Skocz do zawartości

Wybór routera zamiast Netgear DGN2200v4


Recommended Posts

Otóż mam ogromny problem. Mieszkam w domku jednorodzinnym i mam internet w Netii (ANNEX A na liniach tpsa). Internet często słabo działa ale to wiem, że takie mam łącze .. Natomiast denerwuje mnie w Netgear DGN2200v4 brak większych możliwości manerwu przy monitorowaniu i zarządzaniu przepustowości oraz ogólnie jeśli chodzi o podgląd wszystkich maszyn podłączonych do sieci.

 

Szukam zamiennika, nie drogiego. Nie chcę dużo płacić max 250zł. Ale ciężko cokolwiek znaleźć. Wpadł mi w oko router Wybór routera zamiast Netgear DGN2200v4 tylko sam nie wiem czy on ma takie funkcje, które szukam.

 

Po prostu ważne jest by router prawidłowo wyświetlał każdą maszynę podłączoną. Netgear często źle odczytuje i to jest bardzo mylące. 

 

Zależy mi abym mógł np ustawić max transfer dla danego IP (komputera) lub w jakiś sposób mógł ograniczyć działanie niektórych portów np sieci BitTOrrent. Niby w Netgear jest funkcja QoS ale jakoś słabo to tam działa ;(

 

Po prostu Netgear jest bardzo ubogi jeśli chodzi o możliwości przy monitoringu i zarządzaniu siecią. 

 

Szukam czegoś lepszego. Ważne by miał modem ADSL bo mam netię (Annex A). Co byście polecili? 

 

Ważna sprawa. Do sieci mam podłączony PC (Ethernet), konsola (Ethernet), Netia Player (WiFI), 2 Laptopy (Wifi), 4 Smartfony (Wifi), 3 TV (WiFi) oraz 2 wzmacniacze sygnału WiFi (Tp-Link). Oczywiście nie wszystkie te urządzenia działąją non stop :). Piszę po to by pokazać czy to nei za dużo jak na takie nie drogie routery? 

Link to post
Share on other sites

A może byc tak, że wezmę Netia Spot jako sam modem ADSL a do niego podłączę ten lepszy nowy zakupiony router ?? 

 

Bo ja mam w domu 2 rutery ejszcze od netia spot i od orange ale raczej od netii będzie chyba lepszy. 

 

Tylko jak to będzie działało? jeśli wezmę Netiaspot jako glówny + xDSL? 

Link to post
Share on other sites

Więc tak na dzień dzisiejszy mogę wydać na router max 300zł. Już więcej niż 200 :P.  

 

Teraz tylko pytanie czy faktycznie znajdzie sie routery xDSL ciekawe za tą cenę czy nie lepiej już kupić jeden router z funkcją modemu aDSL do netii. 

Link to post
Share on other sites

Kurcze nie wiem co robić może jednak zostanę przy tym netgear DGN2200v4?  Czy kupując i dopłacająć 100zł na model http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-15_TD-W8970.html jest to w ogóle oplacalne? 

 

Nie mogę znaleźć porównania tych dwóch modeli :(

Edytowane przez Azazell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...