Skocz do zawartości

Recommended Posts

skeeperze drogi-toraczej chodzi o sam   uklad-wszyscy robia rurki w tej budzie-ja jednak zrobie weze...aby teweze nie dyndaly smetnie i abyuklad byl elegancki,w budzie beda wierconeotwory pod  filporty-aby czesc wezyszla pod mobotray.

i tak diamentem tego projektu bedzie ponownie Twoj rezerwuar ;)

Co do grubosci,to z czego robil slawek czesci,nie wiem jakiej jest dokladnie grubosci,natomiast tafla pomaranczowego perspexu jaka wysylalem z uk do slawka(w polsce tego nie ma) ma grubosc 4mm.

• 2 tygodnie później...

wiadomosci z placu boju:

slawek prawdopodobnie wysle mi czesci dzisiaj,tj w czwartek.

Nadal czekam na karte graficzna-preoder zrobilem 8czerwca,a wiec,za chwile bedzie juz5 tygodni jak czekam  :roll:

Wpadl mi w lapy przeplywomierz aquacomputer,znajdzie sie w ukladzie-dodatkowo czujnik  temperatury.

Nie dawal mi spokoju moj riser,niewiem czy jest wadliwy,nie mam jak sprawdzic...alejakos przekonany jestem ze to stara seria,dlatego napisalem do suportu TT,z prosba o pomoc-wczoraj naapisane,dzisiaj odpowiedz:

"Dear Sir

Please send us your delivery address and we will send replacement part(s) free of charge.

Thank you for choosing Thermaltake."

swietny suport,krotko i na temat.brawo.

Mlody,zasiales       mi niepokoj w glowie i wolalem ta sprawe wyjasnic zanim dojdzie grafila i custom czesci.

adrian,u Slawka zostala reszta pomaranczowego perspexu-z tego co napisal,zuzyl 30 % arkuszu,wiec jak tylko sie dogadasz ze Slawkiem,uzywaj sobie  tego,mi juz nie  bedzie potrzebny-a moze Tobie sie przyda.

Mlody,zasiales       mi niepokoj w glowie i wolalem ta sprawe wyjasnic zanim dojdzie grafila i custom czesci.

Wiesz jak to mówią, "lepiej zapobiegać niż leczyć" ;) A z tego co się orientowałem to bardzo dużo osób na forum OCN (w tym ja) i nie tylko zgłaszało ten problem.

Edytowane przez Mlody

jak piszesz,wole juz wczesniej temat ogarnac,niz pozniej sie marszczyc i czekac...

Box na zasilacz...Mlody,jest tu pewien blad-widziszco jest nie tak-bedzie to poprawione oczywiscie ;0

p15105478wx33.jpg

p1510552g5xns.jpg

p1510562igxff.jpg

p1510584rmypg.jpg

p1510606vlau4.jpg

p1510615ugbde.jpg
Edytowane przez Oizo76
  • Popieram 2

Jedyne co zauważyłem to to, że nie masz jak w tym momencie wyprowadzić kabla zasilającego z gniazdka do zasilacza :P Ale nie wiem czy to o to Ci chodziło :) Druga kwestia jak to przymocujesz ? Tak jak u mnie na taśmę magnetyczną ?

• 2 tygodnie później...

chodzilo  mi o to,ze otwor na riser byl zle zamontowany-poniewlasciwej stronie.

co do montazu,mamkatowniki,bede kombinowal .

garsc informacji-dzisija brak czasu,wiec przekopiuje tylko:

oki,pierwzze przymiarki.

Niestety,,ale 1200 wylatuje z kompa-zasilacz jest za duzy,przy podawaniu wymiarow Slawkowi,nie wiedzialem ze taki bydlak wpadnie w moje lapy....ale zostaje u mnie,nie mam sumienia go sprzedawac,jest dla mnie jak pluszowy misio dla mojego synka  :E Po prostu mnie cieszy ;)
Na szczescie nie zdazylem sprzedac 860,wiec te malenstwo wraca do kompa.

na tym zdjeciu widac gdzie jest problem-box jest za maly-tzn mocowanie aquaero przeszkadza.

cover  na porty I/O-po zamocowaniu bedzie swietnie wygladal.

cougary przykrecone do  chlodnicy-bardzo,bardzopodobaja mi sie te wentyle

grill

tylko przymocowany na probe,wiec moze niebyc dokladnie-jak juz bede mocowal nastale,to oczywisciepostaram sie zamocowac idealnie-tak czy inaczej,jak dla mnie wyglada to przednio  :E 

juz bylem niespokojny,ale serwis TT dotrzymal obietnicy,dzisiaj dotarl riser.

ma te same oznaczenia,ale jest zauwazalnie krotszy.

poczatek problemikow-moje aquaero w custom ramce nie miesci sie w otwor w boxie-brakuje 1-2 mm
  • Popieram 3

Wygląda elegancko ale mam jedno ale :P Jak na moje ten cover na wentylatory psuje cały efekt. To tylko mój gust wiec wiesz :P Lecz jak dla mnie trochę to wygląda jak byś je "nakrył deską" a one są na prawdę ładne :) Nie ma co jednak teraz oceniać zobaczymy jak będzie się prezentować całość.

oczywiscierozumiem ze sa rozne gusta :)

Moj przecudowny(tak,nigdy mi sie nie znudzi) rez od skeepera zalany orangem TT

rez zamontowany,zaraz pod nim znajda siedwa filporty barrowa-tak jak wspominaalem,zero dundajacych wezy ;)

nastepna wolna chwila to beda otwory pod filporty-3 lub  4.

• Popieram 5

Jest progres, a to najważniejsze. Mnie tam podoba się ten cover na chłodnicę, z pomarańczowym gumkami od wentylatorów tak jakoś za dużo tego wszystkiego.

Rezerwuar od Skeep'a jest cudny!! Gdyby tak miał jeszcze na dole kolejna komorę wypełnioną płynem chłodzącym, tak dla symetrii

• Popieram 1

Ale Panowie ja nie mówię, że ona jest brzydka :) Po prostu mnie tam nie pasuje lecz nie wdawajmy się w dyskusję na temat szczegółów i gustów :P Progres zdecydowanie na plus i całość zaczyna na prawdę super wyglądać czekam na więcej :D i lecę sam do roboty nad swoimi gratami :P

• Popieram 1

no mam nadzieje w poniedzialek-wtorek zamontowac filporty,mam nadzieje ze ta rozwiertarka(czy ja tam to zwal) da rade.

Mam nieco problemow z boxem na zasilacz i aquaero...

Nadal czekam na 1080-to juz ponad 1,5 miesiaa-8 sierpnia beda 2 miesiace:/

juz kilka osob gardluje na forum ocuk o karty kf2,dzisiaj ma jakies info byc....co ciekawe 1070 dostepne od chwili premiery,caly czas od reki mozna kupic...a 1080 zero :/

Skeep,oczywiscie-nie ma problemu.

Filporty od reza zamontowane,tak bedzie wygladac laczenie

Mocowanie reza musialem dac na dystansach9uciete skowki od dlugopisu  :lol2: )aby zmiescic zlaczki

Klej aby posklejac box od slawka,mam nadzieje ze da rade.

8 sierpnia bede swietowac kolejna miesiecznice preordera gtx1080,wtedy minie dokladnie dwa miesiace ,kiedy zaplacilem za karte  :mad: 
Nadal nie wiedza kiedy kfa2 bedzie dostepna... :o 
sytuacja komiczna,ale nie dla mnie.Kontaktowalem sie z obsluga kleinta,zapytalem czy moge doplacic 20 funtow i zmienic zamowienie na inna karte-chodzi o GTX 1080 HerculeZ Twin X2-akurat  jest jedna na stanie.

http://www.inno3d.com/images/products/large/products_id_239_2.jpg

zgodzili sie-karta zniknela z oferty,ale poki co nie mam potwierdzenia wysylki.mam nadzieje,ze to ze zniknela-oznacza ze jest przeznaczona  dla mnie,a nie ze kto inny ja kupil... :kwasny: 

co zyskam na zamianie obrzydliwej kfa2 na herculeza?
Karta  ma referencyjne pcb-dlatego ja wzialem  pod uwage,mysle ze latwiej bedzie ja odsprzedac niz plastikowego referenta.Doplacilem 100zl,w pudelku jest podkladka pod mysz,oraz karta ma backplate,wiec moze da rade go zamontowacrazem z blokiemto bylby fajny plus,bo nie planowalem zakupu backplate ek.

dodatkowo zamowilem uchwyt  na pompke

ok,nawstepie-czesc zdjec robilem wczoraj po powrocie z pracy,czyli wieczorem,nie sprawdzilemich jakosci-a sa z du*y...zdjeci juz nie powtorze,bo nie chce  misie sciagac bloku i zakladac chlodzenia inno3d.

sama karta jest mala,tzn chlodzenie jes wielkosci pcb,nic nie wystaje,a  wiec wymiary ma jak referent,dwuslotowe-dobra opcjadla mniejszych kompow.

Kupujac karty asusa,evga w pudelku zawsze bylo zero gratisow-a tu prosze,podkladka pod mysz,klucze do benchmarkow-niby nic ,ale to  zawsze cos.

Jak widac,blok zalozony-kartagnie sie dodolu,zrobilem  na szybko podporkez weza,ten kawalek weza dobrze sie spelnia w tej roli,pomaluje go czarnym plastidipem i bedzie ok.

backplate pasuje-fajna sprawa-a mysle ze i wyglada calkiem ok.

zamontowalem mocowanie pod pompke.

teraz czas sie zajac boxem-du bedzie duzo zabawy.
Najpierw calosc musze dobrze skleic,a pozniej zastanowic sie jak box zamontowac. :hmm:
  • Popieram 3
  • 2 tygodnie później...

ukld byl juz zlozony,zalany,przetestowny...wystarczylo wszystko poinstalowac,zalozyc tyl,szybe i koniec...

...ale nie,kompa nie dalo sie uruchomic,blad 50,60po15 sekundch restart...nawet na chwile obrazu nie bylo widac.pretestowalem wszystko,porzyczylem kompa-sprawdzalem z innym procem,innymi ramami,grafika...nic.

Mysle ze to plyta.

niestety uklad rozmontowany,plyta idzie na serwis

Nie wiem jak i kiedysie to skonczy;(

No masakra...dwa miesiace czekania na karte,a jak juz wszystko jest...tojuz byla godzinka do skonczenia wszystkiego,uklad odpowietrzony,szczelny...ehhh...

a tak wygladal uklad -brakuje na zdjeciach odcinka z pompki do gpu-normalnie nie bedzie go widac,bo bedzie schowany za karta graficzna.

..plyta wyjeta,jutroodsylam n gware...jak bede mial  czekac kolejne dwa miesiace to chyba oszaleje :/

• Popieram 2

no wlsnie wszyscy robia fajne uklady w core5 na rurkach,a ja nie mam miejsc na zabawe z rurkami.dlugo myslalem jak dobrze poprowadzic uklad w p5,mysle ze finalnie by  to fajnie wygladalo.

dla mnie uklad na wezach tez moze byc ok,i nadal fajnie wygladac,ale pod wrunkiem wlasnie krotkich laczen,cisnych lukow no i oczywiscie jak jakis waz nie dynda w dziwnym miejscu.

U mnie wieksza czesc ukladu i dzie za mobotray,pombka bylaby schowana w boxie...no ale poki co nie da rady.

zstanawiam sie,czy zawiezc plyte do sklepu,czy do producenta slac.

• 1 miesiąc temu...

prawiepiec  tygodni czekalem na naprawe  plyty-ostatecznie wymieniona na nowa,niewiem doprawdyco moglo sie stac z nowa plyta :/

Mysllame ze to koniec problemow,wczoraj skladalem wszystko do kupy,okazalosieze aquaeronie dziala-masakra...kupilem zatem nowe 5lt,zaloze na niewyswietlacz  od PRO,o ile dziala.

Reszta w sumie ogarnieta,uklad zzalany,windows  smiga...tylko te aquaero