Skocz do zawartości

W jakim programie zrobić filmik animowany?


Recommended Posts

4-5 minut to wbrew pozorom sporo. Zwykłe gify można robić nawet w Gimpie. Natomiast w twoim przypadku chyba potrzebny byłby After Effects. Służy on głównie do robienia różnego rodzaju Intr czy filmów reklamowych (obczaj stronę videoblocks) ale pewnie do animacji też by się nadał. Ma on klatki kluczowe w których możesz zmieniać wszystkie rzeczy na obrazku w kolejnych stadiach animacji. Musiałbyś tylko grafikę zrobić w wektorach w Illustratorze. Wtedy chyba najłatwiej będzie ci nią manipulować.

Link to post
Share on other sites

Takie animacje zwykle wykonuje się w kilku programach. Pierwszy to obróbka filmów a drugi to taki typowo graficzny, do obróbki grafik, bo te przecież też trzeba będzie odpowiednio przygotować. Krótko mówiąc taki after Effects + Photoshop np CS6.

 

Rozumiem, że chcesz osiągnąć taki efekt jak te tutaj: http://www.studiopigeon.pl/portfolio??

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jest wiele technik robienia takiego filmu. Moim zdaniem najłatwiejszy to animowanie "masek" warstw w after effects. Na siłę nawet nie potrzebujesz do tego psdeka. Na pewno znasz seriale animowane "Blok ekipa" albo "kapitan bomba" te produkcje były z kolei animowane poklatkowo w adobe flash professional.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem BARDZO ciekawy program - OpenToonz. Jest to w pełni darmowy aczkolwiek bardzo rozbudowany program do tworzenia animacji. Czytałem że studio Ghibli go używa a ich to przecież nie trzeba przedstawiać. Jeżeli to prawda to lepszej rekomendacji nie trzeba.

 

//EDIT

Dowiedziałem się że oni stworzyli ten program. Więc tym bardziej warto się zaznajomić.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...