Skocz do zawartości

Recommended Posts

Yello! o/

Dostałem od znajomego przenośny dysk twardy WD My Passport 0730, z którego miałem odzyskać dane - jednak jakoś nie mogę sobie z tym poradzić. 

 

Po podłączeniu dysku do PC system go wykrywa, ale nie można go zamontować, dysk pokazuje się w menadżerach plków, ale nic poza tym. Pokazuje się tylko dysk "My Passport" o pojemności 0. Pod Linuxem nie da się go w ogóle zamontować (błąd "Unable to acces My Passport / An operation is already pending"). 

 

Dysk podłączałem pod PC do USB 2.0 oraz pod laptopa z USB 3.0, sytuacja identyczna. 

 

Pod Windowsem pojawia się nośnik danych, menadżer urządzeń mówi, że wszystko jest ok, ale przy próbie wejścia w dysk dostaję błąd "X:\ is not accesable. / The parametr is incorrect."

 

 

http://i.imgur.com/9PR1vCf.png

 

http://i.imgur.com/AnHM1JA.png

 

 

Z kolei pod Debianem przy próbie wejścia w dysk z menadżera plików pojawia się błąd "Unable to access My Passport / An operation is already pending".

Uruchamiając GParted program zatrzymuje się na skanowaniu urządzeń - i żadne z nich się nie pojawia, ot program pracuje w nieskończoność.

Przy próbach zdziałania czegokolwiek w terminalu (np. użyciu komendy sfdisk) kończy się na kilkuminutowym oczekiwaniu na pustą linię, albo zamknięciu terminala, bo program jakby czeka na dysk i się doczekać nie może. W efekcie wpartuję się w migający kursor przez "nieskończoną" ilość czasu. Jedynie hdparm zwróciło mi coś takiego:

hdparm -i /dev/sde

/dev/sde:
 HDIO_DRIVE_CMD(identify) failed: Invalid argument
 HDIO_GET_IDENTITY failed: Invalid argument
Dysk nie ma złącza SATA, więc mogę próbować coś zdziałać jedynie przez USB. Model HDD to WD10TMVW-11ZSMS0.

Jeśli chodzi o pytania co się stało z dyskiem - podobno podłączono go do laptopa i "tak sobie" zwyczajnie padł. Oprócz tego, możliwe, że dysk komuś kiedyś spadł z większej wysokości, bo zewnętrzna obudowa jest pęknięta (co się konkretnie stało - nie mam pojęcia).

 

Da się odzyskać dane z tego dysku jakimś domowym sposobem?

Edytowane przez tls01
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...