Skocz do zawartości

Problem z samoistym dotykiem w jednym miejscu


Recommended Posts

Witajcie.

Od kilku dni mam problem z moim LG G2.

Wykonałem root telefonu (Android 5.0.2) i po tym wszystko było okej.

W pewnym momencie zauważyłem, że ekran od czasu do czasu lubi sobie "kliknąć" jedno miejsce, w górnej części.

W końcu zaczęło się to nasilać i postanowiłem coś z tym zrobić.

Zacząłem od usuwania aplikacji, co pomogło, ale tylko na chwilę.

Następnie zrobiłem przywracanie do ustawień fabrycznych, również pomogło na chwilę.

Dzisiaj usunąłem roota, co też chwilowo pomogło.

Problem niestety nie ustał.

Kiedy ekran zacznie sam "klikać" ja nie mogę nic zrobić, muszę zablokować i odblokować telefon, aby go używać.

Denerwuje to dość mocno, ponieważ telefon sam chowa mi klawiaturę, wchodzi w budzik, zmienia ustawienia, itp.

W zależności od tego, co akurat na nim robię.

Dodatkowo dotyk lubi się czasami zaciąć.

Nie pozwala mi na przykład na pisanie, muszę odblokować i zablokować telefon, aby wszystko wróciło do normy.

Po włączeniu opcji pokazywania wskaźnika dotyku, ekran wykrywa ten samoistny dotyk tak jak każdy inny.

Już sam nie wiem czy to wina softu, czy sprzętu.

Czy na tej podstawie jesteście w stanie mi pomóc?

Jaką wersję Androida wybrać, jeśli chciałbym sprawdzić czy przeinstalowanie systemu pomoże?

Przeczytałem chyba wszystkie tematy dostępne po wyszukiwaniu w Google i nic nie pomogło.

W razie potrzeby, mogę spróbować złapać moment samoistnego dotyku na screenach.

Dodam jeszcze, że ten samoistny dotyk występuje w górnej części ekranu, w jednym miejscu i zawsze jest to bardzo dużo klików naraz.

Kiedy odwrócę telefon i zmieni się orientacja ekranu, ten dotyk również zmienia miejsce tak, aby klikać w jego górnej części.

Przykładowo, jeśli w górnej części mam widżet zegarka, niezależnie od orientacji, "klik" zawsze trafia w niego, przechodzi w timer i dalej nic się nie dzieje, bo w tym miejscu nie ma innych opcji do kliknięcia.


Dziękuję za tak nieocenioną i szybką pomoc wszystkim http://forum.android.com.pl/public/style_emoticons/default/wink.png

Pomogła zmiania ROMu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...