Skocz do zawartości

Potrzebny Router ADSL Dual ISP Failover 400 zł


Recommended Posts

Witam, potrzebuję zakupić router pod Neostradę i Aero2

 

W pomieszczeniu 1 mam kabel Neostrady

W pomieszczeniu 2 mam router WiFi z wbudowanym modemem 3G z kartą Aero2

 

Czyli pierwszym ISP jest Neostrada, drugim router z Aero2

 

Szukam routera bezprzewodowego do 400 zł do którego podłącze jednocześnie Neostradę i Router z Aero2. Musi mieć funkcję failover, w razie awarii jednej sieci przełączy się na drugą. 

 

Fajnie jakby był to TP-Link albo ASUS

 

Dodam, że router z Aero2 jest piętro wyżej gdzie łapie idealnie zasięg, nie ma możliwości jego przeniesienia.

 

Urządzenia podłączone do jednego i drugiego routera nie muszą być w jednej sieci, mają mieć tylko stale dostęp do internetu.

 

Skoro router z Aero2 będzie dostawcą internetu dla nowego routera, to żeby połączyć te urządzenia trzeba będzie wykorzystać połączenie LAN-LAN czy LAN-WAN?

 

 

Link to post
Share on other sites

Najlepszym wyjściem z mojego puktu widzenia jest zakup Mikrotika. Jednak uprzedzam że trzeba mieć trochę wiedzy na ten temat. Na MT zrobisz wszystko to co chcesz :D Jeżeli jednak masz mniejsze pojęcie to DWR - 921 powinien zalatwić sprawe (D-link) Ewentualnie jak chcesz mieć all in one to np. DGN2200 (Netgear) tylko działa z modemami Huawei E153 (generic E1550),Huawei E173u-2 & E173s-2 (generic E1750),Huawei E1820,Huawei E367,Huawei E353, Huawei E3131,Huawei E303.

Edytowane przez zabuza
Link to post
Share on other sites

Żeby przełączać połączenie to musisz mieć 2 WANy. 2WANy, ADSL i WiFi to chyba w tym budżecie abstrakcja. IMO - modem ADSL do Neostrady, to do WAN1 a ten drugi do AERO na WAN2 (będziesz miał niestety podwójny NAT, chyba że idzie go jakoś wyłączyć w tym routerze). Jak ma być WiFi to dołożyć jakiś AP na LAN. Wiem gdzie za 250 kupić bardzo konkrenty (oczywiście używany) QNO QVF8034 http://www.qno-europe.nl/product/QVF8034/NL, jakby co to na priv.

Edytowane przez cooger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Żeby przełączać połączenie to musisz mieć 2 WANy. 2WANy, ADSL i WiFi to chyba w tym budżecie abstrakcja. IMO - modem ADSL do Neostrady, to do WAN1 a ten drugi do AERO na WAN2 (będziesz miał niestety podwójny NAT, chyba że idzie go jakoś wyłączyć w tym routerze). Jak ma być WiFi to dołożyć jakiś AP na LAN. Wiem gdzie za 250 kupić bardzo konkrenty (oczywiście używany) QNO QVF8034 http://www.qno-europe.nl/product/QVF8034/NL, jakby co to na priv.

W pomieszczeniu 1 mam kabel Neostrady

W pomieszczeniu 2 mam router WiFi z wbudowanym modemem 3G z kartą Aero2

 

DGN2200 i modem (ADSL jest , usb na modem z areo jest ) wlaczyc funkcje failover w modemie ADSL czyli DGN2200. I tyle

Edytowane przez zabuza
Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o ASUS DSL-N17U ?

 

Dodam, że router z Aero2 to D-LINK 921


W pomieszczeniu 1 mam kabel Neostrady

W pomieszczeniu 2 mam router WiFi z wbudowanym modemem 3G z kartą Aero2

 

DGN2200 i modem (ADSL jest , usb na modem z areo jest ) wlaczyc funkcje failover w modemie ADSL czyli DGN2200. I tyle

Nie mam modemu na USB tylko router z wbudowanym gniazdem SIM, ten router udostępnia internet po wifi i ma jeszcze po kablu łączyć się z urządzeniem którego poszukuję

Edytowane przez msvista
Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o ASUS DSL-N17U ?

 

Dodam, że router z Aero2 to D-LINK 921

Nie mam modemu na USB tylko router z wbudowanym gniazdem SIM, ten router udostępnia internet po wifi i ma jeszcze po kablu łączyć się z urządzeniem którego poszukuję

ok. To zadam ci jeszcze kilka pytan czy masz możliwośc przeciagniecia kabla od neostrady do 921? tzn rj 45 jak tak to kup najprostszy modem ADSL i ustaw w trybie brgde i po klopocie a na 921 masz opcje failover. Od ADSL ciagniesz kabel do 921 do WAnu i ustawiasz tam polacznie z nostrada  i opcje failover.

A tu masz jak ustawic 921

http://www.dlink.com/pl/pl/support/faq/routers/mobile-routers/dwr-series/dwr-921/pl_jak-wlacze-funkcje-failover-w-moim-routerze-dwr-921

Tylko ty w punkcie 4 ustawiasz PPoe i swoje dane z neostardy login i haslo

Edytowane przez zabuza
Link to post
Share on other sites

Nie mam możliwości przeciągnięcia kabla od Neostrady, kolejna sprawa, nawet jeżeli będzie taka możliwość to piętro niżej D-Link ma słaby zasięg, dlatego potrzebny mi na dole Router który połączy dwie sieci i udostępni mi je przez WiFi

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie mam możliwości przeciągnięcia kabla od Neostrady, kolejna sprawa, nawet jeżeli będzie taka możliwość to piętro niżej D-Link ma słaby zasięg, dlatego potrzebny mi na dole Router który połączy dwie sieci i udostępni mi je przez WiFi

Nie router a extender, ewentualnie mały, niezarządzalny switch.

Edytowane przez developer11
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...