Skocz do zawartości

Fotel do komputera, specyficzne wymagania


Recommended Posts

Witajcie, szukam wygodnego fotela/krzesla obrotowego do komputera juz od wielu lat. Mam za soba kilka nieudanych prob, fotele tansze i drozsze, jednak zawsze - tak mi sie wydaje - chinszczyzna. 

 

Otoz mam jakos 170+cm i ok 70kg wagi. Na fotelu rzadko siedze w pozycji ze spuszczonymi nogami, bardzo duzo siedze na fotelu po turecku, na stopach pod du**ą oraz bardzo czesto "rozlozony" z nogami na biurku. Mam specyficzny problem z kregoslupem i pozycja 90 stopni podczas siedzenia jest dla mnie nadwyraz niewygodna - subiektywne odczucie, mam uszkodzony osrodek nerwowy, nie potrzebuje krzesla medycznego itp.

 

Otoz od takiego uzytkowania boli mnie kosc ogonowa, wiadomo ze jak sie rozkladam na fotelu to jedyny kontakt z fotelem jest wlasnie koscia ogonowa. Wszystkie moje fotele jak dotad po jakims czasie wyrabialy sie w taki spsob, ze po nacisnieciu na siecisko czuc maetrial zewnetrzny (pseudo skore) i odrazu deske. Nic, zadnej pianki itp. 

Teraz chce kupic nowy fotel i nie chce znow upotpic np. 500zl na fotel chinski w ktorym material siedziska zaraz sie ubije ze go praktycznie nie bedzie. 

 

Wychodze tutaj do was z pytaniem, jakich krzesel uzywacie? 

Interesuje mnie opinia o fotelach z przynajmniej 2 letnim przebiegiem i wlasnie chodzi mi o miekkosc siedziska, czy nie ubilo sie i nie stracilo na miekkosci. Zalezy mi na fotelu z miekkim siedziskiem i oparciem ktore sie odchyla, zeby mozna bylo sie rozlozyc - wiadomix. 

 

Raczej celuje w fotel niz w krzeslo ze wzgledu wlasnie na to, ze fotel chyba bedzie wygodniejszy. 

Buzdzet, trudno mi okreslic. Wiem ze minimum to jakies 5-6 stow, ale jak bedzie kozak to moge dac i tysiaka, w koncu tu chodzi o wygode. 

 

Wydaje mi sie ze zlotym rozwiazaniem dla mnie byly fotel caly z siatki, ale nie wiem czy cos takiego jest produkowane, nie moge znaleźć :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez SHITERS
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...