Skocz do zawartości

Nowy komputer - porada


Recommended Posts

Witam! Za niecałe 3 tygodnie będę kupował nowy komputer, którego główne przeznaczenie to najnowsze gry. Maksymalna kwota, którą mogę przeznaczyć to 5000 zł, natomiast oczywiście wolałbym przeznaczyć mniej jeśli mój zestaw nie straci na wydajności. Zamierzam podkręcać procesor i kartę graficzną. Proszę o odpowiedzenia na kilka pytań poniżej i ocenę zestawu.

 

Oto podzespoły mojego wyboru:

- Intel Core i5-6600K 
- MSI R9 390
- MSI Z170A Gaming-G43 PLUS (czy płyta poradzi sobie z podkręceniem powyższego procesora do wartości 4,5 GHz?)
- Corsair VS650 (czy zasilacz ma wystarczającą moc do zasilenia podkręconego procesora i karty?)
- SilentiumPC Grandis XE1236 (czy te chłodzenie poradzi sobie z temperaturami procesora podkręconego do 4,5 GHz?)
- Corsair Vengeance LPX DDR4 (jaka wartość MHz do podanego zestawu będzie odpowiednia?)
- Seagate 1TB
- Windows 10 Home
- Phanteks Enthoo Pro M (czy podany zestaw wymaga większej ilości wentylatorów niż standardowe 2 lub 3 w większości obudów?)
 
Ostatnie pytanie czy nie zapomniałem o jakimś podzespole? :P
Edytowane przez Rafinios
Link to post
Share on other sites

 

 

(czy płyta poradzi sobie z podkręceniem powyższego procesora do wartości 4,5 GHz?)

 

Nawet na droższych płytach czasami ciężko osiągnąć taki rezultat choć jest to loteria.

 

 

 

(czy zasilacz ma wystarczającą moc do zasilenia podkręconego procesora i karty?)

 

Tak

 

 

 

(czy te chłodzenie poradzi sobie z temperaturami procesora podkręconego do 4,5 GHz?)

 

Tak

 

 

 

(jaka wartość MHz do podanego zestawu będzie odpowiednia?)

 

Różnica w cenie pomiędzy 2400 MHz a 3000 MHz jest dość mała.

 

 

 

(czy podany zestaw wymaga większej ilości wentylatorów niż standardowe 2 lub 3 w większości obudów?)

 

Przekonasz się po OC GPU 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...