Skocz do zawartości

Telewizor 48-50' pod PS4 i TV 2.5-3.5 k


Recommended Posts

Witam,
przymierzam się do zakupu telewizora. Wymagania:

  • Budżet: 2500-3500 zł, do nagięcia do 4000 zł w przypadku czegoś wybitnie dobrego
  • 48 - 50 cali
  • Główne zastosowanie: Oglądanie meczów piłki nożnej i gra na PS4.
    Z tego względu Ultra HD nie jest wymogiem, byłoby fajnym dodatkiem ale ważniejszy jest płynny i dobry obraz.
  • Na TV mecze będą oglądane przez kablówkę z modułem CI, więc wymagany jest Common Interface
  • Doświetlona matryca. Nie mogę znieść gdy telewizor ma nierównomierne podświetlenie.
  • Telewizor będzie zawieszony.
    Co więcej nie będzie przymocowany do ściany na sztywno, lecz będzie obracany w jednej osi (ma to w mojej ocenie znaczenie, gdyż preferowany jest jednolity tył, a nie jak np. w Sony wystające pudełko w dolnej części obudowy)
  • Nie jestem fanboyem żadnej firmy, więc najchętniej wybrałbym najlepszy, a nie o najlepszej marce, jednak do "chińczyków" mimo wszystko podchodzę sceptycznie
  • Telewizor będzie oglądany z odległości 2-3,5 m
  • Telewizor będzie stał naprzeciwko okien, więc dobrze by było, żeby matryca nie była odbijająca wszystkiego dookoła.

Przyglądałem się:

I tu 2 problemy:

  • Ogólnie często czytam, że telewizory mają matrycę 60Hz podczas gdy w sklepie marketingowcy twierdzą, że ma 800-900Hz. Gdzie znaleźć informację jaka matryca została zastosowana w danym modelu?
  • Chętnie rozważę inne marki, jednak ostatnio bardzo się przejechałem na matrycy w LG. Używałem http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-47LB700V i doświetlenie matrycy w tym modelu jest żenujące. Z kolei Web OS jest świetny, a sama jakość obrazu (poza podświetleniem) jest ok, a dźwięk świetny. Czy nowsze LG w tym segmencie cenowym się poprawiły w tym względzie?

Rozumiem, że w przedziale cenowym o którym mówimy nie można mieć wszystkiego, więc rozumiem że z kilku wymogów będę musiał być może zrezygnować. W każdym razie docenię każdą propozycję, z góry dziękuję za każdy post w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Rozejrzyj się za innymi markami. W tym czasie producenci telewizorów wypuszczają świetne telewizory. Wymagałaby to od Ciebie chwili cierpliwości. Wiem, że Philips znacznie obniża input lag we wszystkich swoich modelach, bo do tej pory zdarzało im się nawet 60 ms, teraz żaden model ma nie przekraczać 40.

Link to post
Share on other sites

Rozejrzyj się za innymi markami. W tym czasie producenci telewizorów wypuszczają świetne telewizory. Wymagałaby to od Ciebie chwili cierpliwości. Wiem, że Philips znacznie obniża input lag we wszystkich swoich modelach, bo do tej pory zdarzało im się nawet 60 ms, teraz żaden model ma nie przekraczać 40.

 

Witam i dziękuję za odpowiedź. Masz na myśli jakieś konkretne modele? O Philipsie wiem tyle że wszyscy twierdzą że Ambilight jest ok (chociaż ja osobiście nie widzę żadnego plusu takiego rozwiązania) i że działa pod Android TV (a Android TV mnie nie przekonuje).

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...