Skocz do zawartości

Wymiana mobo socket 1155 pod i5 3550p


Recommended Posts

Witam

Parę dni temu wysiadła mi płyta główna(Gigabyte GA-Z68AP-D3 intel Z68 socket 1155), która niestety już nie posiada gwarancji i przymierzam sie do zakupu nowej. Zastanawiam się czy kupić płyte z socketem 1155, włożyć starego procka i działać dalej czy zainwestować już w jakaś przyszłościową płyte wraz z prockiem. W przyszłości mam zamiar wymienić grafikę, więc nie chciałbym aby procek w jakimś stopniu mnie ograniczał.

 

Konfiguracja kompa:

CPU: Intel Core i5-3350P

Grafika: Radeon R9 270x

RAM: HyperX DDR3 8gb 1600MHz

Dysk: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm

Zasilacz: Corsair VS 450W

 

Maksymalnie mogę przeznaczyć 1000zł na mobo + cpu. Co według Was było by lepsze, dalej śmigać na sockecie 1155 czy inwestować w coś innego i przyszłościowego? Po wymianie oczekiwałbym widocznego wzrostu wydajności w grach ;) Jeśli nie znajdzie się nic ciekawego do 1000zł to pozostaje mi zakup najtańszej płyty i dozbieranie kasy na coś konkretnego.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem kup tanią płytę na s1155 na teraz, a w między czasie uzbieraj drugie 1000 zł i wtedy sobie kupisz np.  i5 6600k + z170 + ddr4. 

Nie warto, skok wydajnościowy jest nikły w porównaniu do wydanych pieniędzy. Jeżeli dużo grasz to lepiej dołożyć do grafiki.

A co do mobo to http://allegro.pl/msi-z77-g45-lga1155-sata-iii-usb-3-0-i6141943295.html 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po zmianie procka na skylake  nie uzyskasz jakiegoś sporego przyrostu wydajności. Ten procek co masz nie jest jakiś zły szczególnie jeśli masz turbo OC do 3.8/3.9 GHz.

Zawsze można dorwać jakąś używkę i5 4670k/4690k i mobo z87 jak masz mocne parcie i zamkniesz się kolo 1.1 k zł. Tylko tez myślę, że warto by było zmienić zasilacz bo ten co masz nie jest najwyższych lotów szczególnie przy oc procesorów z końcówką K to za cienki w uszach jest.

Najmocniej odczujesz przyrost wydajności jak zmienisz grafikę.

Edytowane przez rangerson
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jednak zostanę jeszcze przy starym procku.

Teraz pozostaje kwestia jaką płyte główną kupić. Zależało by mi na przerzuceniu wszystkim powyższych podzespołów + TP-Link TL-WN751ND i jak najniższej cenie.

Link to post
Share on other sites

Chociażby http://allegro.pl/msi-z77a-g45-military-class-iii-lga1155-i6131389055.htmlchybaże wolisz z "bardziej zaufanego" sklepu to http://allegro.pl/msi-z77a-g45-1155-ddr3-usb3-sata3-fv-sklep-i6094103853.html chociaż nie wiem czy jest sens tyle dopłacać gdyż jeżeli w pierwszym tygodniu się nic nie popsuje to raczej do końca miesiąca również i potem do końca jej życia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...