Skocz do zawartości

Czerwone wino w białym kieliszku


Recommended Posts

Witajcie :)

 

Od przyszłego tygodnia zabieram się za zmiany w komputerze. Aktualnie wygląda to tak: 

 

http://i.imgur.com/reNuvUi.jpg

 

 

Docelowo chciałbym by w mojej białej H440 było czerwone LC.

Aktualnie znajduje się w niej:

i5-2500K+P67 UD5 

Noctua NH-D15S

2x Noiseblocker B12-P

Enermax UCTB14

Sapphire R9 290 Tri-X

AIM SC808

Team Vulcan 2x4 GB 2400 MHz CL11

XTR 550W

SSD C100 128 GB

WD Red 1 TB

 

Już za jakiś czas będzie w niej

Z97X-Killer

i5-4670K

2x4 GB HyperX Savage 2400 MHz CL11 RED

Karta graficzna zintegrowana póki co

Magicool Ultra 240 mm 2x120

Magicool DC 12V Pump MC-DCP450 Pompa z rezem

EK Water Blocks EK-Supremacy MX-Acetal

Płyn DP ultra RED (wydaje mi się że dzięki temu płynowi dostanę efekt taki jaki mam zamierzony - klarowne czerwone wino)

PrimoFlex Advanced LRT 16/10 mm

 

 

 

Wymieniam także szybkę z plexi na szybę ze szkła. Chciałbym również zrobić pewnego rodzaju cover na porty - szczególnie że płytę kupiłem bez tej zwykłej zaślepki.

 

Zastanawiam się nad wentylatorami, nie wiem też jeszcze co ze złączkami.

W przyszłości chciałbym dodać chłodnicę 360mm, wymienić blok oraz dodać kartę graficzną - jakiegoś Polarisa czy Pascala z blokiem.

 

Jest to moje pierwsze LC i jestem totalnie zielony także proszę o rady ;)

Edytowane przez BumCykCyk
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Zawsze mnie zastanawiało po ludzie to robią ? To jak tunningowanie golfa, a potem stanie pod blokiem i warczenie silnikiem... Chyba jestem staroświecki bo imo - komputera ma dobrze działać, a nie wyglądać jak choinka w boże narodzenie - pucha stoi pod biurkiem i nie wadzi nikomu... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zawsze mnie zastanawiało po ludzie to robią ? To jak tunningowanie golfa, a potem stanie pod blokiem i warczenie silnikiem... Chyba jestem staroświecki bo imo - komputera ma dobrze działać, a nie wyglądać jak choinka w boże narodzenie - pucha stoi pod biurkiem i nie wadzi nikomu... 

Niektórzy chodzą/jeżdżą na LAN-y, różne pokazy itd. Sam zabrałem się za modowanie głównie z powodów estetycznych, jak i tego że w pracy również mam pc-ta na widoku więc to też można powiedzieć świadczy o mnie/firmie jak ktoś przychodzi na wizytację czy coś. No i zawsze jak działasz w IT to można czasem dostać robotę tylko przez to że masz jakieś wyrafinowane modyfikacje które ręcznie robiłeś, czy chociażby kompa w oleju (a znam około 18 osób które z takich pobudek dostały pracę :D).

Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien czy ten primoflex będzie taki idealnie przeźroczysty , może lepiej kup Tygona , z tego co wszyscy mowią to jedyny całkowicie "transparętny" wąż ale ma podobno brzydki zwyczaj reagowania z płynami. Sam pomysł fajny i na pewno będzie bardzo estetycznie wyglądać. Do twojego planu ładniej by pasował blok z przeźroczystym topem , aczkolwiek masz pare czarnych akcentów w obudowie więc czarny acetal też powinien się prezentować.

Edytowane przez Arekko
Link to post
Share on other sites

Wezmę 3 na zapas ;)

Dzięki.


Części powoli się schodzą. W międzyczasie składałem i przygotowywałem do pracy komputer w rodzinie :) Jeszcze jutro przyjdą złączki barrow za co dziękuję tomkowi.

Dzisiaj byłem w paczkomacie po paczkę z angeli (węże + płyn). Okazało się, że dostałem 2 sztuki 14 calowych figurek Jezusów w Żłobku, brązowo złotych. Prosto z Filipin.

 

03f50VR.jpg

 

 

A nie, to jednak płyn i węże :)

 

6W2DBVk.jpg

 

xvOgmlW.jpg

 

0gurHBk.jpg

 

 

Nie umiem się już doczekać ;) Jutro przyjdą złączki i zabieram się do pracy! Jakieś rady? Pierwszy raz będę chłodzenie wodne montował... Oprócz ręczników wszędzie.

 

(Fotki robione Lumią 930)

Edytowane przez Voidereles
Link to post
Share on other sites

Hah nic nie szkodzi :)

Złożyłem komputer. Trochę to trwało. Na koniec okazało się że pompka cieknie, jednak już uszczelniłem silikonem, zobaczymy jak będzie działać, ale to dopiero za tydzień, bo w tygodniu brak czasu. Póki co odmontowałem chlodzenie wodne i komputer dziala na Noctui NH-D15S. Przylutowałem też kabelki które miały słabe styki albo się porwały z mojej H440. Regulacja obrotów przez własnej konstrukcji regulator. Mieliśmy (składałem z kolegą) niemały problem z rezerwuarem. Nie było jak go przymocować... Próbowaliśmy na opaskach zaciskowych, różnych śrubach... ciężko. Macie jakiś pomysł? Nie może być przed kartą graficzną bo jest za gruby. Musi być jakoś przymocowany z prawej strony. 

 

zmQLonc.jpg

 

jZtJkbN.jpg

 

ZqqegJK.jpg

 

BLNe6K5.jpg

 

 

 

 

 

http://i.imgur.com/CrE7hU1.jpg

 

QtFDWTj.jpg

 

IfItjCi.jpg

 

XBiJVfx.jpg

 

z70mhIX.jpg

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Te magicoole bardzo często przeciekają, użyj taśmy sylikonowej hydralicznej na gwint. Co do umiejscowienia comba pompki i rezerwuaru to faktycznie lipa. Jak wyposażysz się 360 na przód to do niego się przymocuje combo a teraz to lepiej go zamontować tam gdzie masz klatki na dyski albo na stojąco zamiast ssd.

Edytowane przez huckinCharlie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...