Skocz do zawartości

4K czy 2560x1440p


Recommended Posts

Witam,
1. Z tym zestawem sugerował bym Ci QHD 144hz, sam posiadam i7 4770k podkręcony do 4.5ghz, 980ti podkrecona o 35/325 rdzeń/pamięć, 16BG RAM 1866 mhz monitor 4k a i tak gram w QHD z prostego powodu QHD najwyższe ustawienia trzyma stałe 60fps gdzie przy 4k po prostu za słaby sprzęt i żałuje że nie wybrałem monitora QHD 144hz
2. zależy też w jakie gry grasz jeśli najnowsze tytuły to przy 4k szykuj się na kompromisy jeśli chodzi o ustawienia graficzne żeby trzymać stałe 60

Link to post
Share on other sites

*Facepalm*

 

 

1333MHz CL11? :)

 

 

Gdzieś ty tego kompa znalazł.

 

nie ram to 2133MHz CL9 a procesor za tącenę jest chyba najlepszym rozwiązaniem....

W 4k to Ci nawet Fury nie pomorze więc może coś z z FreeSync 1440p.

no czekam na FuryX2 (Gemini) który ma być ponoć najlepszą kartą graficzną na świecie lepsza nawet od dwóch GTX 980TI i tą co masz ty a wszystko to przy niższej cenie niż NVIDIA , FuryX mam bo AMD Radeon R9 295X2 jest u nas niedostępna....

   

Jak najbardziej coś 144Hz, FreeSync i FlickerFree.

dzięki , tylko nie wiem który wybrać

27" LED monitor ASUS MG279Q  , 27" Acer XF270HUbmijdprz Gaming  ,Benq XL2730Z - LED monitor 27"
Edytowane przez richterr
Link to post
Share on other sites

 

nie ram to 2133MHz CL9 a procesor za tącenę jest chyba najlepszym rozwiązaniem....

 

To ile Cię kosztował ten procesor ? Swoją drogą gorszy do gier od mojej i5 2400 @ 3,8 GHz. %-)

No i tak jak wyżej do radeona Asus z AMD FS.

Edytowane przez ADR15
Link to post
Share on other sites

 

 

procesor za tącenę jest chyba najlepszym rozwiązaniem....

http://www.morele.net/procesor-amd-fx-9590-socket-am3-64bit-4-7ghz-220w-cache-16mb-box-fd9590fhhkwof-591790/
Ten procesor to nic innego jak podkręcony 8320... (Poziom i5-2500k po lekkim oc/i5-4440)

 

27" LED monitor ASUS MG279Q , 27" Acer XF270HUbmijdprz Gaming ,Benq XL2730Z - LED monitor 27"

Ja jestem za Benq. Dlaczego? Mniejszy czas oczekiwania (1ms vs 4ms) przy GtG. Duże możliwości dostosowania nachylenia i wysokości i pełno technologii.




 
Link to post
Share on other sites

To ile Cię kosztował ten procesor ? Swoją drogą gorszy do gier od mojej i5 2400 @ 3,8 GHz. %-)

No i tak jak wyżej do radeona Asus z AMD FS.

w wyprzedazy za jakieś 750zł , wątpie czy gorszy ale to moje zdanie ,Crysis 3 na najlepszych ustawieniach jest płynny i to mi wystarczy bo nie ma bardziej uciążliwej gry

http://www.morele.net/procesor-amd-fx-9590-socket-am3-64bit-4-7ghz-220w-cache-16mb-box-fd9590fhhkwof-591790/

Ten procesor to nic innego jak podkręcony 8320... (Poziom i5-2500k po lekkim oc/i5-4440)

 

 

Ja jestem za Benq. Dlaczego? Mniejszy czas oczekiwania (1ms vs 4ms) przy GtG. Duże możliwości dostosowania nachylenia i wysokości i pełno technologii.

 

 

 

 

 

 

ale tylko 12M:1... (jesli się nie mylę)

Link to post
Share on other sites
ale tylko 12M:1... (jesli się nie mylę)

Chciałbym zobaczyć tą różnice kontrastu w rzeczywistości. Jestem pewien że różnice są minimalne.

 

Bardziej zastanowiłbym się nad matrycą.

 

 

Mityczne 1 ms.

GtG to prosty test - wątpię aby ktoś tutaj oszukiwał. Zresztą i tak nie robi to różnicy w użytkowaniu.. chyba że jest się Azjatą który widzi każdą milisekundę :D

 

 

EDIT: W ogóle o czym my gadamy.. przy tej cenie powinieneś iść do dobrego sklepu z monitorami i sam sprawdzić który kolorami lepiej ci odpowiada.

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

trochę offtop. Wyszedł nowy philips (BDM4350UC) 43 cale, IPS, 4k, PWM free. Cena koło 3k zł.

 

image.png

 

 

image.png

 

 

http://cdn-ak.f.st-hatena.com/images/fotolife/h/hrktksm/20160415/20160415191853.jpg

 

 Wielkość plamki/pixela (0.2451mm) jest podobna do wielkości na monitorze 27 cali 2560x1440 więc nie trzeba nic skalować.

Edytowane przez Soreik
Link to post
Share on other sites

Nie no wiadomo, że do pracy z kolorem to to za bardzo się nie nadaje ale dla typowego Kowalskiego do zabawy i multimediów mógłby być w sam raz ze względu na wielkość plamki i ekranu (cała reszta jest 31-32 cale) a także cenę. Ja uważam powłokę prawie lustrzaną za plus. Irytuje mnie kaszka na monitorach matowych, półmatowych itp. Trzeba poczekać co tam na prad i tft o nim napiszą.

Na pewno rozstrzał jakościowy będzie spory. Poprzednik to był odpad na odpadzie.

Edytowane przez Soreik
Link to post
Share on other sites

2560x1440... to wyzwanie nawet dla kart rzędu 980Ti oraz Fury, Project Cars, The Division, BF4, BattleFront, nie bedą działać płynnie na FULL ustawieniach. ( nie bedziesz miał bitych 60klatek )

 

Nawet nie chce wspominać o 4K, bo tego nawet 980TI SLI nie udźwignie, zakładam ze rossfire Fury tez nie ;/

 

Full mam na mysli - skalowanie rozdzielczości, i wiele dodatkowych opcji które w powyższych grach reguluje się dodatkowo po wybraniu profilu ULTRA.

 

SLI dopiero rozwiązało mój problem w grach QHD, dodatkowych 10-15FPS niekiedy wiecej zrobiło robote.

Więc jak nie chcesz, rozczarować się swoją Fury, proponuje monitor FullHD, ale dla przykładu jakiś IPS.

 

Jeżeli jednak gry Ciebie nie interesują, nie skupiaj sie na tym co napisałaem, tak czy siak, bardzo POLECAM IPSa

 

Bedzie Pan zadowolony !

Edytowane przez vonorlik
Link to post
Share on other sites

Witam , kiedy ja zastanawiałem się nad kupnem monitora 4k miałem już Asus Rog Swift PG278Q jednak z całym szacunkiem te 144Hz-e mnie nie bawią kiedy obraz jest do bani , więc na próbe kupiłem monitor Asus PB287Q 4k też panel TN postawiłem oba koło siebie włączyłem na nich GTA 5 w tej samej rozdzielczości 2560x1440 i sprzedałem Swifta zostawiłem 60Hz 4K różnica była na tyle duża w jakości obrazu że nawet się nie zastanawiałem co sprzedać . Aspekt drugi kiedy ja zastanawiałem sie nad 4k wszystkie artykuły i fora marudziły jaki to trzeba mieć mocny sprzęt i trzeba o tym mysleć zamiast po prostu napisać opinie bez całego rozpisywania się że karta graficzna za słaba itd itp . Niech już skończą podchodzić do człowieka jak do idioty myśle że masz na tyle w głowie żeby wiedzieć te rzeczy a porady w stylu " musisz mieć mocną karte, lub karty na razie są za słabe " to nie są porady tylko wymądrzanie się i to przeważnie kogoś kto nie miał styczności z czymś w rzeczywistości tylko naczytał się na forach lub jakiś artykułach . Ja po przejściu na 4K nie mogę patrzeć na full HD mam i74790k i tylko gtx 980 poza monitorem 4k kupiłem jeszcze telewizor 48" 4k do kompa i gram na nim w w gry na jeden player a w multi na monitorze . Gry w 4k chodzą mi wystarczająco dobrze co prawda COD BO3 i R6 Siege gram na 2560x1440 ale to już kwestia czasu aż zmienie na Pascal lub Polaris  i powinno być dobrze . Większość gier działa w 4K najczęściej zmniejszam AA , postprocesing i efekty jak ultra cienie czy Nvidia works i wszystko chodzi 60 klatkach . Decyzja o zakupie 4K powinna zależeć od tego na ile zwracasz uwage na szczegóły i czystość obrazu która w porównaniu do niższych rozdzielczości jest nie do opisania . Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wszystko kwestia gustu, 98% jednak ludzi bardziej chwali sobie większą płynność, niż "must have" 4K w ledwie wystarczającej ilości FPS. Widziałem 4K i podziękuję, o wiele lepszą opcją dla mnie jest 21:9 w postaci 3440x1440, lub Surround z trzech potworków typu PG278Q. 

 

a po przejściu na 4K nie mogę patrzeć na full HD


Ja, jak i wiele osób po przejściu na 144Hz nie mogę patrzeć na standardowe 60.

 
Link to post
Share on other sites

No oczywiście każdy ma swoje preferencje ja ustawiam wszystko tak żeby było 60 fps . Dlatego COD BO3 i R6 gram na 2560x1440 bo na 4K nie działa tak jak trzeba ale porównać mogłem nie jedną gre przy tej samej rozdzielczości na dwóch monitorach obok siebie (Asus Rog Swift i Asus 4k ) i wybrałem 4K . Osobiście nie odczuwałem korzyści ze 144 hz tak jak mam korzyść wizualną z grania w 4k szczegòlnie na tv (samsung ju6400 ) przy 48 calach ,można to naprawde docenić i poròwnać sobie np z Ps4 te same gry jak Bf4 4k ultra ustawienia vs 900p medium Ps4 . W niedalekiej przyszłości wyjdą nowe karty ktòre będą radziły sobie z 4k 60hz na ultra w nowych grach więc 4k zostanie a jak kupi się 2k lub full hd to będzie człowiek myślał "ciekawe jak by to wyglądało w 4k ? " . Poza tym 4k można zawsze ustawić na mniejszą rozdzielczość a odwrotnie już się nie da . Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...