Skocz do zawartości

Obudowa wyciszona do komputera


Recommended Posts

Witam. Potrzebuje wyciszonej obudowy do komputera (chciałbym zmieścić się do 450/500 zł.

Obudowa nie musi mieć okna.

Czy lepiej kupić obudowe za 350 zł i wyłożyć ją matą wyciszającą ? jakąś za 100 zł

Zależy mi na bardzo cichej pracy komputera.

I5 4690K (SPC Grandis)

MSI Gammin 3

Crucial Balistix 3x4 GB 1600 mhz CL 9

Chieftec Navitas 650 W Gold

GTX 970 G1 Gamming

Planuję rozpocząć swoją przygodę z nagrywaniem filmów na YT nie chcę aby na nagraniu było słyszeć szumów (planuje zakup mikrofony Blue Yeti).

Pozdrawiam !

 

Link to post
Share on other sites

Cześć, posiadam be quiet! Silent Base 800, obudowa jest świetna jeżeli chodzi o ciszę, komputer stoi u mnie na biurku około 40 cm od głowy i praktycznie go nie słychać, wiadomo że pod obciążeniem będzie lekko słyszalny ale różnica jest ogromna. Pamiętaj tylko że sama obudowa nie zdziała cudów jeżeli będziesz mieć suszarkę w środku, cisza w dużej mierze zależy od tego co masz w środku. Widzę że masz chłodzenie od Gigabyte na grafice a one z tego co wiem są głośne pod obciążeniem więc nie wiem jak to u Ciebie się sprawdzi. Silent Base 800 jako obudowa jest godna polecenia, wygląd to kwestia gustu, ale jakość wykonania i spasowania elementów stoi na najwyższym poziomie, jedyna wada to brak wypustek do opasek by przyczepić kable za tacką płyty głównej, dostajemy jeden uchwyt na kabel EPS, ogólnie jestem zadowolony bo gdy monitor wygasi ekran to wracając do kompa nie jestem wstanie usłyszeć czy pracuje czy uśpił się. :)

Link to post
Share on other sites

Mam be quiet! silent Base 600 + 6x pure wings 2 (łącznie z tymi na chłodzeniu procesora) do tego regulator obrotów scythe (wszystko skręcone na 50%) i jest niesłyszalnie i wydajnie. Procesor w prime95 nie przekracza 86 stopni! Przy podkręceniu wentylatorów temperatura idzie w dół.

 

Polecane obudowy - Fractal R5, Corsair 600Q (wersja z i bez okna też jest), Be quiet! Silent Base 600 i 800.

 

Szczerze to nie wiem czy kupiłbym drugi raz be quiet! Silent Base 600, jakoś tam za dużo plastiku.

 

Pooglądaj sobie testy w necie szczególnie filmiki ;-) coś na pewno wpadnie Ci w oko!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...