Skocz do zawartości

[GRY] Komputer stacjonarny czy laptop? Koniecznie USB3.1


Recommended Posts

Witam,

 

Stoję przed dylematem:

nowy komputer stacjonarny(cały zestaw) czy laptop gamingowy.

 

Otóż wybrałem sobie laptopa: MSI GE72 Apache Pro i7-6700HQ/8GB/1000 GTX970M FHD (http://www.x-kom.pl/p/262174-notebook-laptop-173-msi-ge72-apache-pro-i7-6700hq-8gb-1000-gtx970m-fhd.html )

 

W tej cenie(tj. 5700 zł max) chcę zobaczyć co da się złożyć jako stacjonarny.

 

1. Zastosowanie komputera: Multimedia/gry(w szczególności WoT)/internet
2. Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 5700 zł
3. Których części potrzebujesz?: Buda, monitor, klawiatura
4. Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie

5. Specjalne wymagania: USB 3.1, podświetlana klawiatura, niewielka obudowa(najlepiej wyciszona).

6. Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?: Nie
 
Do tego osobny budżet 500-600 zł na dysk SSD(dobry, szybki 240-256 GB).

 

Interesuje mnie sprzęt szybki, cichy i niewielkich rozmiarów obudowa.

Monitor nie mam preferencji, raczej uniwersalny do gier, internetu, czasami OpenOffice.

 

 

Edytowane przez GAME_er
Link to post
Share on other sites

PC będzie wydajniejszy nawet jeżeli musisz kupić peryferia koniec kropka. 

Obudowa nieduża to znaczy jaka ? mITX / mATX czy po prostu nie za duży ATX ? Kiedy masz zamiar kupować ? 

SSD w takiej cenie to będzie nawet 0.5 TB, a nie tyle ile podajesz.

Podświetlaną klawiaturę to możesz mieć za 100 albo 700 zł więc leć do działu z peryferiami i tam najlepiej doradzą.

Link to post
Share on other sites

Pięć minut w internecie wystarczy żeby zobaczyć jaką wydajnością dysponuje "GAMINGOWY" laptop. W grach na ultra/high w fullhd zapewni 20-30 klatek na sekundę. Komputer stacjonarny w tej cenie da ci 2-3 razy więcej fpsów.

 

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że wydajność laptopa będzie niższa ale laptop ma niezaprzeczalne plusy: można go schować przed łebkiem do szafy to raz, dwa można go zabrać ze sobą, trzy mniejsze zużycie prądu, cztery o wiele mniej zajmowanego miejsca.

 

Chcę po prostu porównać jaką dostanę w tej cenie stacjonarkę i wybrać lepiej dla mnie co nie musi oznaczać wydajniej/taniej.

 

PC będzie wydajniejszy nawet jeżeli musisz kupić peryferia koniec kropka. 

Obudowa nieduża to znaczy jaka ? mITX / mATX czy po prostu nie za duży ATX ? Kiedy masz zamiar kupować ? 

SSD w takiej cenie to będzie nawet 0.5 TB, a nie tyle ile podajesz.

Podświetlaną klawiaturę to możesz mieć za 100 albo 700 zł więc leć do działu z peryferiami i tam najlepiej doradzą.

 

Nigdzie nie piszę o wydajności. Jestem świadom, że laptop będzie znacznie gorszy jeśli chodzi o FPS, detale etc. Chcę kompromisu między zajmowanym miejscem/zużyciem prądu/wydajnością. Chcę wybrać po prostu lepiej, lepiej dla mnie.

 

Co do dysku SSD: http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-950-pro-256gb-pcie-3-0-mz-v5p256bw-797121/to oznacza dla mnie dobry i szybki.

 

Zwykła, bez pierdół byle była podświetlana. Zakres powiedzmy do 200 zł, na kabel.

Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak gamingowy laptop... chyba że dysponujesz sumą 15k+... 

 

Kuurde to ja się zastanawiam nad bieda-gamingowym-laptopem innymi słowy sprzęt na którym da się sensownie zagrać w gry, głównie WoT. W tym momencie gramy na starym i5 z GF610M +SSD i w niskich detalach mam 60FPS(zdarza się grubo ponad) i gram!

 

Będzie w końcu coś merytorycznie(zestaw stacjonarny) czy gadanie o niczym?

Link to post
Share on other sites

 

 

cztery o wiele mniej zajmowanego miejsca
i pięc - mierny komfort z grania, słabiutkie GPU, slaba matryca i do tego mała  ... itd. itd.

 

Chcę po prostu porównać jaką dostanę w tej cenie stacjonarkę i wybrać lepiej dla mnie co nie musi oznaczać wydajniej/taniej.
Fajne kryteria .. takich porównań jest pełno w necie.

Merytorycznie to użyj wyszukiwarki, a dwa, jak podajesz kryteria to czemu nie ująłeś tego w jakie gry planujesz grać ? Pytanie po łebkach to taka odpowiedź.
Gamingowy laptop, ale nie tani i nie wydajny - kryterium wyboru bliżej nie określone - ewidentnie widać że sam wiesz czego chcesz  :D

Link to post
Share on other sites

i pięc - mierny komfort z grania, słabiutkie GPU, slaba matryca i do tego mała  ... itd. itd.

 

Fajne kryteria .. takich porównań jest pełno w necie.

Merytorycznie to użyj wyszukiwarki, a dwa, jak podajesz kryteria to czemu nie ująłeś tego w jakie gry planujesz grać ? Pytanie po łebkach to taka odpowiedź.

Gamingowy laptop, ale nie tani i nie wydajny - kryterium wyboru bliżej nie określone - ewidentnie widać że sam wiesz czego chcesz  :D

 

 

Napisałem WoT, czyli World of Tanks.

 

Temat jest założony głównie po to, aby dobrać komputer stacjonarny. Nie wiem dlaczego wszyscy piszą ciągle o tym laptopie.

 

1 post wyedytowałem. Proszę zapomnijcie, że pisałem tutaj o jakimś laptopie...

 

3, 2, 1:

http://vignette1.wikia.nocookie.net/men-in-black/images/e/eb/Neuralizer1.png

Link to post
Share on other sites

Po co ci SSD na m.2 w zestawie do grania ? Zainwestuj w coś pokroju crucial mx 200 i też bedziesz zadowolony. 200 zł na budę to trochę mało do zestawu za takie pytanie pieniądze. Zobacz coś powiedzmy pokroju SPC pax m70 lub fractal design define r5.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites
1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/500MB/s) 1 x  MSI B150M Night Elf /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  Intel Core i5-6600 /3.3GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Liteon iHAS122 SATA (black) 1 x  Cooler Master G450M 450W 80+ Bronze 120mm modular 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 1 x  Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1178/7010) + Farcry 1 x  Fractal Design Define Mini (micro ATX) 1 x  DELL P2414H (IPS, 8ms, DVI, DP, USB, LED)

 

5282 zł +  Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Najmocniejsza i5 bez możliwości OC. Marketingowo bogate mobo w mATX z 6 portami USB 3.1 na tylnym panelu + 1 x złącze wewnętrzene. Obudowa mATX (choć wcale nie tak mATX) z fabrycznym wyciszeniem i dobrym wykonaniem. Cooler na CPU z 140 mm wentylatorem. GPU z cichym, wydajnym i półpasywnym chłodzeniem. Zasilacz z zapasem mocy, modularnym okablowaniem i 5 latami gwary. Do tego SSD 250 GB na MLC + również 5 lat gwary. Oczywiście można dociągać do RM550X, można dociągać do 950Pro i mobo z M2. Pytanie czy taka dopłata będzie dla Ciebie opłacalna. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A trochę inne:

 

Procesor:
Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA1151, BOX/
1049 zł

Chłodzenie:
bequiet! Shadow Rock Slim
179 zł

Płyta główna:
Gigabyte GA-Z170X-UD3 /intel Z170, DDR4, LGA1151/
659 zł

Pamięć RAM:
Crucial 8GB 2666MHz CL16 Ballistix Elite
219 zł

 

Dysk twardy:

Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)
365 zł

 

Karta graficzna:

EVGA GeForce GTX 960 SSC ACX 2.0+ 4GB DDR5 128bit (1342/7100)
899 zł

 

Obudowa:

Fractal Design Define R5 (Black Pearl)
469 zł

Zasilacz:
Seasonic M12II-EVO620 620W Bronze 120mm modular
385 zł

Monitor:
DELL P2414H (IPS, 8ms, DVI, DP, USB, LED)
869 zł

 

  Suma:

5093

zł brutto

 

Co myślicie? Budka wyciszona, tańszy dysk, z ceną mocno zjechałem.

Edytowane przez GAME_er
Link to post
Share on other sites

Już cię nie rozumiem kompletnie GAM_er.Z tego co od razu zauważyłem to proponujesz teraz droższy procek z odblokowanym mnożnikiem który w grach nie będzie lepszy niż ten który proponuje ci kolega Kajtek.Następnie proponujesz sobie obciąć wydajność w grach biorąc GTX 960 zamiast o wiele wydajniejszy ale i oczywiście droższy GTX 970.Cena twojego zestawu spada o zaledwie 190 zł. a wydajność o 20%.Nie opłaca się brać GTX 960 bo to są słabe karty na swoją cenę.Podsumowując zestaw który zaproponował ci Kajtek jest idealny.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co myślicie? Budka wyciszona, tańszy dysk, z ceną mocno zjechałem.

 

Zjechałeś raptem 200 zł a z wydajnością na GPU o przeszło 40%. Na plus możliwości OC CPU. Niemniej będzie to zestaw mniej wydajny od propozycji wyżej.

 

W zasadzie z ceny nie zjechałeś nic. W moim wywalasz HDD tak jak i u Ciebie i robi się taka sama sumka. 

 

Wyciągając maksa z tego budżetu:

 

1 x  Gainward GeForce GTX 970 Phoenix 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) 1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  Asus Z170 Pro Gaming /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX 1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s) 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 1 x  Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 1 x  DELL P2314H (IPS, 8ms, DVI/DP, USB)

 

5201 zł +  Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Zwrot kasy za płytę 130 zł https://offers.asuspromotions.com/pl/pl/pages/motherboardcashback/qualifying

 

GTX 970 z nieco mniej kulturalnym chłodzeniem w obciążeniu. SSD z nieco wolniejszym zapisem, monitor 23 cale w fabrycznie wyciszonej obudowie SPC + cooler z 140 mm wentylatorem. 

Link to post
Share on other sites

Osobiście zamieniłbym Intel Core i5-6600K na Intel Core i5-6600.Zaoszczędam 110 zł a i tak w trybie turbo Intel Core i5-6600 dociąga do 3,9 GHz,tym bardziej że zainteresowany tutaj zestawem kolega napisał na początku że NIE BĘDZIE PODKRĘCAŁ SPRZĘTU więc dodanie do zestawu procesora z odblokowanym mnożnikiem mija się tutaj chyba z celem.Te 110 zł wolałbym dołożyć do lepszego modelu GTX 970 bo ten Gainward to...średnio.Dołożyłbym do tego modelu który osobiście posiadam i naprawdę bardzo sobię chwalę: Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1329/7000).Nie dosyć że jest już fabrycznie podkręcona to jeszcze ma spory potencjał do podkręcenia.

Link to post
Share on other sites

 

 

Osobiście zamieniłbym Intel Core i5-6600K na Intel Core i5-6600.Zaoszczędam 110 zł a i tak w trybie turbo Intel Core i5-6600 dociąga do 3,9 GHz

Na jednym rdzeniu...

 

 

 

Te 110 zł wolałbym dołożyć do lepszego modelu GTX 970 bo ten Gainward to...średnio.Dołożyłbym do tego modelu który osobiście posiadam i naprawdę bardzo sobię chwalę: Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1329/7000).Nie dosyć że jest już fabrycznie podkręcona to jeszcze ma spory potencjał do podkręcenia.

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Co z tego, że ma potencjał jak nie ma chłodzenia pół pasywnego, a pod obciążeniem to suszarka ? Swoją drogą dopłata 110 zł do tego samego GTX'a to kiepski żart. 

Link to post
Share on other sites

Dobra.Róbta co chceta.Pa:)


Ale jeszcze coś zapytam forumowicza nos_tro.Jakie miałeś temperatury w w swoim strixie w upały tamtego roku?80,85 stopni?Ile wytrzymał bez załączania się wiatraków?A,odrazu się załączały...no tak.Jednym słowem albo niskie temperatury na rdzeniu i dłuższa żywotnosć karty albo wątpliwy komfort "bezszelestnej" pracy.Wolę to pierwsze bo i tak gram w słuchawkach nie mówiąc o tym że i tak bardzo słychać wiatrak na procesorze i ewentualnie w obudowie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...