Skocz do zawartości

Chłodzenie CPU i3-4150 w przyszłości i5 LGA 1150


Recommended Posts

Heja,

polecicie jakieś dobre i tanie chłodzenie do i3-4150 w przyszłości jakieś i5 ale bez extremalnego OC.

 

Co musi być:

 

- musi wejść na Płyte ITX B85 z ramami high-profile (4cm)

- wysokość max 175mm

- ciche (idealnie wiatrak 120mm)

- tanie - i mniej tym lepiej max 100pln może być używane

 

 

Dzięki za propozycje

TB

Link to post
Share on other sites

BOX - nic więcej nie jest potrzebne do takiego procesora. A jak już koniecznie to jakaś Fera, Spartan albo pochodne. BTW. jaki to dokładnie model płyty? Niektóre ITX zwłaszcza MSI mają socket cpu bardzo blisko slotu PCI-E co wyklucza używanie chłodzenia wieżowego 120mm razem z kartą graf.  

Link to post
Share on other sites

Czyli coś jest nie tak, na boxie ten cpu ma z reguły ok. 60C i jest cichy (przynajmniej te, z którymi miałem do czynienia tak miały). Pewnie za słaby docisk lub słaba wentylacja obudowy. 

Co do płyty to na tego GB powinno wejść większość chłodzeń 120mm, w takim razie Fera 2/3 będzie ok.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zmotywowany tą uwagą odgrzebałem w szafce jakąś pastę termo - rozebrałem cooler, przeczyściłem i założyłem na nowo. Temperatura po pół godzinie grania osiągnęła 62st więc o 10st mniej niż wcześniej. Ale niestety boxowy wiatrak jest i tak najgłośniejszym elementem zestawu, dzięki za radę!

 

Pytanie czym różni się Fera2 od Fera3? Czy to jest to samo wydane pod inną nazwą?

 

Ps.: jest coś w podobnej cenie co ma czarny radiator?

 

Dzięki!

TB

Link to post
Share on other sites

Fera 2 od 3 różni się trochę innym układem rurek oraz wentylatorem. W praktyce różnice są kosmetyczne. 

Z czerwonym radiatorem będzie ciężko afik tylko Prolimatech takie robił ale one będą sporo droższe. Prędzej znajdziesz coś z czerwonym wentylatorem np: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-themis-0p105255-602807/aczkolwiek nie wiem jak z jego głośnością bo nigdy takiego nie używałem. 

Link to post
Share on other sites

co do tego be quieta pure rock to uważam ze w tej cenie to bardzo dobre chłodzenie, dziewczyna ma i5 6600k asus z170 pro gaming i to chłodzenie ja mam taka sama płyte i proca + chłodzenie noctua nhd-15s i u niej mam na procku 4400GHZ na 1,275v a u mnie 4400GHZ na 1,280 i w cale nie ma takich gorszych temperatur ok 60-65 stopni pod obciążeniem dodam  ze ma budę zalman r1 i mniejszy porządek w kablach niz ja:P

A i dodam że takie temperatury na niskich obrotach coolera i pozostałych wentylatorów(coolera nie słychać)

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

 

 

LEPA LV12 wygląda nieźle wizualnie - dobre to jest?

Trzymałem ją w rękach, jakość wykonania naprawdę świetna, no i to czarne wykończenie, nawet stopa i ciepłowody.

W testach odrobinę chyba lepsza od pure rock.

Podejrzewam, że pokuszę się o jej zakup żeby porównać bezpośrednio z BQ.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...