Skocz do zawartości

Smartfon do 800zł, aparat jakości Lumia 930


Recommended Posts

Witam

 

Właśnie sprzedałem swoją Lumię 925 i szukam czegoś lepszego. O ile mobilne Okienka mną zawładnęły i poszukuję Lumii 930 (głównie ze względu na aparat) to może ktoś poleci coś konkurencyjnego w przedziale do 800zł :)

 

  • budżet - 800zł
  • zakupy na allegro, olx itp; nówki i używane; chińskie jak najbardziej ok
  • rozmiar wyświetlacza - myślę że 5" to rozsądne maksimum
  • system bez znaczenia
  • przeznaczenie smartfona - potrzebny dobry aparat (fotograf amator), reszta w sumie bez różnicy, każdy się sprawdzi, byle bym nie musiał łądować codziennie przy małym użytkowaniu

 

Aktualnie mój nr 1 na liście to Lumia 930, ale rozważam jeszcze LG G3(czy można tam załatwić manualną tryb w aparacie?). 

 

Link to post
Share on other sites

Smartfonu z lepszym aparatem, lub nawet porównywalnym z Lumia 930 w tej cenie na androidzie NIE MA!!!

 

THE END

 

 

P.S.

Sam szukałem długo... baaa... do teraz szukam. Tyle że ja mierzyłem w jakość Lumii 1020 (ale teraz już wiem że takiego aparatu jak w 1020 to android już nigdy nie będzie miał - bo jakby miał smartfon z takim aparatem powstać to już dawno by powstał). Co do L930 to też miałem i pierwszym smartfonem jaki mu dorównał zdjęciami (pomijam rzecz jasna Lumia 1520, która ma taki sam aparat jak L930) był Samsung Galaxy S6 - który jednak jest niemal 2x droższy od twojego budżetu, a co do LG to wciąż gdzieś daleko za murzynami jest, a HTC i Sony to totalne średniowiecze. Są też chińskie smartfony, tutaj taki przykładowy Xiaomi Mi4C 3gb/32 (2gb wersję odpuść z miejsca) - aparat całkiem całkiem (jak na tę cenę "całkiem całkiem"!!!) - tyle że bateria... straszna lipa... miałem okazję używać kilka dni - nigdy się nie obeszło bez dziennego ładowania. (pomijam także brak NFC oraz GorillaGlass)

 

Moją sugestią dla Ciebie jest jednak SGS5 - aparat dość fajnie daje radę - i jeśli ja właśnie miałbym tylko na aparat stawiać i kupował coś na androidzie do 800zł to SGS5 byłby moim numerem 1... ale... minusem jest jednak 2gb RAM i cała ta chora polityka aktualizacji systemu przez Samsunga - tzn nie ma tragedii bo raczej do 6.0 aktualizacja będzie... ale jak bardzo to spowolni system i osłabi baterię? (patrz przykład SGS4, gdzie aktualizacja systemu baterię o dobre 30% pogorszyła) no i kolejna sprawa a propos aktualizacji - kiedy? miesiąc, kwartał, rok... tego nikt nie wie... (tzn. nie żeby u HTC, LG czy Sony było lepiej... ale jednak do Xiaomi, Lenovo czy wielu innych "chińczyków" wciąż Samsungowi daleko).

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Już myślałem że nikt nie napisze :D

 

No fakt, jednak po głębszych szukaniach okazało się, że bez budżetu rzędu 1000zł nie ma opcji znaleźć równie dobrego fotograficznego aparatu (na androidzie) co L930/1520.

Sam już Lumię 930 zamówiłem. Udało się znaleźć okazję z 2-miesięczną Lumią i wszelką dokumentacją za 700zł, tak więc warto szukać i pytać :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...