Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa 5.1 do Logitech Z906


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kodi764,

Recommended Posts

Witam.

Poszukuje karty dźwiękowej USB do mojego laptopa. Zakupiłem głośniki Logitech z906 i chciałbym je podpiąć do laptopa, wraz z zakupem głośników kupiłem kartę dźwiękowa i-Tec, która niestety nie zdała się gdyż "S/PDIF dostępny jest dźwięk dwukanałowy" a ja potrzebuję podłączyć zestaw 5.1 kablem S/PDIF

Prosił bym o propozycję co do karty dźwiękowej USB.

Link to post
Share on other sites

1. Po optyku ZAWSZE będziesz miał sygnał stereo*

2. Po co Ci dodatkowa karta skoro łączyć chcesz to optykiem?

3. Żeby mieć dźwięk wielokanałowy po optyku proponuję przeczytać sobie:
http://forum.benchmark.pl/topic/82218-d%C5%BAwi%C4%99k-przestrzenny-na-pc/

 

* - o ile źródło dźwięku nie jest zakodowane w jednym z formatów dźwięku przestrzennego.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to się trochę pogubiłem.

Znajomy polecił mi podłączenie moich głośników za pomocą:

- Kabel S/PDIF

- Zewnętrzna karta dźwiękowa (Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB)

Gdyż posiadam laptopa z wejściem do mikrofonu i głośników tylko.

 

Z tematu, który mi poleciłeś zrozumiałem by mieć dźwięk przestrzenny potrzebuję prawidłowego źródła w postaci np audio (.dts)

Pytanie mi się tylko nasuwa, czy poprzez ten kabel S/PDIF uzyskam prawidłową funkcjonalność moich głośników? Czy mam to podłączyć inaczej?

O co mi chodzi poprawną funkcjonalność, przy teście na starej karcie dźwiękowej (I-Tec) testując tylni głośniki włączały mi się również przedni. Zamówiłem nową kartę Creative dojdzie w piątek i czy na niej będzie mi poprawnie działał sprzęt? :P

Wracając jeszcze do "Po optyku ZAWSZE będziesz miał sygnał stereo" rozumiem, że na tym kablu S/PDIF nie uzyskam nigdy dźwięku przestrzennego?

Link to post
Share on other sites

Uzyskasz dźwięk przestrzenny pod warunkiem, że będzie on zakodowany w jednym z formatów - DD albo DTS. Jest to wszystko opisane.

 

Podłącz to normalnie analogiem (3x jack stereo) i nie kombinuj bo używanie optyka nie przynosi żadnych popraw w dźwięku a wręcz przeciwnie. Jest problematyczne i na dodatek powstają opóźnienia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na centralce świecą się wszystkie głośniki 5.1

 

13010011_10206540486126380_1189245713_o.


Doszła właśnie do mnie karta Creative.
Po podłączeniu wszystkiego w taki sposób:
13010129_10206542095926624_1929649697_o.
 
 

Co najciekawsze na centrali musiałem wyłączyć opcje 3D, 4.1, 2.1 i dopiero zaczęły mi działać na teście tylne głośniki.

 

13016337_10206542096046627_1042041993_o.

 

Wydaje mi się, że wszystko jest teraz w porządku. Pytanie tylko czy test nie powinien również działać na opcji 3D? bądź 4.1

Edytowane przez Kodi764
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...