Skocz do zawartości

Ocena zestawu | jaki zasilacz do niego?


Recommended Posts

Witam,

  • Zastosowanie komputera : Gry , programowanie
  • Maksymalna kwota : ~2500 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :W przeciągu tygodnia (ewentualnie później)
  • Których części potrzebuję : Jedynie komputer
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie 
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 21" Benq Full HD 
  • Specjalne wymagania : wydajność,możliwość rozbudowy i zmiany gpu (za ok. rok lub dwa)
  • Własna propozycja zestawu :

CPU: i5-6500 BOX

Płyta główna: Gigabyte B150-HD3P (ATX)

GPU: MSI GeForce GTX 950 Gaming

RAM:8GB x 1  DDR4 Kingston HyperX FURY CL14 2133Mhz

Obudowa:Zalman Z3

HDD: Seagate 1TB (sata3)

Co sądzicie o wybranych częściach?

I tutaj zaczyna się problem ,ponieważ nie mam pojęcia jaki zasilacz do tego dobrać? 

Na pewno w przyszłości będę zmieniał GPU na mocniejsze ,a chciałbym żeby spokojnie mógł to udźwignąć. Jestem świadom ,że wychodzę delikatnie za budżet , ale wole poczekać z gpu na mocniejsze i zainwestować w skylake i mocniejsze cpu.

Edytowane przez ChristopherPL
Link to post
Share on other sites

Daj jakąś tańszą płytę np. MSI B150M PRO-VDH i zainwestować w lepszą obudowę np. spc m35 albo grafikę Sapphire Radeon R9 380 Nitro 2GB będzie zauważalna różnica a wogóle lepiej dc RAM   Kingston HyperX Fury Kit 2x4GB Cl14 2133MHZ Coś lowend- antec VP 500W wystarczy w zupełności.

Edytowane przez Black15
Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-6600 / AsRock H110M-HDV / Kingston 8GB 2133MHz CL15 / Antec VP-PC 500W / Zalman ZM-T3 / Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda / Liteon iHAS122 SATA / MSI GeForce GTX 950 OC 2GB DDR5

 

Razem: 2545 zł.

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Najmocniejsze zablokowane CPU 6-tej generacji skylake.

Budżetowe mobo AsRock'a, pamięci w jednej kości (zważywszy na 2 banki pamięci na płycie głównej)

Zasilacz Antec VP-PC 500W który na lini +12V posiada aż 408W mocy.  Moc ta stanowi tutaj spory zapas.

Grafika GTX 950 2GB z aktywnym chłodzeniem.

 

 (Różnica pomiędzy r9 380 jest niewielka, a dopłata dość spora.)

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za jakąkolwiek odpowiedz do mojego tematu! :)

 

Faktycznie nie ma jakiegokolwiek sensu dokładać do Radeon'a ,nie ma aż takiej różnicy w wydajności. Poza tym miałem straszne problemy z AMD (problem z skalowaniem obrazu przy podłączeniu DVI-HDMI)

 

Co do RAM'u, wole jednak dorzucić 10 zł i mieć CL14 ,ale na razie jedną kość 8GB , a za rok dokupić drugą.

 

A co do MOBO, wolałbym zostać przy ATX jednak, nie chciałbym mieć problemów z brakiem miejsca na GPU.

 

Macie może pomysł na inną płytę główną ATX? Jeśli nie to ten zasilacz (Antec VP-PC 500W) pasowałby do mojego zestawu (ewentualnie jakbym zamienił i5-6500 na i5-6600)?

Edytowane przez ChristopherPL
Link to post
Share on other sites

A co do MOBO, wolałbym zostać przy ATX jednak, nie chciałbym mieć problemów z brakiem miejsca na GPU.

Jakie GPU planujesz, że aż takie wielkie będzie?

 

Jeśli nie to ten zasilacz (Antec VP-PC 500W) pasowałby do mojego zestawu (ewentualnie jakbym zamienił i5-6500 na i5-6600)?

Tak, bez problemu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak potrzebujesz atxa to nic lepszego nie znajdziesz. Sory bardzo ale r9 380 w nowych grach jest mocno wydajniejszy od gtx 950, więc dopłata 50zł wg mnie jest opłacana, płyta główna nie da wydajności a tylko komfort montażu 

Ale różnica w cenie jest za duża niestety.

 

Osobiście zszedłbym tu do i5 6500 żeby jednak wrzucić wydajniejsze gtx 960 czy r9 380. Między 6500 a 6600 nie odczujesz takiej różnicy wydajnościowej jak między gtx 950 a gtx 960/r9 380. 

Ok,przemyśle to.

 

Chciałbym się upewnić , czy zasilacz na pewno udźwignie taką konfiguracje opartą o gtx 950/960 i5-6600/i5-6500?

I czy płyta główna jest ok?

Link to post
Share on other sites

 

 

Na pewno w przyszłości będę zmieniał GPU na mocniejsze ,a chciałbym żeby spokojnie mógł to udźwignąć. Jestem świadom ,że wychodzę delikatnie za budżet , ale wole poczekać z gpu na mocniejsze i zainwestować w skylake i mocniejsze cpu.

 

W jakiego rodzaju gry grasz ? Może integra będzie jakiś złotym środkiem na jakiś czas.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W jakiego rodzaju gry grasz ? Może integra będzie jakiś złotym środkiem na jakiś czas.  

Myślałem o tym rozwiązaniu. Przeglądałem testy integry HD 530 i byłem pod niezłym wrażeniem ,ale nie wiem czy odczekanie tych kilku miesięcy to dobry pomysł (musiał bym poczekać na jakieś nowe premiery kart , aby tamte potaniały). 

Odpowiadając na Twoje pytanie. Aktualnie to : CS:GO,Company of Heroes. Ale po zmianie kompa chciałbym zagrać chociażby bf4 lub GTA V :)

 

Jeśli chodzi o AMD vs Nvidia. Nie chciałbym brać amd ze względu na problemy z oprogramowaniem AMD. Swojego czasu miałem straszne problemy z skalowaniem obrazu (przy dx10 i podłączeniu hdmi-dvi) ,a dodatkowo długość aktualizowania kart daje wiele do życzenia. Nvidia ma świetne sterowniki , bieżąco wydawane i przystosowane pod gry. Owszem AMD fajnie śmiga do renderowania chociażby wideo/grafiki ,ale w grach niestety odstaje. 

 

Płyta i zasilacz ok. 

Proponowałbym też rg1, buda na psu, pełen atx, 1 wentylator. Nie ma co ograniczać się do mATX jeśli nie jest koniecznea mała buda. Regnum RG1 Pure Black 

Co do budy to raczej skłaniał bym się do Zalmana ze względu na ilość wiatraków w środku bo to i tak ATX , ale budowa Regnum'a bardzo ciekawa .

 

Co do tematu:

Poszukam jeszcze gtx 960 , może coś uda mi się ogarnąć względem i5-6500 i jeszcze tutaj moje pytanie. Jeśli tak to jaki gtx 960 jest warty uwagi?

Link to post
Share on other sites

Żaden nie jest wart uwagi, a wygrana w falloucie czy syndiacate pokazuje kto się dogaduje z twórcami gier i nie umie ich optymalizowac. Powoli ich wydajnosc sama spadnie, tak jak  gtx780. Teraz jest już dx12, nowe sterowniki AMD mi nie robiły ŻADNEGO problemu. AMD się dogadało z microsoftem wiec szedłbym w tą stronę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do tematu: Poszukam jeszcze gtx 960 , może coś uda mi się ogarnąć względem i5-6500 i jeszcze tutaj moje pytanie. Jeśli tak to jaki gtx 960 jest warty uwagi?

Dasz radę dołożyć to ~100zł ?

 

1 x  Asus DRW-24F1MT SATA (black) 1 x  Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  AsRock H110M-DGS /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  Crucial 8GB 2133MHz CL15 1 x  EVGA GeForce GTX 960 SSC ACX 2.0+ 4GB DDR5 128bit (1342/7100) 1 x  Toshiba 1TB 7200rpm 32MB cache SATA600 1 x  SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black 1 x  Antec VP-PC 500W 120mm

2621zł

 

Zestaw z i5 6402P pośrednie rozwiązanie między i5 6400, a i5 6500, tutaj masz nieco słabszą integrę, ale i tak bez większego znaczenia z racji n dedykowane GPU. Wersja od EVGA z wydajnym układem chłodzenia, bardzo dobry serwis, sama karta dysponuje Backplate. Zestaw oparty o budżetowe mobo na chipsecie H110, RAM w jednej kości, 1TB HDD, RG1 z coverem na PSU, filtrami i wentylatorem 120mm, do tego Antec V500PC z mocna linia +12V i znacznym zapasem mocy.


Nie dasz rady dołożyć wtedy i5 4460 + MOBO na H81M HDS i RAM DDR3, bądź zakup używanego GPU z długą gwarancją.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...