Skocz do zawartości

Goodram CX100 w laptopie - "a disk read error occured"


Recommended Posts

Witajcie.

Kilka tygodni temu oddałem swojego Probooka 4320s mamie. Działał bezproblemowo z moim Plextorem M6S, jednakże dysk ten założyłem do nowego laptopa, a Probook dostał Goodrama CX100.

Działał w zasadzie bezproblemowo - zdarzyło mu się dłuższe bootowanie systemu kilka razy, ale w gruncie rzeczy było ok. Do dziś. Przy kopiowaniu plików zaczął okropnie mulić, wieszać się, więc mama go zresetowała. I amen. "A disk read error occured".

 

Krótko - dysk siadł? Czy szukać przyczyny w systemie (oryginalny W7Pro) ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wrzuciłem go do swojego Elitebooka. Za pierwszym razem go nie widział, za drugim tak, uruchomiłem Ubuntu z LIVECD i skopiowalem swoje dane z SSD, o dziwo się udało. Usunąłem partycje, żeby wyczyścić dysk no i działa. Instalator Windowsa go normalnie widzi. W tym rzecz, że nie mogę sobie pozwolić na kolejną awarie, mama trzyma na dysku ważne dla niej pliki. Nie wiem, czy przyjmą go na gwarancję, przecież w zasadzie działa..

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Musisz dać SMART-a tego dysku, bo to mogły być komórki pamięci ( jest to TLC więc mogą wychodzić błędy ), a mógł kontroler itp. 


 

 

. W tym rzecz, że nie mogę sobie pozwolić na kolejną awarie, mama trzyma na dysku ważne dla niej pliki.
 No to wybranie dysku na TLC do czegoś, co nie ma stałego zasilania, jest trochę strzałem w stopę.  
Link to post
Share on other sites

Cóż, moja rodzicielke do droższego dysku przekonać zdołała dopiero ta awaria - jadę zaraz po Cruciala BX100 albo Plextora M6s.

 

SMART nie bardzo mam z czego zrobić (MHDD na USB jest? nawet płytki CD nie mam czystej w domu..), a jest ogólnie pewność, że to jest awaria? Jakakolwiek, ważne by były podstawy do oddania dysku na gwarancję.

 

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...