Skocz do zawartości

Spadek wydajności w grach.


Recommended Posts

Witam!

Od lutego mam pewien problem z wydajnością w grach typu np. GTA V lub Battlefiled 4.

Stało się wtedy ,kiedy zmieniłem procesor AMD Athlon X2 270 na AMD FX 4300 i po tygodniu nagle wydajność bardzo mi spadła do tego stopnia że mam spadek użycia karty graficznej i podwyższenie użycia procesora. Sprawdziłem to w programie MSI Aferburner.

Zakupiłem płytę główną MSI 970 GAMING i myślałem że po prostu chipset mojej starszej płyty głównej był za słaby ( Asrock N68C - GS FX) ,a okazało się że ten problem nadal występuje i nie rozumiem o co chodzi... i kiedyś miałem problem z teksturami w GTA V ,ponieważ kiedy miałem AMD Athlon to po prostu procesor był słaby i kiedy wymieniłem procka to było super i kiedy właśnie minął mi tydzień nagle problem mi wrócił i mam spadki FPS w każdej grze jaką mam.

*Nie wiem czego to może być wina ,ale mam nadzieje że jakoś da się to naprawić!

PC:

Karta Graficzna: ASUS GTX 660 2GB GDDR5

Procesor: AMD FX 4300 3,80 GHz

Ram: 2x2GB Kingston HyperX Blue 1333MHz (Dual-Channel)

Płyta Główna: MSI 970 GAMING

Zasilacz: LC POWER LC6550 V2.2 550W

Windows 10 Pro 64Bit

Link to post
Share on other sites

Witam. Zajrzyj kolego do mojego tematu. Masz prawie tą samą kartę graficzną więc jest możliwość że to problem sterowników tak jak u mnie o ile używasz najnowszych. Te trefne wyszły właśnie gdzieś końcem lutego o ile dobrze pamiętam.

http://forum.benchmark.pl/topic/211629-problem-ze-sterownikami-geforce-36472/

Edytowane przez gipsu27
Link to post
Share on other sites

Witam. Zajrzyj kolego do mojego tematu. Masz prawie tą samą kartę graficzną więc jest możliwość że to problem sterowników tak jak u mnie o ile używasz najnowszych. Te trefne wyszły właśnie gdzieś końcem lutego o ile dobrze pamiętam.

http://forum.benchmark.pl/topic/211629-problem-ze-sterownikami-geforce-36472/

Niestety to nie wina sterowników ,ponieważ wykasowałem je i zainstalowałem z mojej oryginalnej płyty od GTX 660 i problem nadal się pojawia...

Witam

 

Ja bym stawiał ze tutaj jest problem ponieważ 4gb ram to trochę mało do nowych, gier szczególnie jeśli mówimy o gta V.

 

Masz racje że są spadki FPS ,ale na tym filmiku można zobaczyć że koleś nie ma ginące tekstury czyli że musi być problem w czymś innym.

Dokupiłem ramy i teraz mam 8GB Ram ,lecz problem nadal jest ,więc proszę o dalszą pomoc!

Mogę jeszcze dopisać że mam wielki problem z Emulatorami do PS2 lub Nintendo DS ,w którym mam takie spadki FPS że nie da się tego wyjaśnić w żaden w sposób i na dodatek grzebałem przy sterownikach i nie ma żadnej poprawy!!

Mój przyjaciel miał o wiele gorszy komputer ,a Emulatory i inne gry o wiele lepiej działają niż mi...

Nawet YouTube źle mi działa i zawieszają mi się filmiki na 1080p i 720p chociaż mam Internet 120mb/s -_-

Napisze teraz jakie części ostatnio wymieniłem na nowe:

-Zasilacz: ok. 1 września 2015r.

-Procesor: 11 luty 2016r.

-Płyta Główna: 15 kwietnia 2016r.

-Ramy: 21 kwietnia 2016r.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...