Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkim, zakupiłem sobie niedawno solo 6c. Mam kilka pytań odnośnie tych głośników. Jestem "noobem" w temacie audio więc proszę się nie śmiać z pytań http://forum.komputerswiat.pl/public/style_emoticons/default/smile.png


1. Jak napisałem mam je dosyć krótko - 2dni. Naczytałem się, że głośno grają i czysto - przy 50 vol jest już na prawdę ostro. Zaś u mnie przy 50vol jest przeciętnie(na kompie też max). Trzeba je dogrzać z kilka dni ? Na instrukcji było napisane, by wziąć wszystko na minimum przy pierwszym odpaleniu, potem zwiększyłem do 20vol(na komputerze też) i cisza, dopiero przy 30 coś słychać. Bo ja jak głupek myślałem, że kable źle podłączyłem i co chwile wyłączałem zasilanie, coś tam poprawiałem i tak w kólko z kilkanaście razy  http://forum.komputerswiat.pl/public/style_emoticons/default/wacko.png


2. Złącze cinch - wejście PC do kompa i laptopa, a aux do smartfona ? Dobrze rozumiem ? Poza tym biały cinch wchodzi bez problemu, a czerwony trzeba użyć siły by go wcisnąć, to normalne ?


3. Czy wyłączać je z zasilania z tyłu po słuchaniu, czy tylko na pilocie wyłączyć i mogą tak stać ?


Nie wiem czy będzie to pomocne, ale pokój ma wymiary ok.14m2. 


Byłbym wdzięczny za odpowiedzi, bo nie wiem czy ja robię coś źle, czy może akurat ten model głośnika który mi się trafił jest jakiś trefny ?


Pozdrawiam http://forum.komputerswiat.pl/public/style_emoticons/default/smile.png


Link to post
Share on other sites

Zakładam, że to nówki sztuki wersja z pokrętłami z boku.

 

1. Głośność grania zależy od poziomu sygnału na wejściu. Może masz niski poziom sygnału? Albo coś nie tak z kablami?

2. AUX jest do "czegokolwiek", to po prostu wejście liniowe - możesz podłączyć tam komputer również.

3. Wersja z pokrętłami już nie zżera tyle prądu 'na postoju' co poprzednia, nie mniej jeśli chcesz zaoszczędzić to lepiej wyłączać.

Link to post
Share on other sites

Nówki sztuki z pokrętłami.

1.Jeśli byłoby coś z kablami to w środku ? Bo obejrzałem je dokładnie i żadnych usterek nie dostrzegłem.

2. Czyli bez różnicy czy podłączę je do AUX czy PC 

Możliwe, że przesadzam z tą głośnością i głośniki wystarczy dłużej pogrzać, ale czytając komentarze to większość chwaliła te audio pod względem bassów i głośności, więc się trochę zdziwiłem.

Możliwe by były uszkodzone ?

Dzięki cooger za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Grają jeszcze ciszej. Ustawiłem na max 60vol i wtedy było w miarę, ale czy nie powinno być tak chociażby na poziomie 30 lub 40 ? Często czytałem, że 40vol to w wielu przypadkach spokojnie wystarczy do głośnego słuchania, a u mnie przy 60 było przeciętnie. Żeby nie było nie jestem głuchy :)

Z tel. na 30vol prawie nic nie slychać, a dodam, że tony niskie jak i wysokie na max są ustawione. Poniżej 20 całkowita cisza.

Na prawdę nie wiem czy tak powinno być. Trochę mnie to martwi :(

Link to post
Share on other sites

Mam to samo z solo7c, wysłałem na gwarancję, dali nowy komplet i to samo. Fakt faktem do 25/60 nie jest zbyt głośno, później już jest lepiej, przy 45/60 ciężko wytrzymać w pokoju.

Na front panelu w pc grały głośniej. Cube Be trochę pomaga.

Link to post
Share on other sites

No właśnie, a u mnie przy 45vol jest cicho, tak jak pisałem dopiero przy max vol jest lepiej.

Dziwne, bo wydaję mi się, że moje stare, malutkie głośniczki, które już sporo przeszły, grają trochę głośniej, choć jakość dźwięku jest gorsza. I co w tym wypadku robić ?

Link to post
Share on other sites

Wygrzewanie nic w głośności nie zmieni bo niby dlaczego. Sprawdź jeszcze z innym źródłem. Sprawa numer dwa - bass i wysokie nie powinny być ustawione na maksymalne podbicie, na wyższych poziomach głośności zacznie zniekształcać a krańcowo to może nawet zniszczyć przetworniki (głośniki).

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie coś musi być nie tak z tymi głośnikami w takim razie.
U mnie normalny poziom głośności przy SOLO7C to było poniżej 20/60, czyli gdzieś tak w okolicach 10-20.

A słychać że coś w nich grało było nawet na poziomie 2/60.
Podłączaj do AUX - wtedy nie musisz zmieniać źródła pilotem.

Wyłączaj z tyłu przyciskiem, wtedy nie pobierają prądu.
Wyciszenie pilotem sprawia, że jedynie volume się scisza (mute), a głośniki nadal normalnie działają i pobierają tyle samo energii.
SOLO7C włączone pobierały chyba koło 12 W energii (mierzone Energylogger 4000)

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dzięki ReznoR za rady, na pewno się przydadzą. Co do głośności - obecnie słucham muzyki podłączonej do laptopa. Na lapku vol max, na głośnikach 35 i muzyczka leci cicho jak na kołysankę. 

Testując przy max vol na laptopie: do 20 vol na głośnikach nie słychać praktycznie nic, do 30 bardzo cicho, do 40 cicho, do 50 przeciętnie. 

Edytowane przez Pankrat
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat, ponieważ głośniki wróciły nowiutkie z gwarancji. I muszę powiedzieć, że jest lepiej, aczkolwiek nadal tak jakby grają ciszej niż przypuszczałem. Poprzednio poniżej 20 vol nie było praktycznie nic słychać, teraz zjechałem do 12 vol i muzyka była lekko słyszalna. Na razie zatrzymam je przy sobie, jak mocy będzie za mało to najwyżej zwrócę.

Link to post
Share on other sites

Widzisz co napisałem wyżej?

Input sensitivity to poziom napięcia wejściowego - napięcie jakie płynie z karty dźwiękowej, telefonu, odtwarzacza MP3 jest znacznie niższe.

Niewiele urządzeń jest w stanie wygenerować wyższe napięcie aniżeli 250mV a tym samym zestaw nie jest w pełni wysterowany. Dla przykładu X-Fi Titanium HD (karta muzyczna na PCI-E) generuje sygnał na poziomie 2V czyli 2000mV (to tak jakbyś nie uważał na fizyce) a więc sygnał prawie 5-krotnie wyższy od tego jaki potrzebny jest tym głośnikom. Gwoli ścisłości to przy takim sygnale głośniki pełną moc osiągną przy niepełnej skali głośności czyli dajmy na to 20 w skali do 40 czy tam 50, co jest niewskazane bo można je uszkodzić.

Link to post
Share on other sites

Jak się dowiesz jaki ma poziom wyjściowy - output level.

Ja nie mogę znaleźć.


Maya EX5 czyli podobna karta ma -10dBV co daje 0.316227766Vrms czyli 316mV a więc poziom Audigy 2 ZS.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...