Skocz do zawartości

Małe coś do niczego


Recommended Posts

Witam. W mojej głowie powstał pomysł stworzenia małego komputera zbudowanego na podzespołach laptopa. Według założeń komputer ma być mały, niekoniecznie wydajny, i zachować wybrane funkcje np: (wbudowana bateria, wifi,). Czy znajdą się osoby zainteresowane takim projektem czy raczej powinienem odłożyć go do kącika marzeń?

 

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie widzę zastosowania dla czegoś takiego. Jeżeli dobrze rozumiem nie miałoby to wbudowanego monitora tak? W takim razie jaki jest sens baterii? Będzie trzeba podłączyć przynajmniej jakiś ekran, w takim razie mi osobiście nie dużą różnicę robi czy podłącze jeden kabel czy dwa (dodatkowe zasilanie). Pomysł wykorzystania podzespołów z laptopa jest jak najbardziej sensowny, ale myślę, że powinieneś go jeszcze przemyśleć i zastanowić się do czego dokładnie taki sprzęt miałby być wykorzystywany.

Link to post
Share on other sites

Witaj. Nie chodzi o zastosowanie a zrobienie coś ze starego laptopa. Bateria robi za ups ale zintegrowany z jednostką.

 

://Nie ma potrzeby cytowania postu, który jest bezpośrednio nad Twoim - jest zachowana ciągłość konwersacji.

Skeeper.

Edytowane przez SKEEPER
Link to post
Share on other sites

W takim razie działaj :) A może udałoby się włożyć mocniejszą baterię, głośniki też od laptopa i jakiś mini-projektor? :D Coś takiego mogłoby być całkiem fajne :) Albo możesz z tego zrobić jakiś HTPC. Ogólnie potencjalnych zastosowań jest sporo i myślę, że jeżeli wpadniesz na odpowiedni pomysł, to możesz uzyskać całkiem fajny efekt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wczoraj zabrałem się za projekt. Mam nadzieję że to trochę przybliży wam moją wizję. Oczywiście nie patrzcie na kąty wszystko wymaga jeszcze dopracowania. Myślę o trzech płytach połączonych ze sobą dużą ilością prętów. Do środkowej płyty zamocowane mają być podzespoły. Za dawce posłużył Acer 5336.  

http://images77.fotosik.pl/529/8cf5892a6283fbcdgen.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...