Skocz do zawartości

Używka ok. 500zł, długi czas działania


Recommended Posts

Cześć wszystkim!:)

Szukam dla siebie nowego (a w sumie używanego telefonu). Robię przesiadkę z Galaxy s2...Dysponuję kwotą około 500zł (wiadomo, że kilka złotych mógłym dorzucić, ale budżet mam dosyć sztywny - przeprowadzka). Z góry mówię, że odpadają telefony zamawiane z Chin.

Od telefonu wymagam:
1. Długiego czasu pracy na baterii - przede wszystkim. (specjalnie użyłem tego sformułowania zamiast "pojemna bateria", bo ta pojemna bateria nie gwarantuje długiego czasu pracy. Np. czytałem wczoraj na jakimś anglojęzycznym portalu recenzję HTC Desire 626, i czas działania został określony jako "amazing", pomimo iż to tylko 2000mAh).

2. Wielkość wyświetlacza 4.7-5.5 (od biedy mogloby być 5.7, ale nie mniej niż 4.7). Co do samego wyświetlacza nie mam szczególnych preferencji, ale przydałoby się przynajmniej HD.

3. Jako taka płynność. Nie zależy mi na błyskawicy jak iPhony, ale powinien być na tyle szybki, żeby nie irytował.

4. Dobry aparat (niekoniecznie) - to dodatkowy plusik, choć jakoś szczególnie na aparacie mi nie zależy.

5. Możliwy do znalezienia na aukcjach z gwarancją.

Na pewno iPhone'a nie kupię w tej cenie, Blackberry to trup i nawet oni idą w Adnroida, więc zostaje chyba tylko Windows i Andek.

Windows ma opinie mało prądożernego, ale z drugiej strony w syntetycznych testach niezbyt dobrze wypadaja pod względem baterii...za to użytkownicy często zachwalają niektóre Lumie z serii x3x i wyższych pod wzgledem baterii.

Z Androida często polecana jest Xperia m4 aqua albo Moto g 3rd...zaciekawił mnie ten HTC 626, ale recenzji i opinii jak na lekarstwo.

Link to post
Share on other sites

No możesz zobaczyć Sony Xperia Z1 Compact - bardzo dobry czas działania na baterii. Tylko ma ekran 4,3 cala.

Lumi od siebie nie polecam - miałem 640 XL LTE - czy coś takiego i kiepski fonik - no może, że mam duże wymagania - używam Z3 Compact.

Edytowane przez ADR15
Link to post
Share on other sites

No możesz zobaczyć Sony Xperia Z1 Compact - bardzo dobry czas działania na baterii. Tylko ma ekran 4,3 cala.

Lumi od siebie nie polecam - miałem 640 XL LTE - czy coś takiego i kiepski fonik - no może, że mam duże wymagania - używam Z3 Compact.

W czym 640xl jest kiepska ? To co ma robić robi doskonale, bateria 3 dni wytrzymuje, aparat rewelacja.

Zwykła 640 ma bardzo dobry aparat, bateria przy 3h wifi dziennie wytrzymuje 2-3 dni.

Link to post
Share on other sites

No możesz zobaczyć Sony Xperia Z1 Compact - bardzo dobry czas działania na baterii. Tylko ma ekran 4,3 cala.

Lumi od siebie nie polecam - miałem 640 XL LTE - czy coś takiego i kiepski fonik - no może, że mam duże wymagania - używam Z3 Compact.

 Niestety, z1 compact jest zbyt mała. Kiedyś miałem przez jakiś czas Lumię 720 i w sumie podobała mi się, mi raczej Windows wystarczy.

 

@katystopej Dzięki, wezmę pod uwagę 640xl, a co  byście powiedzieli o Lumii 830?

 

A Motorola Moto G3? Zbiera pochlebne opinie ta trzecia generacja.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...