Skocz do zawartości

Karta 970 do mojego komputera


Recommended Posts

Ostatnio zastanawiałem się nad wymianą karty graficznej na lepszą. Aktualnie posiadam gtx660, która nie jest zła, ale z nowszymi grami ma już problemy. Nie znam się za bardzo na sprzęcie komputerowym, a od karty oczekuję jednego: żeby gry chodziły przyzwoicie. Żadnego podkręcania i innych cudów. :P
I tu pojawiają się dwa pytania:
- który model 970-tki będzie idealny
- i czy taka karta, nie wiem, nie obciąży za bardzo komputera?

Moja specyfikacja:
procesor i5-3570k 3.40 ghz
8gb ram
płyta główna msi z77a-g45
zasilacz Be Quiet! Pure Power L8-CM-530W

Link to post
Share on other sites

Nie podkręcanie karty grafiki to tylko marnowanie jej potencjału.
Podkręcony GTX970 często dorównuje lub nawet w niektórych grach przewyższa referencyjnego GTX980. Jak tu nie podkręcać?

W cenie GTX970 brałbym raczej Radeona R9 390 lub 390X, bo ma 8GB pamięci.

 

GTX970 po przekroczeniu 3600 MB użycia pamięci (robi to tylko w ostateczności) powoduje, że wydajność strasznie spada. Mam GTX970 od sierpnia to coś o tym wiem, i nieco żałuję jej zakupu przez to. Nie wymieniłem jej do tej pory na R9 390 jedynie dlatego, że GTX970 posiada VXAO i karty NVidii mają wyższą wydajność w Rise of the Tomb Raider, a tylko na tej grze mi zależy.

 

Jeśli nie chcesz Radeona, to czekaj aż wyjdą Pascale.

 

Powiedz jeszcze dla pewności do jakich gier konkretnie jej potrzebujesz.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Budżet aktualnie mam ograniczony, bo właśnie w cenie 970-tki (koło 1500zł). A gry to Wiedźmin 3 i Dark Souls 3, które ostatnio kupiłem, możliwe, że kiedyś też Tomb Raider, chciałem również trochę pomodować skyrima. Ale tak jak mówiłem, na podkręcaniu się nie znam i nigdy się tym nie bawiłem, znając mnie jeszcze bym coś zepsuł :P A co do tych Pascali, słyszałem o nich, ale jak one będą stały cenowo i czy będą lepsze od takiej 970/980?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...