Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna do ok 1000zł


Recommended Posts

Witam,  jako że moja szacowna karta graficzna zakończyła żywot to jak zwykle proszę szanownych forumowiczów znających się na rzeczy o pomoc w wyborze nowej.

 

Mój komputer:

 

- MSI MSI Radeon R9 270 Gaming 2GB DDR5 256bit (900/5600)

- Thermaltake Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

- GoodRam GoodRam 8GB 1600MHz CL10 Play

- Procesor i5-4460, 3.2GHZ, 6MB Cache, LGA1150

- Płyta główna MSI Z97 PC Mate

 

Tak jak wspominałem grafika niestety się spaliła dlatego poszukuje nowej i mam na oku takie urządzenie:

 

MSI Radeon R9 380 Gaming 4GB DDR5 256bit (1000/5800)

 

Interesuje mnie czy będzie dobrze pasować do mojego zestawu? czy zasilacz da radę? czy jest warta uwagi? ewentualnie jakies alternatywy w okolicach 1000zł.

 

Dziękuje i czekam na odpowiedź:)

Link to post
Share on other sites

Jak się mogła spalić ? Po za tym jest jeszcze na gwarancji więc wymiana i zaczekać na nowe Radki.

 

Jak się mogła spalić ? Po za tym jest jeszcze na gwarancji więc wymiana i zaczekać na nowe Radki.

nie mam pojęcia jak. Po prostu zgasł mi ze dwa razy obraz, po półgodzinnej przerwie działała normalnie. Następnego dnia włączyłem komputer i po jednej minucie obraz zgasł na wieki. Na gwarancji powiedzieli że nie ma możliwości naprawy i zwrot gotówki lub wymiana na nowy model, dlatego szukam a wiadomo kiedy wyjdą jakieś nowe modele?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli Ci oddadzą > bierz gotówkę ;)

 

Tu jest jeszcze ciekawa alternatywa dla R9 380:

http://www.komputronik.pl/product/282448/Elektronika/Części_PC/EVGA_GeForce_GTX_960_4GB_SuperSC_GAMING_ACX_2_0_.html?gclid=Cj0KEQjw8u23BRCg6YnzmJmPqYgBEiQALf_XzRo-XmsBlnj7DuEeEiUDhyvJSdI8ukLAyHmzjCaDtNgaAmnW8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

 

Czekanie na nowe karty ma conajwyżej średni sens , a i tak za ok . 1000 zł cudów nie będzie.

 

Ceny VGA ostatnio niemal stoją prawie w miejscu :(

 

HD 7850 2GB MSI versje OC sprzedałem ponad rok temu za 400 i nadal ~tyle stoi :(

GTX 970 MSI Gaming miałem ponad pól roku temu , kupiony nowy z grą za 1555 >wersja ME ! , teraz cena ta sama ( wersja niższa Gaming bez backplate ) itd ...

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

A gdzie ty widzisz ze odrzucono hmm?


l, dlatego szukam a wiadomo kiedy wyjdą jakieś nowe modele?

Nowa seroa z takiego segmentu to dopiero po wakacjach


 

 

MSI Radeon R9 380 Gaming 4GB DDR5 256bit (1000/5800)
jesli to msi gaming to najlepsza wersja  zr9 380
Link to post
Share on other sites

Myslalem nad tym gtx 960 ale wydaje mi się że r9 380 ma lepsze parametry. Nie znam sie na tym za dobrze a nie ma mi kto doradzić. Na razie w nic nie gram takiego wiec mi sie nie śpieszy ale jak mnie złapie ochota to chce zeby wszystko ładnie wyglądało.

Co odrzucono Pablo23 bo nie rozumiem?

Edytowane przez piotrekf18
Link to post
Share on other sites

 

 

dlatego szukam a wiadomo kiedy wyjdą jakieś nowe modele?

 

AMD zapowiedziało premierę na połowę roku najprawdopodobniej w czerwcu. U Nvidi nic jeszcze pewnego nie ma ale ostatnie plotki mówią o prezentacji za kilka dni. Różnica polega na tym że zieloni pewnie rozpoczną wprowadzanie nowych GPU od mocniejszych modeli (następcy GTX 970/980), a u AMD można się spodziewać niższej półki. Prezentowany w grudniu sampel inżynieryjny Polaris 11 to może być karta do 1000 zł, z lepszą niż obecne wydajnością i zadecydowanie niższym poborem energii.

Link to post
Share on other sites

już sam nie wiem ale na ten moment chyba poczekam a jak pojawi się jakaś gra godna uwagi to wtedy się na coś zdecyduje ale dalej nie wiem w razie czego czy lepiej brac msi r9 380 czy gtx 960

 

Jeśli nie masz ciśnienia na giercowanie to bardzo dobra decyzja by zaczekać. W świetle najnowszego "przecieku" na temat kolejnego GPU czerwonych Vega skłaniam się do opcji że mocniejszy Polaris 10 zastąpi w ofercie R9 380/380X. To może oznaczać że za 1000 zł będzie karta o wydajności między R9 290, a R9 390X. Polaris 11 może być znacznie tańszy, być może na poziomie obecnego R7 370.

 

Przy 4460 raczej skłaniałbym się ku mocnemu ( dobrze podkręconemu ) GTX960 - np. taki jak podałem wyżej .

 

4460 świetnie sobie radzi również z R9 380. Wiem bo miałem 4460, a po przesiadce na i7 4790 nie odczułem w zasadzie większej różnicy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...