Skocz do zawartości

Brak płynności w grach mimo dużej ilości FPS-ów.


Recommended Posts

Witam.

 

Ostatnio zauważyłem,że z moim komputerem dzieję się coś dziwnego.

W każdej ale to w każdej grze, w którą chciałbym sobie pograć, obraz jest nie płynny, pomimo tego,że jest od 100-500 fps [zależy w jakiej grze], są to lagi typu 'tearingu' bądź "stuteringu", podczas poruszania myszką bądź też biegania postacią obraz jakby klatkował a fps-y nie spadają. Jest to strasznie męczące gdyż nie ma komfortu z grania czuć po prostu jakby grało się na 15 letnim sprzęcie z 15 fpsami.

 

Co takiego zrobiłem do tej pory :

 

- Zaaktualizowałem wszystkie sterowniki do płyty głownej ze strony producenta w tym sterowniki realteka najnowsze.

- Odinstowałem sterownik iod karty graf. programem DDU, natępnie pobrałem najnowsze oraz wykonałem czystą instalacje bez zbędnego syfu [tylko physx i sterowniki]

- Próbowałem się bawić z ustawieniami gier na low/medium/high ale na każdej wartości jest ten sam problem

- Zaaktualizowałem steroniki od monitora [ AOC i2269VMW] 60 hz.

- W panelu nvidii ustawiłem wszystko praktycznie na wydajność.

- Robiłem format, czyściłem PC ccleanerem, robiłem skany komputera

- win7 64  [ system jak i wszystko inne śmiga na bx100 ssd]

 

 

Dodam,że ten problem szczególnie jest męczący w cs:go gdzie przy 300-500 fpsach przy poruszaniu obraz się tnie.

 

Komputer :

i5-4690k nie podkęcana

gtx 970 nie podkręcana

2x4 ramu

Thermaltake 530w

 

 

 

Dziękuje,za pomoc :]

 

Komputer ma 6 miesięcy wszystko na gwarancji.

Temperatury podczas gry cpu 50-55 stopni, karta graf. 60-75 stopni.

 

 

edit/

 

Dodam jeszcze,że jak czasem przewijam stronę scrollem to robi się u góry taki pasek łamiący strone na pól, jakby fala na ekranie.

Edytowane przez problematyczny
Link to post
Share on other sites

Próbowałem tego wszystkiego nie zależnie ile max. fps ustawiałem w cs było to samo, ale problem nie tkwi w cs-ie tylko w PC, bo jest tak w praktycznie każdej grze - szukam przyczyny. V-sync w grach online się nie sprawdzi przez input lagi, w grach offline,też nie gra się za ciekawie przynajmniej mi osobiście, ale dziekuje za próbe pomocy :)

 

 

Myśle osobiście,że jest jakis problem między HZ monitora a karta graficzną.

 

 

Interesuje mnie również ta opcja w panelu nvidii i wydaje mi się,że to też może być problem, ustawiam w pulpcie rozdzielczość na 1280x1024[na takiej gram np. w cs] oraz ustawiam na 75 hz, natomiast w panelu nvidii jest nadal full hd oraz 60 hz, może to wchodzić ze sobą w konflikt i dlatego też ten ekran tak dziwnie się zachowuje? jakby ładował na raz i 60hz i 75?

 

http://4.1m.yt/oqjp2u0.png

Edytowane przez problematyczny
Link to post
Share on other sites

Ustaw te same ilości HZ i sprawdź, jak coś w panelu nvidii można też ustawić niestandardową ilość HZ, często więcej niż podaje producent/sam monitor

 

Ale jeśli masz dobrze zainstalowane sterowniki graficzne, to nie powinno być znaczenia ile wybierzesz w ustawieniach Windowsa bo liczą się ustawienia nvidii (sterownika)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...