Skocz do zawartości

modernizacja komputera z LGA775 na nowocześniejszą jednostke


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów piszę pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość jeśli popełnię jakieś błąd.Proszę o pomoc w modernizacji komputera.Komputer był kupiony w 2008 i chciałbym go trochę podrasować bo jest za słaby do gier.

Komputer złożony jest z części:

Płyta główna -gigabyte GA-G31M-ES2L

Procesor -Core2Duo E6750 2,66

Pamięć -2x2gb ddr2 kingstone

Dysk twardy -Samsung hd321kj 320 GB

Napęd optyczny -Samsung sh-s202h

Karta graficzna-gigabyte hd 4870 1GB gddr5(GV-R487D5-1GD)

Zasilacz -OCZ CoreXStream 500W

Jak już pisałem chce go zmodernizować i myślę że zostawiłbym dysk twardy,napęd,kartę graficzną i oczywiście zasilacz a resztę zmienił i tu proszę was drodzy formownicze o pomoc bo jestem w tym zielony .Mój budżet na zmiany to 1000 złotych pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za pomoc , mam jeszcze jedno pytanie bo kolega z pracy proponuje mi swoja płytę i 4 gb ramu i oczywiście procesor i5 2500 tylko jak sobie luknełem w internacie to to jest socket 1155 i teraz moje pytanie czy jest sens wchodzić w stara konstrukcje aha bym zapomniał chce za to 600 złotych pozdrawiam i proszę o poradę bo jak już wcześniej wspomniałem jestem zielony w tym.

Link to post
Share on other sites

Zależy jaką ma tam płytę , bo jeśli w miarę dobrą- to wcale nie jest tak drogo ;p

 

Spytaj o dokładną specyfikacje płyty to wówczas> można będzie to lepiej ocenić .

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za pomoc , mam jeszcze jedno pytanie bo kolega z pracy proponuje mi swoja płytę i 4 gb ramu i oczywiście procesor i5 2500 tylko jak sobie luknełem w internacie to to jest socket 1155 i teraz moje pytanie czy jest sens wchodzić w stara konstrukcje aha bym zapomniał chce za to 600 złotych pozdrawiam i proszę o poradę bo jak już wcześniej wspomniałem jestem zielony w tym.

Max 500zł. Więcej nie warto.

Link to post
Share on other sites

Wydajność bardzo ! zbliżona , jeżeli cena podobna lepiej iść w 1150 czyli 4440 ;)

 

4440 ma również niższe TDP , więc trochę mniej się grzeje i płyte z USB 3.0 można >MSI H81M-P33 mieć nową za 16x zeta :)

p.s. tylko jak widzę ten CPU jest droższy z ~200 zł :(

ale mobo+cpu+ 8 GB ram+ DVD sata- to wydatek ( 600 + 16X + 140 ) ~980 zł

 

...z olx bym tego cpu nie kupił , bez testu- chyba , że wystawi> na allegro i będzie to zaufany allegrowicz .

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...