Skocz do zawartości

Różnica słuchawek HX Cloud i HX Cloud II


Recommended Posts

Witam mam pytanie jaka jest różnica między wcześniej wspomnianymi słuchawkami czyli HX Cloud i HX Cloud II gdy sprawdzałem opis techniczny urządzeń jedyną różnice dostrzegłem w mikrofonie i była tylko jedna różnica w częstotliwości przenoszenia a różnica cenowa tych słuchawek wynosi ponad 100 zł i chciałbym się dowiedzieć czemu ona jest taka wysoka z góry dziękuje za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Bo w Cloud II masz dodatkowe urządzenie audio na USB ze sterownikami, które jest gorsze niż integra, a więc całkowicie zbędne.

Różnią się też kolorami.

Częstotliwość przenoszenia nie mówi nic o jakości czy różnicach brzmienia, bo to sprzęt gra, a nie cyferki.

Pytasz się czemu jest taka różnica w cenie? Marketing GEJmingowych producentów.

Link to post
Share on other sites

Zasdniczo dwójki i jedynki to to samo. W dwójkach jest lepszy mikrofon który i tak jest bardzo słaby i zalman mic-1 za 20zł bije go bardzo mocno po głowie. W dwójkach zamiast dwóch jacków(jeden na słuchawki i jeden na mikrofon) jest jeden tzw combo co pozwala na korzystanie z zestawu na laptopach aczkolwiek stwarza problemy na stacjonarnych kompach które mają właśnie 2 jacki a nie 1 combo. w dwójkach dostajesz też kartę dźwiękową na usb charakteryzującą się dyskusyjną jakością dźwięku (na poziomie zintegrowanej karty w płycie głównej kompa). Dwójek nie poleca się  bo są za drogie i oferują to samo co jedynki

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat, bo też rozważam zakup HX Cloud - posiadam mikrofon zalman mic-1 i szczerze mówiąc wcale nie jestem z niego zadowolony. Praktycznie nie da się na nim rozmawiać na Skyp czy pogadać na CS;GO no i ten wszędzie walający się kabel. 

Czy znacie jakąś alternatywę dla HX Cloud w tej samej cenie lub wyższej (max 350zł) z wbudowanym mikrofonem ? Szukam czegoś pod gry typu CS GO i tak by można na spokojnie pogadać na TS/Skype/itp. 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/172967-o-tym-dlaczego-nie-warto-kupowa%C4%87-s%C5%82uchawek-z-mikrofonem-takich-marek-jak-logitech-creative-roccat-razer-steelseriesmad-catz-itp/

 

^ Temat przerobiłem, choć nie powiem Logitechy swoją konstrukcją rozwalają system, to ich wytrzymałość i awaryjność pozostawia wiele do życzenia ;) 

Link to post
Share on other sites

Na 99,9% obstawiałem że własnie te ktoś poleci... No ale w sumie nie ma się co dziwić, znaleźć słuchawki z wbudowanym mikro które nie rozlecą się po 2 msc jak Logitech'y G35 i będą miały przyzwoite granie jak ze świecą...

W każdym razie zamówiłem sobie do salonu HyperX v1 i obaczymy co to będzie jutro, kształt tych HMC631 nie przemawia do mnie, a raczej mam wrażenie że słuchawki będą się zsuwać lub będą po prostu niewygodne.

W każdym razie design tych 631 dla mnie jest o niebo niebo lepszy od tych HD681.

Link to post
Share on other sites

^ Jeżeli pytasz mnie, to tak. Czytałem, czytałem opinie - na morele, na ceneo, testy na benchmarku i komentarze na zagranicznych forach, o dziwo za granicą te słuchawki nie mają już wcale tak dobrych opinii i głównie chodzi mi tutaj o pilot na przedłużaczu a w v2 jest podobnie, tylko chodzi o pilot z wbudowaną 7.1.

 

BTW Przynajmniej nigdy nie mam problemu z tym że na pałąku jest mała regulacja, bo mam trochę/bardzo trochę mniejszą głowę :P

Link to post
Share on other sites

Nikt kto się zna na audio i o zdrowych zmysłach nie używa kabla z pilotem ;) A już zwłaszcza tych śmieci na USB.
To, że takie zbędne dongle do których się niepotrzebnie dopłaca to śmieci, to nie jest żadna dziwna rzecz czy nowość...

Link to post
Share on other sites

No i tak coś muszą wcisnąć, marketing musi być trzeba coś wcisnąć i dowalić 200zł+...

Z resztą nawet nie ma o czym rozmawiać, komentarze, opinie Cloud v2 mówią same za siebie.

 

Jestem ciekaw czy kiedyś doczekam się słuchawek 4w1 design Logitech'a, wytrzymałość Brainwavz i jakość dźwięku Superluxów w cenie Creativa (CAL)

Link to post
Share on other sites

Nie masz co liczyć na wytrzymałość w designie Logitecha, bo to zaprzecza samemu sobie. Najwytrzymalsze rzeczy to te najprostsze w konstrukcji. Logitech wali pełno całkowicie zbędnych elementów, a im bardziej skomplikowana konstrukcja, tym większe koszty, a im większe koszty, tym większe oszczędzanie na materiałach do ich realizacji, co razem daje kiepską wytrzymałość.
Nie na darmo Superluxy wyglądają tak jak wyglądają.
Zawsze jest coś za coś.

 

Przy każdym doborze jakiegoś sprzętu jest pewna ważna kwestia:
Kwestia tego, NIE jakie cechy danych modeli się komuś podobają, tylko tego ILE ze wszystkich cech danych modeli które się nie podobają, jest się w stanie w nich zaakceptować.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Wtrące swoje 3 grosze co do wytrzymałości, do kompa mam superluxy hd681, to co wyrabia z nimi mój 14 miesięczny syn przechodzi ludzkie pojęcie, na początku się obawiałem, ale teraz sam mu je czasem daje w łapki i ząbki jak po nie sięga, pady mają kilka zadrapań ale sama konstrukcja jest w stanie nienaruszonym, rękę dam sobie obciąć ze takie logitechy zdemolowałby w jedno popołudnie, na superluxach prędzej zęby straci i ręce połamie niż je uszkodzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...