Skocz do zawartości

Podkręcanie karty graficznej


Recommended Posts

Siema.

Wiem, że tematy już były w sprawie podkręcania karty graficznej GTX 460, ale autorzy tych tematów mają inny sprzęt.

 

Szukałem na goglach to min. wyskakuje jest jak się obsłużyć programami do O/C, albo jak podkręcić np. 9600 GS.

 

Tutaj dużo osób posiada GTX'a i napewno robiliście O/C np: Arved, Valus ;)

Karta z serii GIGABYTE

zasilacz chieftc 600w

 

Np: Powiedzcie Ci co robili O/C tej karty ustaw rdzeń tak i tak shadery, pamięci, napięcie tak i tak :)

 

Nie myślcie, że jestem leniwy, ale jakoś lepiej mi jest pisać tu na tym forum bo uważam, że to forum jest super i polecił bym je każdemu :)

Pzdr. WŚ

Link to post
Share on other sites

Mojego GTX-a Msi Tallon Attack podkręciłem do 850Mhz, dalej nie ma sensu przy chłodzeniu powietrzem,na 860Mhz testując w maksymalnych ustawieniach

programem OCCT, pojawiają się pierwsze drobne błędy.

Chwalę sobie ten soft, gdyż jak żaden inny wyłapie każdy artefakt, Furmark i inne gówna tego pokroju nie reagują na tego typu błędy.3Dmarki cała ich rodzina zresztą, chodzi stabilnie nawet przy 900Mhz, więc też można sobie je odpuścić. Można testować w pętli Uengiem po dłuższym czasie też wypatrzysz artefakty, albo wywali ci sterownik ekranu.Zresztą wyżej nie ma sensu przy taktach 850Mhz i sterach 260.99 W3Dmarku osiąga się16000, w11 jakieś 3690 dla GPU o ile dobrze pamiętam, więc wydajność jest zdecydowanie lepsza od radka 5850. Do tego w 100% stabilnie więc co więcej potrzeba? ;)

Jak czytam pierdoły że 460 nie nadaje się zbytnio do full hd to dość mnie to bawi :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bo istnieje pewne ograniczenie :) i aby dalej się bawić w OC pewnie będziesz się musiał zaopatrzyć w zmodyfikowany bios do swojej karty :)

Należy też pamiętać ,że przekraczanie tej granicy niesie ze sobą pewne ryzyko, a temperatura i głośność układu prawdopodobnie wzrośnie.

Link to post
Share on other sites

Jaka masz wersje tego 460?

uwazam ze szkoda ladowac wieksze napiecie bo to sie moze skonczyc tylko spaleniem sekcji

szczególnie gdy jest nie chlodzona jakims radiatorkiem.

po 2 nie ma to sensu bo duzo wiecej nie wyciagniejsz z karty - mysle ze jakies 30-50mhz to jest góra ale dopiero >1,1 - 1,13

po 3 jesli nigdy nie robiles flashu (w sumie kiedys musi byc 1 raz :) ) to szkoda ryzykowac, zle sie wgra czy braknie pradu itp to karta raczej na zlom.

Jak chcesz wiedziec to prosze bardzo:

w gpu-z zapisujesz bios do pliku.

odpalasz nibitor 5,8

wczytujesz bios (zmien w typie pliku na bin :) )

odpalasz potem tools-> fermi votage -> i na samej górze masz limit, to sobie zwiekszasz.

potem zapisujesz bios jako ROM.

nastepnie sciagasz nvflash

wrzucasz wszystko na bootowalny pen/plyte z DOSEM - ja uzywalem miniXP

potem tylko wklepujesz w wierszu polecen nvflash GF104.rom

i czekasz.

Link to post
Share on other sites

ale nie rozumiem po co w twoim przypadku zmieniać biosa... masz za mała wydajność na 850 MHz ? to Podkręć swojego Procka do 3.8 a odczujesz przyrost wydajności. a tak mi się wydaje przy takim napięciu ( 1087 mV) powinieneś zrobić te 900 na rdzeniu, więcej nie ma sensu, uwalisz sekcje zasilania i będzie płacz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...