Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do Hyperxów cloud- Czy warto?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez adivxv,

Recommended Posts

Zacznę może od początku.. Słuchawki doszły do mnie niedawno. Jestem z nich bardzo zadowolony zwłaszcza, ze wyrwałem je w dość promocyjnej cenie 220 zł. Dźwięk jest ładny czysty,wyraźny, bass fsjnie podbity. Słuchawki bardzo dobrze wygłuszają, ale moim zdaniem jest to tez mały problem, ponieważ przez to mam takie wrażenie, ze np muzyka także jest trochę wygłoszona, ale to może efekt placebo. Zadaje wiec pytanie jak w temacie, czy warto dokupować do nich jakaś kartę, czy zmieni to jakoś mocno ich dźwięk? Myślałem nad jakimś zwykłym Xonarem za 115 zł na morele ewentualnie troższą wersja za 300 choć mie wiem szczerze czy jest pomiędzy nimi jakaś duża różnica. Czekam na opinie czy warto kupować oraz odnośnie samych kart.

Pozdrawiam :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ekspertem nie jestem ale nie dawno pytałem o podobne rzeczy i z kart muzycznych w tej cenie polecna jest AIM SC8000 a jeżeli możesz dopłacić jeszcze to AIM SC808. Ewentualnie szukaj X-FI Titanium HD ale uprzedzam, że to nie proste zadanie. Mocno nie zmieni ale z tego co wiem to dość wyraźnie i odczuwalnie poprawi jakość.

Link to post
Share on other sites
Zadaje wiec pytanie jak w temacie, czy warto dokupować do nich jakaś kartę

myślę, że tak, aczkolwiek...

czy zmieni to jakoś mocno ich dźwięk?

raczej poprawi ale w tym budżecie nie aż tak dużo.

 

pytanie jaką posiadasz integrę ? bo ja na swojej ALC1150 ,Hypery mnie nie zachwyciły w tych aspektach na których mi zależało.

Link to post
Share on other sites

z mej strony ; na USB- Prodigy Cube Black Edition ,PCI- AIM SC8000, PCI-Ex Xonar DX, X-Fi Titanum, to powinno wystarczyć.Najlepsze pierwsze dwa, uzyskasz z nimi bardziej detaliczniejsze granie,głośności nie zabranie.

Link to post
Share on other sites

względem nie najlepszych integr, przy odpowiednich receptorach słuchu jak najbardziej :) ale szczerze powiedziawszy wołałbym uzbierać na używanego DX albo  X-Fi Titanum. Jednak to ciut lepsze brzmienie, w przypadku tego drugiego również bardziej "inne".

Link to post
Share on other sites

Ta druga opcja raczej zdecydowanie za droga :D Bardziej w takim razie bym wybierał pomiedzy DX, a Aimem :P


Co sądzisz o tej? http://www.ceneo.pl/16711043 Z nazwy jest to chyba połaczenie dg i dx :D Szczerze to nie wiem zbytnio czym się rozni o tej wersji tańszej o 50zł :P Myślisz, ze się opłaca w razie czego czy juz lepiej zostawic integre i dozbierac do czegos lepszego?

Link to post
Share on other sites
Ta druga opcja raczej zdecydowanie za droga :D Bardziej w takim razie bym wybierał pomiedzy DX, a Aimem :P

 

Co sądzisz o tej? http://www.ceneo.pl/16711043 Z nazwy jest to chyba połaczenie dg i dx :D Szczerze to nie wiem zbytnio czym się rozni o tej wersji tańszej o 50zł :P Myślisz, ze się opłaca w razie czego czy juz lepiej zostawic integre i dozbierac do czegos lepszego?

DGX to jest DG ale na slot PCIE.

Link to post
Share on other sites

Hmm, to moim zdaniem jesli powiadacie, ze DG jest średnio opłacalna to albo kupic Aim SC8000, bo jego cena jest dosc przystepna albo kupic uzywaną DX tylko nie wiem cyz jest sens przy takich rzeczach w uzywki się bawić :P

Co uważacie?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Co sądzisz o tej? http://www.ceneo.pl/16711043Z nazwy jest to chyba połaczenie dg i dx

nie ma przepaści między nimi ale jednak DX trochę lepiej gra dynamicznie, dlatego polecam zwyczajnie dołożenie do DX.Zawsze, to lepsze wrażenia słuchowe. Jednak AIM SC8000 na PCI, to jeszcze lepszy wybór muzycznie. Razi trochę jego oprogramowanie i to tylko karta stereo ,choć nie ma się na siłę czegoś czepiać.

 

a jak ktoś nie chce tego, czy tego, zostaje wciąż całkiem porządny X-FI Titanum. Jego główną zaleta jest dla wielu osób CMSS-3D.

Link to post
Share on other sites

Chodziło o X-Fi Titanium model SB0880, którego można na allegro dorwać w cenach 110-130 zł.

Ja bym się jednak zastanowił dobrze nad tym Audiotrak Prodigy Cube BE, tylko że tam lepiej podłączać do wyjścia 6,3 mm, gdyż 3,5 mm jest bardziej na dokanałówki/douszne.

I do tego zastosować się do mojego poradnika (Asio4All + AIMP4), i odrazu "kocyk" z muzyki zostanie zdjęty.

Link to post
Share on other sites

W takim razie raczej zdecyduję się na DX może jakąś uzywkę kupie :P Wybieram wlasnie ją, ponieważ oczekuje grania dynamicznego i zywego, czyli pokrywa sie to z tym co napisał o niej adiv. Dzięki wszystkim za pomoc najwyzej odezwę się na pw co do ofert uzywki czy warto kupować :P

Link to post
Share on other sites

najlepiej Black Edition, jak mu się nie widzi dłubać zmieniając wzmacniacza operacyjnego.Kostka trochę dostaje muzykalności , poprawia się scena. Co ciekawe nie gra tak dynamicznie jak Xonar ale większość atutów jednak po stronie Audiotraka.

 

natomiast co lepsze AIM ,czy Cube.Nie słuchałem tego pierwszego ,jednak ludzie pisali ,że lepiej gra Chińczyk. Cóż, pozostaje samemu sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...