Skocz do zawartości

Słuchawki do gier, mikrofon, karta dźwiękowa


Recommended Posts

Witam,

 

na wstępie zaznaczam, iż wiadome mi jest, jak dużo jest już tematów "słuchawki do gier...", jednak postanowiłem założyć własny ze względu na kilka dodatkowych pytań. Z góy zaznaczam, że jestem kompletnym audio amatorem.

 

Słuchawki do gier, głównie MMO (WoT, AW, War Thunder) oraz takie tytuły jak Wiedźmin, etc.

Budżet około 200 zł (+/- 50 zł jest ok, w przypadku drastycznego skoku jakości jestem w stanie wydać nawet 300 zł, ale nie więcej)

Posiadam płytę główną ASRock Z97 EXTREME4, nie posiadam osobnej karty dźwiękowej.

 

Proszę o pomoc w wyborze słuchawek, z poprzednich wątków wynika, że najczęściej polecane są:

http://www.morele.net/sluchawki-hyperx-hx-cloud-black-khx-h3cl-wr-636654/

http://www.morele.net/sluchawki-superlux-hd669-475626/

http://www.morele.net/sluchawki-takstar-pro80-v2-czarne-636017/

 

Proszę również o odpowiedź na kilka pytań:

 

Czy powinienem zainwestować w kartę dźwiękową? Jak bardzo polepsza się dźwięk dzięki temu urządzeniu? Zaznaczam, że praktycznie wcale nie słucham muzyki, głownie gram, sporadycznie obejrzę jakiś film. Z gier zupełnie odpadają wszelkie FPP, nie gram, nie lubię. Czy w związku z powyższym opłaca się kupować kartę dźwiękową?

 

Z powyższych modeli słuchawek tylko pierwsze mają mikrofon, czy oznacza to, że przypadku drugiego i trzeciego modelu jedyną opcją dla mikro jest stanie na biurku? Przepraszam, za tak trywialne pytanie, ale jak patrze na zdjęcie HD669 to widzę przy prawej słuchawce jakieś złącze i wymyśliłem sobie, że można do tego podłączyć mikro. Czy to tylko moja naiwność?

 

Jak w porównaniu do powyższych modeli plasuje się mój obecny:

http://www.morele.net/sluchawki-creative-hs-800-fatality-gaming-51mz0310aa001-138470/

Czy po zakupie nowych słuchawek będzie wielkie "wow", czy różnica będzie raczej subtelna?

 

Z góry dzięki wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites

witam,

wlasnie wymienilem te cale fatality na superluxy 681 mk2 evo, [130pln na allegro]  ..............i BEZ POROWNANIA, wywal te fatality zanim dostaniesz jakiegos raka uszu, do tego dorwij jakiegos xonara za 60-70 pln na allegro nawet uzywke bo szkoda marnowac sluchu na integrze.

 

co do pytania o wystajace zlacze w superluxach: do tego podlaczasz kabel sluchawkowy, w zestawie masz 2 jeden krotszy drugi duzo dluzszy. takie ulatwienie ze odlaczasz tylko i przepinasz np do telefonu. Dodajac jeszcze o sluchawkach 681 evo sa rzekomo strasznie basowe w porownaniu do 668 czy 681, jak ktos lubi gdy mu soprany kluja po uszach to pewnie moze sie tak wydawac ....

 

podsumowujac. kup sobie najpierw sluchawki [polecam evomk2]  i jakis micro [ wiekszosc poleci niesmiertelnego zalmana choc posiadajac go nie wiem czy jest naprawde taki dobry] , potem dokup sobie jakiegos asus xonara dg .

 

sa jeszcze superluxy hmc631 czyli opcja z micro, ale to zabawa +200 pln i jedziesz na integrze. :cry:

Link to post
Share on other sites

witam,

wlasnie wymienilem te cale fatality na superluxy 681 mk2 evo, [130pln na allegro]  ..............i BEZ POROWNANIA, wywal te fatality zanim dostaniesz jakiegos raka uszu, do tego dorwij jakiegos xonara za 60-70 pln na allegro nawet uzywke bo szkoda marnowac sluchu na integrze.

 

co do pytania o wystajace zlacze w superluxach: do tego podlaczasz kabel sluchawkowy, w zestawie masz 2 jeden krotszy drugi duzo dluzszy. takie ulatwienie ze odlaczasz tylko i przepinasz np do telefonu. Dodajac jeszcze o sluchawkach 681 evo sa rzekomo strasznie basowe w porownaniu do 668 czy 681, jak ktos lubi gdy mu soprany kluja po uszach to pewnie moze sie tak wydawac ....

 

podsumowujac. kup sobie najpierw sluchawki [polecam evomk2]  i jakis micro [ wiekszosc poleci niesmiertelnego zalmana choc posiadajac go nie wiem czy jest naprawde taki dobry] , potem dokup sobie jakiegos asus xonara dg .

 

sa jeszcze superluxy hmc631 czyli opcja z micro, ale to zabawa +200 pln i jedziesz na integrze. :cry:

Dzięki za opinie.

 

Wnioskuję z niej, że wg Ciebie karta dźwiękowa w przypadku moich wymagań zmieni dużo na lepsze. Przyjrzę się słuchawkom, które polecasz.

 

Proszę o więcej opinii.

W przypadku sugestii, że karta dźwiękowa znacznie polepszy jakość dźwięku proszę o podanie jakiś propozycji. Dodatkowo na kartę mogę przeznaczyć około 200 zł.

Link to post
Share on other sites

Jak znajdziesz aim SC 8000 to warto wziąść tylko karta nie ma wejścia na mikrofon i trzeba korzystać z Integry ale ma bardzo dobre wyjście słuchawkowe

Czyli słuchawki podłączam z tyłu do karty dźwiękowej, a mikrofon z przodu tak jak teraz mam? Rozumiem, że to wymusza słuchawki i mikrofon jako oddzielne urządzenia?

Link to post
Share on other sites

Czy wymusza nie koniecznie hiperx Cloudy spokojnie na rozgałęzniku podłączysz z tyłu w wejścia nie musisz się pchać na przód od razu Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

I rozumiem, że ta karta bez problemu będzie współgrać z moją płytą główna? Jest do kupienia za 229 zł, a opinie ma doskonałe. Jeżeli nikt nie ma lepszej propozycji, to kwestia karty dźwiękowej byłaby rozwiązana. Bardzo dziękuję za pomoc.

 

Czy jest szansa, że ktoś odniesie się do propozycji słuchawek? Który z podanych przeze mnie modeli, biorąc pod uwagę powyższą kartę dźwiękową i moje wymagania (czyli głównie gry) będzie najlepszy? Jeżeli nie headset (tak, tak, czytam forum i zaczynam używać nowych słówek) w postaci HyperX, to jaki mikrofon? "Nieśmiertelny Zalman"?

Podbijam temat i jeszcze raz proszę o pomoc.

Poszukuję słuchawek do około 300 zł (wybrane przez mnie trzy model w pierwszym poście).

Jednocześnie szukam karty dźwiękowej, na razie padła propozycja aim sc 8000, skłaniam się ku tej karcie, jednakże proszę o sugestie, czy pasuje do mojej płyty głównej i które ewentualnie słuchawki (przeznaczenie - gry) będą do niej najlepsze.

Jeżeli polecone słuchawki będą bez mikrofonu, to czy Zalman będzie najlepszym wyjściem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...