Skocz do zawartości

Pad do PC - kilka pytań


Recommended Posts

Siemka,

 

Od niedawna gram w FIFĘ 16 na klawiaturze i chciałbym sprawdzić jak będzie się grało na padzie do PC.

Grałem już na PS3 (było OK) i Xboxie 360 (tutaj było gorzej). I teraz kilka pytań co do pada na PC:

1. Ile kosztuje przeciętny pad, a ile taki ponad przeciętny (dobry bądź lepszy)?

2. Jakie są rodzaje padów? Czym one się różnią?

3. Który rodzaj pada sprawdzi się lepiej w FIFIE - czy zależy to od moich preferencji czy jest z góry ustalony rodzaj pada, który będzie po prostu lepszy?

4. Na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze pada do PC?

5. Jakie pady polecacie w danym przedziale cenowym?

Myślę, że bardziej przypadną mi do gustu pady podobne do tych od PS. Są lżejsze i mają moim zdaniem lepsze ustawienie gałek. Na początku chciałem wydać na pada ok. 100 zł, ale nie wiem czy jest to wystarczająca suma.

Czekam na wasze odpowiedzi :).

 

Pozdrawiam,

Pivlo

 

Link to post
Share on other sites

Do 100 zł sensowny pad to Logitech F310, jeśli chcesz mieć coś na wzór pada od PS'a. Kupiłem takiego pada jako powystawowy i męczyłem go przez 3 lata w Fifie, czasem w jakiś zręcznościowych ścigałkach. Sumując godziny z origina to ok. 1600h i lekko w tym czasie nie miał :P Do tej pory działa, ale lewy analog szwankuje.

 

Teraz kupiłem powystawowego pada od Xboxa One (~110 zł), mam go od miesiące, więc o trwałości jeszcze trochę za wcześnie pisać. Układ analogów inny, ale szczerze mówiąc, nie miałem większego problemu z przestawieniem się z F310. Pad od Xboxa ma dodatkowo wibrację, ale jeśli ma on służyć głównie do fify, to praktycznie zbędna rzecz. 

 

Podsumowując, jeśli chcesz dobrego, taniego i trwałego pada z układem od PS'a to kup Logitecha F310.

Edytowane przez Ardoos
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi :). Zainteresowany jestem padami Logitecha - F310, F510, F710. Czy są między nimi jakieś różnice poza tym, że F710 jest bezprzewodowy?

 

Po głębszych przemyśleniach i ponownym teście wybrałem dwa pady, które dobrze mi leżą w dłoni - Logitech 710 i Dualshock 4. Oba mają podobne ułożenie przycisków i gałek. Który pad Waszym zdaniem jest bardziej uniwersalny (chodzi o podłączenie ze sprzętem) i ma więcej funkcji?

Edytowane przez Pivlo
Link to post
Share on other sites

F710 może sprawić trochę problemów przy instalacji (nie działa na oryginalnym sterowniku od Logitecha tylko na sterowniku od Xbox 360), ale poza tym świetny pad i bardzo długo trzyma bateria. Wybór między Logitechem a dualshockiem zależy od Ciebie, bo w Fifie nie odczujesz za bardzo różnicy między nimi. Różnice między F310, F510, F710 to tak : F310 nie ma wibracji pozostałe mają, no i F710 jest bezprzewodowy i wydaje się być lepszej jakości, miałem F310, a teraz mam F710 to jest lepiej pod względem jakości wykonania i w grach sprawuje się lepiej. Jeśli masz możliwość sprawdzenia F710 i DS4 to sprawdź czy F710 nie będzie zbyt ciężki dla Ciebie. Więcej funkcji ma DS4 między innymi touchpad,głośnik czy wklęsłe analogiem jak w Padach od XboX, ale dużo krócej wytrzymują baterie.

Link to post
Share on other sites

pad bezprzewodowy od X360 na PC w obecnej chwili to koszt ok 150zł. Do tego kupujesz na alledrogo play n charge kit (ok 30-40zł chyba) z akumulatorkiem i masz solidny pad z baterią, która starcza na długi czas ew. możesz kupić pada od Xone, ale jak dla mnie 300 zł to przesadzona cena nie wspominając już o szalonej cenie pada xone i razer sabertooth czy jakoś tak. 

 

Ja pada x360 mam już kilka lat i działa bez zarzutów, solidna budowa i wygodnie w ręku leży w dodatku nie ma żadnych problemów ze sterownikami jako, że jest to produkt microsoftu. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...