Skocz do zawartości

MSI HD 7790. Spadek fps przy OC po zaznaczeniu Unofficial Oc Mode W MSI AB.


Recommended Posts

Witam.

Postanowiłem podkręcić gpu. Wykorzystałem program MSI Aftreburner. Od razu przesunąłem 3 podstawowe paski na max i przeszedłem do testów. Wszystko działało stabilnie. W Falloucie 4 uzyskałem ponad 10fps (ok. 60fps). Wiedziałem, że można bardziej podkręcić tę kartę (testy purepc.pl), więc chciałem odblokować afterburnera. W ustawieniach zaznaczyłem kontrolę napięcia i monitoringu etc. oraz Unofficial overclocking mode bez wsparcia Powerplay (wczesniej edytowałem cfg - dopisek eula itp). Nic sie nie stało po restarcie programu. Więc ustawiłem ze wsparciem Powerplay i wtedy wyskoczył bluescreen, że komputer musi zostać zresetowany i po odliczaniu stało się to. Ale afterburner był ustawiony w autostarcie, więc komputer zresetował się 3 razy a potem Windows 10 zaproponował rozwiązanie. Wybrałem tryb bezpieczny i odinstalowałem afterburnera. Komputer uruchomił się normalnie, ale od tamtej pory nawet leciutkie oc (1mhz) powoduje, że mam 20fps (teraz zawsze mam tyle samo fps niezależnie czy podniose o 1mhz czy o 100mhz) w Falloucie i GTA V (bez OC 40fps). Wyłączę OC (reset suwaków) to fpsy wracają do normy (właśnie te 40fps).

Może jakieś sugestie? Mam podać wiecej info? Dzięki.

Edytowane przez Kuihate
Link to post
Share on other sites

Sterowniki przeinstalowałem. Nic to nie dało. Pobawiłem się Afterburnerem i wyszło, że podniesienie Power Limit powoduje obniżenie klatek. Zasilacz Corsair VS 450W i procek i5 3350p. Z napięciem i power limitem na +0, core na 1220Mhz  i memory na 1600Mhz jest stabilnie po wstępnych testach.

Oryginalnie: core - 1050 Mhz. Memory - 1500 Mhz.

 

PS: po zwiększeniu napięcia +20 mV wydaje się gorzej, ale sprawdziłem w grze.

 

Tyle, że wcześniej Power limit nie zabierał fpsów. dopiero po tych resetach przez ustawienie Unofficial overclocking mode ze wsparciem Powerplay. Doinformowałem się i wiem już, że to opcja dla konkretnych kart.

Edytowane przez Kuihate
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...