Skocz do zawartości

GTX 780 artefakty....


Recommended Posts

Witam,

 

Kupiłem GTX 780 od Gigabyte i już od pierwszego uruchomienia były problemy czarny ekran długie włączanie komputera aż przy próbie instalacji sterowników wywaliły artefakty. Sterowniki chcą się instalować w kółko nic to nie daje.

 

Niestety nie mogę zrobić screena artefaktów ponieważ po wklejeniu ich do painta po prostu ich nie widać (robi się normalny czysty screen bez artefaktów) - czemu tak się dzieje ?

 

Wkładałem moją starą kartę na PCIE i wszystko jest w porządku. Na zintegrowanej od intela też jest dobrze.

 

Zmieniałem kabel zasilający PCIE, przekładałem w inne gniazdo w zasilaczu, zmieniałam też port PCIE lecz nic to nie dało. 

 

Usunąłem wszystkie sterowniki od Nvidia i wyczyściłem komputer za pomocą Tuneup jednak nadal nic dalej artefakty....

 

Co mogę  w tej sytuacji zrobić ? Jakoś coś kombinować czy odsyłać ?

 

Tak to wygląda w menadżerze urządzeń:

 

Kod błędu - System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)

 

 

http://e-fotek.pl/images/55009049659310725051.png

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Właśnie też tak myślę... uważałem, że może namieszałem w sterownikach więc zrobiłem przywracanie systemu na wczoraj ale nic dalej to samo artefakty wszędzie... :/

 

Karta na gwarancji ale jutro wyjeżdżam więc nie będę się w to bawił.

 

Skoro tak to chyba ją odeślę.

 

Jakieś inne opcje są ?


Włączyłem teraz komputer i nie ma artefaktów :o. Już sam nie wiem o co chodzi. - EDIT: (a jednak komputer popracował kilka minut i znów są problemy)....

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Zwrot pieniędzy natychmiast, nie wysyłaj na gwarancje, jeśli kupiłeś na allegro, tym bardziej, handlują odpadami produkcyjnymi

 

rok temu kupiłem "nowego GTX780" z wadą fabryczną w której wentylator cały czas tarł łożysko

po wysłaniu na gwarancje, nie wymienili wentylatorów czy układu chłodzenia, jedynie podkręcili grafike i to serwis MSI...przykład:

 

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam szczęścia, kupiłem od gościa GTX 980 za prawie 2000 zł, to mi jej w ogólnie nie przysłał - sprawa na policji.

 

Teraz nabyłem GTX 780 za 900 zł to okazała się wadliwa..... znów kłopot - a koleś ponad 200 pozytywnych komentarzy i kilka lat na allegro. 

 

W takim razie kontaktuję się ze sprzedawcą i odsyłam towar.

 

Dzięki za pomoc pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Dałem za tą 980-tke 1864 zł to nie jest źle - jednak nie ważne.

 

Wracam właśnie z serwisu komputerowego sprawdzili mi tą 780-tkę i u niech brak artefaktów wszystko działa..... karta popracowała około 40 min w grze i wszystko OK problem występuje tylko u mnie.

 

Co z tym zrobić ?:/

Link to post
Share on other sites

Wysyłaj jak najprędzej. Serwisy takie są własnie. U nich działa, to Ty masz niby problem...

 

Patrzyłeś jak sprawdzali? W jakiej grze? Benchmarka puścili? Wypalali kartę?

 

Jak nie chcesz problemów w przyszłości to odsyłaj, a nie się rozczulasz...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kurde za dwie godziny wyjeżdżam za granicę, jak będę na miejscu to będę mógł coś więcej powiedzieć.

 

Aktualnie nawet u mnie na kompie wszystkie artefakty poznikały. Dziwna sprawa:

 

https://forums.geforce.com/default/topic/861231/geforce-drivers/nvidia-amp-windows-10-how-i-solved-the-code-43-error-/1/

 

 

Tutaj poczytałem trochę i to chyba wina sterowników z Windows 10.

Link to post
Share on other sites

@UP

 

To zainstaluj Windows 7 / 8 (albo Viste) i sprawdź jak działa, nie widze sensu 10 instalować dla samego nowego wyglądu,

 

/ na zwrot masz 14 dni 

 

 

Kurde za dwie godziny wyjeżdżam za granicę, jak będę na miejscu to będę mógł coś więcej powiedzieć.

Po co w polsce pracuj za 4 razy mniej  :wariat:

 

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

witam karta została zakupiona u mnie nie jestem żadnym Handlarzem a tym bardziej oszustem.Karta ma jeszcze około 5 miesięcy gwarancji sprzedałem ją ponieważ zmieniłem ją na gtx 970, Nie pozbywał bym się karty uszkodzonej i nie władował bym kogoś na minę bo nie jest to 50 zł tylko 920 zł  tylko oddał bym ją na gwarancję i dostałbym zapewne nową. U mnie wszystko śmigało bez problemu do daty wpłynięcia na konto pieniędzy spakowałem ją i wysłałem i dam sobie rękę uciąć że karta jest sprawna potwierdził to również serwis tylko problem pewnie jest z komputerem może zasilacz płyta główna to jest potwór gtx 780 winforce 3x potrzeba mocnego zasilacza najlepiej dać go gdzieś w dobre ręce do sprawdzenia a nie doradzać że karta padnięta czy odesłać ponieważ to byłby i kłopot dla mnie  pieniądze już wydałem na nową kartę też używaną na gwarancji... U mnie chodziło to na 

windows 10 

płyta asrock h61 icafe 

procesor i5 2400

zasilacz chefftec 750

8gb ram 

Nigdy nie było nawet najmniejszego problemu karta przy pełnym obciążeniu max 65 stopni 3 wiatraki i obudowa wentylowana nawet się nie spociła! 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gdyby to była wina systemu komputer startowałby normalnie. Może nie dałoby się zainstalować sterowników ale grafika nie powinna wyświetlać artefaktów. Do sprawdzenia jest kilka rzeczy. Na początek aktualizacja bios płyty głównej wskazana. Sprawdzenie podłączeń dodatkowego zasilania grafiki. Czyszczenie styków grafiki(benzyna ekstrakcyjna, Kontakt 60). Sprawdzenie grafiki w innym komputerze. Sprawdzenie zasilacza.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wystarczy puścić benchmarka i wyniki zapisać do logów -> logi podesłać na forum, a ktoś to zobaczy i przeanalizuje co może być nie tak. Takie gadanie, że coś nie działa - nie będziemy wróżyć z kuli co może być nie tak...

W logach powinny znaleźć się taktowania (proc+grafa), temperatury (proc+grafa+mobo), napięcia (zasilacz). Wtedy będziemy mogli coś więcej powiedzieć...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dotarłem. Jednak nie spakowałem kabla zasilającego do zasilacza ^^. Jutro pojadę kupić.

 

Bios w płycie głównej najnowszy. Windows 10 oryginalny. Kupiłem nie dla wyglądu tylko dla dx 12 ;-). Jak wyjdą nowe karty to mi sie raczej przyda.

 

Nie wiem co tutaj zrobić ? Jak to próbować naprawić ? Od czego zacząć ?

 

Styki karty czyste, bios nowy, sprawdzałem na innym slocie pcie, zmieniałem kabel zasilający pcie, ściągnąłem inne sterowniki sam juz nie wiem.......

 

Ktos ma jakiś pomysł ? Testu nie zrobię bo żaden program nie wykrywa karty wiec lipa.

Link to post
Share on other sites

Artefaktów już nie ma bo zrobiłem kilka rzeczy (lecz nie wszystkie bo nie wystarczyło mi czasu) z tego linku:

 

https://forums.geforce.com/default/topic/861231/geforce-drivers/nvidia-amp-windows-10-how-i-solved-the-code-43-error-/1/

 

 

Teraz pozostaje problem ze sterownikami.

 

Instalują sie, restart komputera > potem aktualizacja nvidia expirience > restart > i bez zmian. Rozdzielczość niska (do tego nie mogę jej zmienić ba wyższą).

 

Dziwne rzeczy sie dzieją.

 

/edit:

 

Pogrzebałem chwilę w necie i wychodzi na to, że mass ludzi ma problem ze sterownikami do kart graficznych i Windows 10.

 

Jutro jak nabędę kabel zasilający to z tym powalczę!

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Usuwam za każdym razem sterowniki za pomocą Display Driver Uinstaller - chyba dzieki temu za każdym razem instalacja sterowników jest czysta.

 

Gorsza sprawa jest taka ze mam tylko Windows 10... inny musiał bym zassać, jezeli nie będzie innej opcji to tak zrobię.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...