pisałem + intel core 2 duo e8500 / gigabyte  ep45-ud3p, wiec bez zmiany plyty glownej sie nie obedzie. sprzet jest z ~2007/2008 wiec czas w koncu go zmienic: )

 

 

 

 

@Chips3T, czytamy ze zrozumieniem.

 

@f0rfrey no tak, niestety budzet ogranicza mnie do maksymalnie i3, na i5 musialbym przeznaczyc caly moj budzet jak mniemam, ale jak zaznaczyles na tym sprzecie tez idzie pograc na w miare nowe tytuly wiec not bad:).

Czy płyta MSI H110M PRO-VD, która podał matej64 rozni sie czyms znaczacym od tej ktora podales Ty (MSI H110M PRO-D)? Jedna literka roznicy, w parametrach zadnych roznic nie wylapalem, ale moze jednak mnie oswiecisz/oswiecicie;p

 

 

 

Podstawowa płyta główna z obsługą DDR4, bez wodotrysków
 

moglbys rozwinac? jestem ciekaw o co chodzi ;p

Link to post
Share on other sites

Też ostatnio robiłem upgrade pod CSGO, kupiłem i3 6100, Asrock h110m-DGS, Crucial 8gb DDR4 do tego ze starego komputera R7 250X i zasilacz Fortorn.

 

Zapłaciłem ok. 870zł za procesor, płyte i ramy.

 

FPSy w CSGO 250-300 5v5 comp. wszystko na low, oprócz modeli, msaa x8, 1024x768 :P

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Czy płyta MSI H110M PRO-VD, która podał matej64 rozni sie czyms znaczacym od tej ktora podales Ty (MSI H110M PRO-D)? Jedna literka roznicy, w parametrach zadnych roznic nie wylapalem, ale moze jednak mnie oswiecisz/oswiecicie;p

 

VD posiada złącze VGA i DVI a D tylko DVI, ale w Twoim przypadku to bez różnicy bo i tak masz inną kartę graficzną.

FPS-y przy takim komputerze na każdej mapie i w każdym trybie przy średnich nie spadną Ci poniżej 120.

Edytowane przez matej64
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Deadwood

Dzieki za zabranie glosu:)

a jak fpsy na deathmatchu gdzie gra 20 osob? tez pewnie bez problemu?

Bez problemu, około 200 fpsów jest. Da rade nawet streamować CSGO na tym procesorze :P

 

Jeszcze jedno, są problemy z instalacją Win7 na platformie skylake, trzeba windowsa sobie zrobić pod skylake'a.

Testowałem stream, masz tutaj fpsy. Wiadomo OBS wykorzystuje troche procesora, dlatego fpsy są rózne.

 

https://www.twitch.tv/romanowskycsgo/v/62909185

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...